ubuntu 15.04 üzerinde KDE

Başlatan cinargulsen, 30 Mayıs 2015 - 20:44:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cinargulsen

Merhaba arkadaşlar ubuntu 15.04 üzerine sudo apt-get install kubuntu-desktop kodu ile KDE kurdum fakat hala gnome aktif ve ben KDE yi aktif edemiyorum. Lütfen yardım edin..

siberoloji

Login (oturum açma) ekranında KDE'yi seçiyor musunuz?

cinargulsen

Alıntı yapılan: siberoloji - 30 Mayıs 2015 - 21:57:11
Login (oturum açma) ekranında KDE'yi seçiyor musunuz?

o ekran gelmiyor otomatik açılıyor neyse zaten format atıyorum ubuntuya tekrar kuracam ama sormak istediğim şu KDE kurulurken gdm seçimi diye birşey geliyor otomatik kde açılması için neyi seçmem gerek

siberoloji

gdm: gnome display manager ifadesinin kısaltması bildiğim kadarıyla.
kdm: KDE Display Manager olması gerek.

Tavsiye:
Linux'ta yapılacak en hatalı hareketlerden birisi  autologin olayıdır. Güvenlik için tavsiye ediyorum. Yoksa beni pek ilgilendirmiyor tabii ki.

cinargulsen

Alıntı yapılan: siberoloji - 30 Mayıs 2015 - 22:07:44
gdm: gnome display manager ifadesinin kısaltması bildiğim kadarıyla.
kdm: KDE Display Manager olması gerek.

Tavsiye:
Linux'ta yapılacak en hatalı hareketlerden birisi  autologin olayıdır. Güvenlik için tavsiye ediyorum. Yoksa beni pek ilgilendirmiyor tabii ki.

Peki  seçenekten hangisini seçmem gerek resim aşağıda bir baksanız bu arada güvenlik konusu için teşekkür ederim.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

ata1

cinargulsen

gecegezen

Belki istisnalar olabilir ama otomatik oturum açma herhangi birisi (lightdm, gdm, kdm) herhangi birisin oturumu otomatik olarak açabilir. Ama kullanım kolaylığı açışından kde kullanacaksan kdm, gnome kullanacaksan gdm daha iyi olur mesela gnome ile kdm kullanırsan gene açarsın ama ayarlamak için kde'nin systemsetting kullanan gerekir.
Genelde sistem ayarları içinde diğerinin kısayolu bulunmuyor. Onun disinda ubuntuda unity altında otomaik giriş açarsınız sonra oturumu kapatıp kde oturumu açarsınız bilgisayarı yeniden başlattığınızda kde oturumu açılır. lightdm  ile kde otomatik açılmış olur.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

cinargulsen

Teşekkür ederim sorunu hallettim KDE yi kaldırdım gözünü seveyim gnome nin :)

ata1

https://www.youtube.com/watch?v=Nl9_iLXtzig

bilgi ve beceridir  .benim exfce msaüstüm  ;D

arch 4.0.4

cinargulsen

güzel ama ben uğraşamam kde biraz daha kullanışlı diye denemiştim başka zaman denerim yine

Reverser

KDE'nin yeni sürümleri bana o eski masaüstü havasını veremedi. Konu KDE ile ilgili olduğu için bir öneride bulunarak, size TDE masaüstü ortamını öneriyorum.

XFCE ROCKS !