Android Studio Hatasi

Başlatan HuaN, 03 Haziran 2015 - 05:06:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HuaN

Merhaba arkadaslar,

Bu Android Studio ile iki aydır uğraşıyorum windows ortamında da hep hatalarla karşılaştım, artık bunaldım bir hellow word programı yazamaıdm.

Ubuntuya geçtiğimde hatasız kurup ilk programlama deneyimlerimi yapacağımı sanarken yine hata ile karşılaştım ve artık yıldım, bıktım. Çözümünü bulamadım forumlarda sitelerde ne bulduysam denedim ayarlarını kurcaladım. Hata ise kısaca;

Android Studio yu kurduktan sonra açtım çalıştı yeni proje oluşturdum ve sanal makina da çalışması için  Run tuşuna bastığımda sanal makina seçim ekranı gelmiyor öylece kalıyor aynen şu resimde ki gibi.

Ubuntu 15.04 64 bit kullanıyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

siberoloji

Eğer sorun IBUS ise
http://tools.android.com/knownissues/ibus
Buraya bakmışmıydınız.
**
Rendering Problems mesajındaki Details içindeki hata cümlelerini paylaşır mısınız.
Muhtemelen ***.so dosyaları hatası veriyor olabilir.

heartsmagic

"Gradle build" bir hata vermiş. Alakalı bir şey midir değil midir pek anlamam ancak o hatayı görsek güzel olur. "Messages" sekmesinin altlarına doğru var mıdır hata? Ya da sağ altta "Gradle Console" görünüyor orada olabilir mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

HuaN

Alıntı yapılan: siberoloji - 03 Haziran 2015 - 14:03:07
Eğer sorun IBUS ise
http://tools.android.com/knownissues/ibus
Buraya bakmışmıydınız.
**
Rendering Problems mesajındaki Details içindeki hata cümlelerini paylaşır mısınız.
Muhtemelen ***.so dosyaları hatası veriyor olabilir.

Evet hocam oradaki iki geçici çözüm yolunu da denemiştim yabancı forumlarda vardı  ama tekrar denedim yine olmadı.
durum bu resimde ki gibi

Rendering Prolems mesajndaki Details içerisinde ise şunlar var
org.jetbrains.android.uipreview.RenderingException: This version of the rendering library is more recent than your version of Android Studio. Please update Android Studio
at org.jetbrains.android.uipreview.LayoutLibraryLoader.load(LayoutLibraryLoader.java:90)
at org.jetbrains.android.sdk.AndroidTargetData.getLayoutLibrary(AndroidTargetData.java:159)
at com.android.tools.idea.rendering.RenderService.createTask(RenderService.java:164)
at com.intellij.android.designer.designSurface.AndroidDesignerEditorPanel$6.run(AndroidDesignerEditorPanel.java:475)
at com.intellij.util.ui.update.MergingUpdateQueue.execute(MergingUpdateQueue.java:320)
at com.intellij.util.ui.update.MergingUpdateQueue.execute(MergingUpdateQueue.java:310)
at com.intellij.util.ui.update.MergingUpdateQueue$2.run(MergingUpdateQueue.java:254)
at com.intellij.util.ui.update.MergingUpdateQueue.flush(MergingUpdateQueue.java:269)
at com.intellij.util.ui.update.MergingUpdateQueue.flush(MergingUpdateQueue.java:227)
at com.intellij.util.ui.update.MergingUpdateQueue.run(MergingUpdateQueue.java:217)
at com.intellij.util.concurrency.QueueProcessor.runSafely(QueueProcessor.java:238)
at com.intellij.util.Alarm$Request$1.run(Alarm.java:351)
at java.util.concurrent.Executors$RunnableAdapter.call(Executors.java:511)
at java.util.concurrent.FutureTask.run(FutureTask.java:266)
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(ThreadPoolExecutor.java:1142)
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor.java:617)
at java.lang.Thread.run(Thread.java:745)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Haziran 2015 - 21:44:41

Alıntı yapılan: heartsmagic - 03 Haziran 2015 - 20:25:07
"Gradle build" bir hata vermiş. Alakalı bir şey midir değil midir pek anlamam ancak o hatayı görsek güzel olur. "Messages" sekmesinin altlarına doğru var mıdır hata? Ya da sağ altta "Gradle Console" görünüyor orada olabilir mi?

Message Gradle Build kısmında ise şu mesaj var @heartsmagic hocam

Information:Gradle tasks [:app:assembleDebug]
:app:preBuild UP-TO-DATE
:app:preDebugBuild UP-TO-DATE
:app:checkDebugManifest
:app:preReleaseBuild UP-TO-DATE
:app:prepareComAndroidSupportAppcompatV72220Library UP-TO-DATE
:app:prepareComAndroidSupportSupportV42220Library UP-TO-DATE
:app:prepareDebugDependencies
:app:compileDebugAidl FAILED
Error:Execution failed for task ':app:compileDebugAidl'.
> aidl is missing
Information:BUILD FAILED
Information:Total time: 1.419 secs
Information:1 error
Information:0 warnings
Information:See complete output in console

Sağ altta Gradle Console Bölümünde ise şunlar var

Executing tasks: [:app:generateDebugSources, :app:generateDebugAndroidTestSources]

Configuration on demand is an incubating feature.
:app:prepareComAndroidSupportAppcompatV72220Library
:app:prepareComAndroidSupportSupportV42220Library

FAILURE: Build failed with an exception.

* What went wrong:
Execution failed for task ':app:compileDebugAidl'.
> aidl is missing

* Try:
Run with --stacktrace option to get the stack trace. Run with --info or --debug option to get more log output.

BUILD FAILED

Total time: 2.566 secs
Executing tasks: [:app:assembleDebug]

Configuration on demand is an incubating feature.
:app:prepareComAndroidSupportAppcompatV72220Library UP-TO-DATE
:app:prepareComAndroidSupportSupportV42220Library UP-TO-DATE

FAILURE: Build failed with an exception.

* What went wrong:
Execution failed for task ':app:compileDebugAidl'.
> aidl is missing

* Try:
Run with --stacktrace option to get the stack trace. Run with --info or --debug option to get more log output.

BUILD FAILED

Total time: 1.419 secs

heartsmagic

HuaN

Konu kilitlenebilir ne yaptıysam beceremedim ve ubuntuyu kaldırdım. Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

heartsmagic

Konu açık kalsın benzer sorunu yaşayacaklar için de. Benim merak ettiğim, verdiğim kaynaklardaki çözümleri deneyip denemediğin.

HuaN

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Haziran 2015 - 01:17:33
Konu açık kalsın benzer sorunu yaşayacaklar için de. Benim merak ettiğim, verdiğim kaynaklardaki çözümleri deneyip denemediğin.

Hocam stackoverdakini denedim fakat olmadi ikinciyi de denemedim. Gradle ile gili bir seyler fakat ingilizce de olmayinca cozum bulamafim. Mint kurdum ve hatasiz sekilde kullaniyorum en azindan oyle umuyorum. Mint uzerinde de benzer hata verdi bende eksik sdklerin hepsini secip kurdum sorun duzeldi. Ama bu hatanin jzerinden gelemedim ve pes ettim.