Dinamik workspace sorunu

Başlatan kızılgenç, 28 Mayıs 2015 - 21:06:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kızılgenç

Merhaba arkadaşlar Gnome 3.12.2 sürümünü kullanıyorum ubuntu 14.04 üstünde. nvidia sürücülerini kurduktan sonra gdm ile sorun olacağından dolayı lightDM ile açılış yapıyorum. Sorunum dinamik olarak masaüstü oluşturamıyor olmam. Bir tane var ve diğer masaüstleri yok static yaptığımda ise her masaüstü ilki ile aynı oluyor? bunu çözmenin yolu var mıdır? Veya GDM ile açılış yapabilmemin bir yolu?

if

Dinamik çalışma alanı nedir?

kızılgenç

Gnome masaüstü bir çok masaüstünden oluşur aslında. Yani sizin programları çalıştırdığınız bir yer vardır burası ilk masaüstü bir diğer adıyla çalışma alanı. Bu masaüstleri arasında, çalışma alanları arasında geçiş yapabilirsiniz böylece çok fazla pencereler arasında kaybolmaktan kurtulursunuz. Sizin bu çalışma alanlarını kullanmanıza göre (genelde minimum 4 adet vardır.) sistem dinamik olarak arttırabilir veya azaltabilir. Umarım açıklayabilmişimdir.

if

@kızılgenç, anlattığınız, anladığım kadarıyla, bildiğimiz çalışma alanları:) "Dinamik" sıfatını kullanınca başka bir şey mi ifade edilmek istendi diye düşünmüştüm.
Sizin yapmak istediğiniz her masaüstünün kendine has duvar kağıdının olması, belli uygulamaların belli masaüstlerinde açılması mı?

Lightdm ya da Gdm kullanımının masaüstü yönetimine bir etkisi olmaz benim bildiğim. Onlar sadece gerekli masaüstü yöneticisini başlatır. Gdm kullanmak için: https://askubuntu.com/questions/152256/how-do-i-switch-from-lightdm-to-gdm