Yazılım Merkezinden Wine Kurulum Problemi

Başlatan Fistandantilus, 29 Mayıs 2015 - 11:14:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Fistandantilus

Merhaba arkadaşlar, ben yeni bir Ubuntu kullanıcısıyım. Bir kaç gün önce Ubuntu 14.04 yükleyerek kullanmaya başladım. Dün gece saat 22.00 civarında Ubuntu Yazılım Merkezi üzerinden Wine adlı programı kurmak için tıkladım. Fakat aradan 12 saatten fazla zaman geçmesine rağmen, yükleme ekran görüntüsünde olduğu gibi takılı kaldı. Bu aşamada ne yapmalıyım? Kurulum tamamlanmadan yazılım merkezini kapatarak bir hataya sebep olmak istemiyorum. Kurulumu nasıl tamamlarım?

Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

kötükurt

Yazılım Merkezi donmuş, beklemek işe yaramaz. Bilgisayar Unity'i kaldırmıyorsa daha hafif masaüstü ortamı kurmanın öneririm.
Bu komut ile Wine'ı Uç birimden kurabilirsin:
sudo apt-get install wine
Komuttan sonra şifre isteyecek, yazarken ekran bir şey görünmeyecek.
"Cahil tutarlıdır kendi içinde, kötü olan yarı cahillerdir." İlber Ortaylı

-DıLgEş-

wine indirilirken dosyalar kopyalanırken sistem yavaşlayıp programları donduruyor. wineyi terminal kurun sorun çıkarsa buraya çıktıları geçirirsiniz.
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

Fistandantilus

Yanıtlar için teşekkür ederim. Eve yeni dönebildim, o sebeple geç gördüm yanıtlarınızı.

Şimdi uçbirim üzerinden kurulum yaptım fakat wine ile bir dosya açmaya çalıştığımda sırası ile ekteki şeyler oldu. Problem açmaya çalıştığım dosyada mı yoksa wine ile ilgili bir problem mi var?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Mayıs 2015 - 19:09:11

Alıntı yapılan: kötükurt - 29 Mayıs 2015 - 12:10:23
Yazılım Merkezi donmuş, beklemek işe yaramaz. Bilgisayar Unity'i kaldırmıyorsa daha hafif masaüstü ortamı kurmanın öneririm.
Bu komut ile Wine'ı Uç birimden kurabilirsin:
sudo apt-get install wine
Komuttan sonra şifre isteyecek, yazarken ekran bir şey görünmeyecek.

Ek olarak; GIMP de kullanıyorum, onu kullanırken herhangi bir problem yaşamadım fakat daha hafif bir masaüstü ortamı işime yarayabilir. Lakin nasıl başka bir masaüstü ortamı yükleyip kullanabileceğim? (Sanırım forum kuralları gereği bu soruyu burada sormamam gerekir, değil mi?)

[eklenti yönetici tarafından silindi]

kötükurt

Fistandantilus

kötükurt

Çözülmesine sevindim gerçi Wine olmadı galiba. Hata çıktılarını internette aratıp çözüm bulamazsan forumda ayrı bir konu açarsın.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31789.0

heartsmagic

Wine ile hangi uygulamada sorun yaşanıyorsa onun için yeni bir başlık açabiliriz. Konuyu kapatmadan masaüstü konusunu burada konuşabiliriz ama. Sistemin modern bir şeyse Unity'yi bırakmana gerek yok ama. Konu senin için çözüldüğünde: cozuldukonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Fistandantilus

@heartsmagic bilgilendirme için teşekkür ederim.

cihazım çok iyi sayılmaz ama oldukça az kullanıldığı için sıfır diyebilirim. yoksa eski bir bilgisayar; 2 gb bellek, core i3 işlemci.

fakat wine konusu çözülmedi henüz. zaman zaman "istenen güncelleştirmeler yapılamadı" şeklinde bir uyarı veriyor bilgisayar. birden fazla exe dosyasını açmaya çalıştım, hepsinde de yukarıdaki postada eklediğim ekran görüntülerindeki sonuçları aldım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Mayıs 2015 - 09:40:05

Ek olarak; yazılım teknolojileri ve bilgisayarlarla aram hiç iyi değildir. Tamamen meraktan Ubuntu yükledim. O sebeple forumda başlıklarda gördüğüm şeyler bana yarıyor mu yaramıyor mu tam çözemiyorum.

-DıLgEş-

Masaüstü için lubuntu-desktop yükleyebilirsiniz. Hem hafif hem kullanışlı. Yazılım merkezinde var.
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..