[çözüldü]Bunun gibi bir şey yapmak istiyorum

Başlatan YöneticiBey, 04 Haziran 2015 - 19:59:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YöneticiBey

Paneldeki wifi, pil vb. göstergeleri sevmedim ve bazıları da yüklediğim tema ile uyumsuz oldu.

Görüntüyü bu konudan aldım. Orta üstteki gibi bir gösterge koymak istiyorum masaüstüne. Nasıl yaparım?

Linux Mint 17.1 64-bit Xfce kullanıyorum.

ata1

docky araştırın alt paneldeki budur
http://wiki.go-docky.com/index.php?title=Installation
https://www.youtube.com/watch?v=UZDAlkWmIE8
ortadaki ise conky bu çeriğini bulman gereken birşey  arkadaşlardan kullanan varsa içeriği paylaşırlar
yada hazır olanlardan bir tane  seçmelisin oda googlede yazarsan ubuntu conky diye karşına çıkar
kolay gelsin

YöneticiBey

Bulduklarımda wifi ve pil göstergeleri yok. İçinde bu ikisi olan bir conky tavsiyesi alabilir miyim?

ata1

YöneticiBey

Bir Conky teması indirdim. Masaüstünde "conkyrings.tar.gz" adıyla duruyor.

$ sudo apt-get install conky-all

Bu komutu uyguladım, ama sonrasında ne yapacağımı anlamadım. İngilizcem çok iyi değil.

ata1

.conky diye bir dosya oluşmuşmu bir bakın ctr+h ile kontrol edin

YöneticiBey

Bulamadım. Uçbirimde conky yazınca masaüstüne sol tarafta basit bir conky gözüküyor ve uçbirimde şu çıktıyı veriyor:

kan-yalpagan@kanyalpagan-HP-Pavilion-g6-Notebook-PC ~ $ conky
Conky: desktop window (1200003) is subwindow of root window (c3)
Conky: window type - desktop
Conky: drawing to created window (0x2800001)
Conky: drawing to single buffer

ata1

indirdiğin şey ise tamamdır. farklı bir içerik ise şöyle yapman gerekiyor .bir klasör oluşturuyorsun .conky  isminde
ardından indirdiğin klasarü ayıklayıp yani üç dosya bulacaksınız.
içindeki 2 dosyayı oluşturduğuna atacaksın .conkyrc bu ismde olan hariç bunu da evdizinine direk atacaksın
ardından  termınale conky yaz çalışmalı

YöneticiBey

İndirdiğim dosyayla bişey yapmadım. Son verdiğin linkte o komutu vermişler, ondan uyguladım.

İndirdiğim dosyada .conkyrc uzantılı bir şey yok.

ata1

son lınkte gördüğüm kadarıyla indirdiğin şuna benzer birşey olmalı
http://i.hizliresim.com/j5XM1G.png

YöneticiBey

Ben bunu indirdim. Ama dediğim gibi, bir şey yapmadım duruyor öyle. Sadece $ sudo apt-get install conky-all bu komutu uygulamıştım. Şimdi onu kaldırdım, uçbirime conky yazdığımda yine aynı çıktıyı alıyorum ve yine aynı şey gözüküyor.

turkerataturk

conky maneger kurdun mu

sudo add-apt-repository ppa:teejee2008/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install conky-manager
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

ata1

gizli dosyaları açıp bak .conkyrc diye dosya olmalı o lınkte duzenleme gerktiği yazılmış .

# Lua Yük #
lua_load ~ / .conky / clock_rings.lua
lua_draw_hook_pre clock_rings

işlemi yapman gerekiyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Haziran 2015 - 23:20:46

ayrıca senin indirdiğin ile işlem yaptıkların farklı şeyler  ;D ikisi ayrı
öncelikle arkadaşımın verdiği conky manageri kur  indirdiğin bu işaretlediğin ise

YöneticiBey

Kurdum Conky Manager'i. Şimdi .conky geldi.

ata1

indirdiğin dosyayı ayıkla  ve .conky  içine at ardından conky managerı açıp sectiğin conkyı işaretle ve yukarıda çalıştır > play gıbı yeşıl olacak çalıştır hepsi bu

YöneticiBey

Resimdekiyle alakasız bir şey oldu ama Conky Manager'de güzel şeyler varmış. Teşekkürler.

turkerataturk

resimde ki temayı bulup dosyasını
home/.conky  klasörüne kopyalaman lazım dostum

home conky görebilmek için Ctrl + H basabilirisin
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

ata1

bunların bazıları arch yada farklı sürümler için bu nedenle olabilir .
ama conky managerin kendisinde olanlarda güzel güle güle kullanın etiket içinde teşekkürler