Wicd kurduktan sonra wifi simgesi sorunu

Başlatan donlagezenadam, 15 Mayıs 2015 - 19:47:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

donlagezenadam

İlk önce ağda bir şeyler indirirken kopmalar yaşıyordum. Araştırdım gnome network manager yerine wicd network manager i önermişler.
Bende wicd i kurdum sonra gnome network manageri sildim. wicd ile wifiye bağlandım.
Bilgisayarı yeniden başlattım wicd sorunsuz wifiye otomatik bağlanıyor ancak ağ bağlantılarını yönettiğimiz sağ üstteki saatin falan olduğu yerdeki simge kayboldu.
Simge tekrar nasıl ortaya çıkar.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Ubuntu'nun hangi sürümü bu? Profilinde yazdığı üzere 14.04 mü?
Wicd sürümü nedir?
dpkg -l | grep wicd
çıktısını buraya aktarabilirsin.

Şimdi, bir karışıklık yaşamadan önce şunu belirtelim. Ubuntu uzunca bir süredir panelde gösterim işini uygulamaların kendisine bıraktı. Uygun olmayan uygulamalar orada görünmüyorlar. Eskiden beyaz listeye falan alıyorduk ama artık o da geride kaldı. Hoş, 14.04 ve üstü için bir PPA mevcut bu işi yapan ancak bence PPA ile Unity'nin belirli bir bileşenini değiştirmek yerine uygulama temelli çözümler bulmak gerekiyor.

https://bugs.launchpad.net/wicd/+bug/761326

Burada hata kaydı mevcut ve bir güncelleme gelmiş son yoruma bakarsak. Acaba henüz depolara mı yansımadı? Bu nedenle Wicd sürümünü sordum. Belki daha güncel bir sürümü bir PPA aracılığıyla kurabiliriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

donlagezenadam

öncelikle yardımnız için teşekkür ederim.
ubuntu surumum 14.04.lts.
wicd sürümü 1.7.2.4

emre@emre-W25xHPx:~$ dpkg -l | grep wicd
ii  python-wicd                                                 1.7.2.4-4.1ubuntu1                                  all          wired and wireless network manager - Python module
ii  wicd-daemon                                                 1.7.2.4-4.1ubuntu1                                  all          wired and wireless network manager - daemon
ii  wicd-gtk                                                    1.7.2.4-4.1ubuntu1                                  all          wired and wireless network manager - GTK+ client
emre@emre-W25xHPx:~$

verdiğiniz linki inceledim.Dediğiniz gibi yenisi yayınlanmış. 1.7.3 ü çıkmış. Nasıl güncelleyebilirim onu bilmiyorum.

tlg

14.04 için depolarda güncellenmemiş görünüyor.
Version: 1.7.2.4-4.1ubuntu1

15.04 dahil şuan 1.7.2.4 sürümünde. Elle derlemek dışında başka bir yöntem bulamadım, güncellemeleri beklerseniz daha sağlıklı olur.

heartsmagic

Ben de göremedim PPA. Sitesi de açılmıyor ki var mı paket yok mu bakalım. Haliyle geriye tek çare elle derlemek kalıyor. O zahmete grilir mi bilemiyorum, zira sorunu çözeceğinden de emin değiliz. Denemek isterim diyorsan bir şekilde uğraşırız ama @donlagezenadam.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.