Açılışta siyah ekranda kalıyor. Ekran kartını görmüyor.

Başlatan alpasp, 10 Mayıs 2015 - 23:38:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alpasp

Bilgisayar açılışta siyah ekranda kalıyor. Recovery modda başlattım. Ekran kartını görmüyor. Low quality gibi bir şey dedi.
Açılışta Login deyip kullanıcı adı Şifre soruyor. Ama masaüstüne bir türlü geçemedim.
sudo apt-get install ubuntu-desktop komutunu demedim ama işe yaramadı. Ne yapabilirim bu konuda?

-DıLgEş-

sudo apt-get install fglrx
Tam olarak nasıl siyah ekranda kalıyor. Terminalden uygulama açabiliyor musun ?
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

if

@alpasp, hangi dağıtımın hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Ekran kartını görmese tty ekranına ulaşamazdınız. Sizden giriş yapmanızı isteyen bir ekrana geliyorsa sistem sorun başka yerdedir. Bir güncellemeden sonra mı oluştu sorun? Ya da siz sistemden bir şey sildikten sonra mı?

alpasp

Ubuntu 10.04.02 kullanıyorum. Phalcon framework yüklüyordum. Composer yüklerken indirme hatası oldu. var/WWW içine yükledim. Çalışmadı. Sonra var içine yüklenenleri geri sildim. Bilgisayar bir daha açılmadı.

Verdiğiniz kod da ise yaramadı malesef. Root olduğum halde root musunuz hatası alıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Mayıs 2015 - 13:36:14

Arkadaşlar sorunu çözdüm. /var/ klasörü içindeki bazı yanlış dosyaları da sildiğim için açılışta sorun yaşıyormuşum. Ubuntuyu yeniden yükledim. Başka türlü halledemedim.

if

@alpasp, silerken silinmemesi gereken dizinleri silmiş olabilir misiniz diye soracakken sorunu giddermişsiniz. Çözüldü etiketini kaldırdım çünkü yeniden kurulumlarda etiket vurmuyoruz. Gerçi bu sorunun başka çözümü olmayabilir de.

Derlemeniz zorunlu değilse

sudo apt-add-repository ppa:phalcon/stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install php5-phalcon

ile kurabilirsiniz.

alpasp

Alıntı yapılan: if - 11 Mayıs 2015 - 13:45:34
@alpasp, silerken silinmemesi gereken dizinleri silmiş olabilir misiniz diye soracakken sorunu giddermişsiniz. Çözüldü etiketini kaldırdım çünkü yeniden kurulumlarda etiket vurmuyoruz. Gerçi bu sorunun başka çözümü olmayabilir de.

Derlemeniz zorunlu değilse

sudo apt-add-repository ppa:phalcon/stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install php5-phalcon

ile kurabilirsiniz.

Yardımınız için teşekkür ederim. Verdiğiniz kodlarla kurulumu yaptım zaten. Composer ile işlem yapamıyordum. Laravele geçsem daha iyi olacak galiba :)

if

Rica ederim @alpasp. Bu "composer" işlemi nedir? Nasıl yapılır? Nasıl bir sorunla karşılaşıyorsunuz işlemi yaparken? Gibi soruların cevaplarını alırsak sorunu aşmaya çalışırız.

alpasp

@if, composer phalcon ya da laravel de otomatik proje oluşturma vb işlemleri halletmek için kullanılıyor. Ben de yeniyim bu composer da. Uçbirimden bir satırla tüm proje dosyalarını oluşturuyor. Laravelde çalışıyor ancak phalcon komutunu görmüyor. Phalconun sitesindeki her şeyi yaptım. Yine de işe yaramadı. Sonra da sistem çöktü zaten :-) Şimdi laravele geçtim. Ama bir çözüm öneriniz varsa phalcona dönmek de isterim.

if

Phalcon kurulumundan sonra Phalcon PHP eklentisinin etkinleştirilmesi gerekiyormuş. Bunu yaptınız mı?

Alıntı Yap# Ubuntu/Debian: Add a file called 30-phalcon.ini in /etc/php5/conf.d/ with this content:
extension=phalcon.so

http://docs.phalconphp.com/en/latest/reference/install.html

alpasp

Alıntı yapılan: if - 12 Mayıs 2015 - 11:29:32
Phalcon kurulumundan sonra Phalcon PHP eklentisinin etkinleştirilmesi gerekiyormuş. Bunu yaptınız mı?

Alıntı Yap# Ubuntu/Debian: Add a file called 30-phalcon.ini in /etc/php5/conf.d/ with this content:
extension=phalcon.so

http://docs.phalconphp.com/en/latest/reference/install.html

Evet, hepsini yaptım. composer phalcon komutunu bulamıyor.

if