Windows 8.1'e dönmek

Başlatan yusufhepsen, 08 Mayıs 2015 - 12:41:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yusufhepsen

Arkadaşlar merhaba. Önce hikayemi anlatayım. Windows 8.1 kurulu makineme ubuntu yükledim. Fakat acemilikle windows'u tamamen uçurmuşum. Kurtarmayı denedim ancak başarılı olmadı. Şu anda sadece ubuntu'yla açılan bir bilgisayarım var. Tekrar windows 8.1'e dönmek istiyorum. Çünkü ihtiyacım olan bazı programların muadilini bulamadım. Ayrıca Ubuntu'yla çalışan başka bir bilgisayarım olduğu için iki sisteme birden sahip olmuş olacağım. Bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

karakartala

Yaşadığınız sorun tam olarak nedir?

Muadillerini bulamadığınız yazılımlar neler?

yusufhepsen

Alıntı yapılan: karakartala - 08 Mayıs 2015 - 12:52:33
Yaşadığınız sorun tam olarak nedir?

Muadillerini bulamadığınız yazılımlar neler?

Müzikle uğraşıyorum. Band in a box kullanıyordum en gereklisi o.

karakartala

yusufhepsen

Alıntı yapılan: karakartala - 08 Mayıs 2015 - 13:06:01
Musescore, Rosegarden gibi alternatifleri mevcut. http://alternativeto.net/software/band-in-a-box/?platform=linux
Farklı alternatifler: http://osalt.com/musescore

Musescore değil aradığım. Rosegarden'ı denemedim bakacağım ona da.

Ancak asıl amacım windows'a dönmek.

karakartala

İlk iletide yazdığımı tekrarlayayım. Yaşadığınız sorun tam olarak nedir? Neden dönemiyorsunuz? Usb belleğe kalıbı mı yazdıramıyorsunuz? Bilgisayar usb belleği mi algılamıyor? Sorun tam olarak ne?

ekremsenturk

Servise götür veya satın aldığın yer gönderiversin, yada Bilgisayar ile birlikte bir kurtarma DVD'si verilmişse, (Kartonun içine bak) onunla sistemi kendin yeniden kurabilirsin. Yada bir kurulum DVD'si edinmelisin. (Microsoft'un sitesinden Win 8.1 İso dosyasını indirip, kendin Ubuntu'da Brasero ile DVD'ye yazdırabilirsin)

confickerbelasi

recovery dvd'yi yapmamış yani kurtarma dvd'si yok elinde bence ubuntu'yu neyle yükledi ise onunla boot edip gparted ile diski silsin ve servise versin açılmıyor desin servisler böyle notebooklara format atmayı çok severler...
http://care.dlservice.microsoft.com/dl/download/B/9/9/B999286E-0A47-406D-8B3D-5B5AD7373A4A/9600.17050.WINBLUE_REFRESH.140317-1640_X64FRE_ENTERPRISE_EVAL_EN-US-IR3_CENA_X64FREE_EN-US_DV9.ISO
8.1 x64 enterprise.

Reverser

sorunu bende anlayamadım. Windows kurmaya çalışırken bir hata mı aldınız ? Konunun amacı ne ?

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

ata1

win 8 .1 bıosa key yazar farklı keyle kurulum yapmayı engeller
eı dosyasını başka bir wındows 7 ile değiştirip yapmalısın
nasıl dersen win 7 ıso içindeki eı dosyayı kopyalayıp wın 8.1 içindekini silip yerine wın 7 den alınanı koyup yapmalısın
yada bıosa kaydedilen keyi sıfırlamalısın her iki yöntemde işini görürü
https://yadi.sk/d/G-m4hie9gWayy
elimde var istersen bunu kullan
ayrıca bildiğim kadarıyla ılk önce wın kurmalısın
sonra yenıden lınux kurulumu yapman gerekir zira boot ekranında wın lınuxu görmez
yanılıyorsam arkadaşlar düzeltir

Reverser

Keyi sifirlamaya gerek yok safe boot gibi bir secenek var onu devre disi birakip kurabilirsiniz ama bu durumda biosun key ile engelleme yapmamasi gerekli.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

Ketboga

1- Bilgisayarı satın aldığınızda windows 8 ise muhtemelen single language olarak kurulur sisteme genelde ve keyler biosa yazılır, sizin yapacağınız öncelikli durum microsoftun sitesinden aracı program ile windows 8.1 single language indirin ardından bunu rufus adlı program ile gpt biçiminde boot olacak şekilde ayarlayın ve uefi olarak kurulumu yapın biosa gömülü key sayesinde key sormadan kurulum devam eder otomatik olarak lisanslanır sistem.

2- Bilgisayarı satın aldığınızda windows 8 değilse çok büyük ihtimalle bios da key yoktur bu durumda isitediğiniz sürümü kafanıza göre kurun. Hatta tavsiyem windows 10 teknik önizleme sürümünü kurun crack derdiniz olmaz ha birde final sürümü çıktığında windows 7 lisansı ilede aktif olacak bir adet 20 tl civarında lisans alırsın sürekli uğraşmana da gerek kalmaz.

1. yöntem sorunu halleder ancak şöyle bir durum var microsoft un sitesinden orijinal iso dosyasını indirmeniz için gerekli exe dosyası var oda malum windowsda çalışacak yani sistemi indirmek için windows çalıştıran bir makina olmalı yanınızda, eğer başka sitelerden indireceksiniz torrent vs büyük ihtimalle oynanmış olacaktır sistem güvenliği oldukça tehlikeye girer denemenizi tavsiye etmem.
Hiçbir canlı kendisinden daha yüce bir varlığa inanç duymadan ve itaat etmeden yaşamını sürdüremez. İnanç duyanlar bu yükten kurtulmak adına kendilerinden daha güçlü kişileri ararlar ve buna karşılık, bunu aradıkları o kişiler de inanç duyabilecekleri daha da güçlü kişileri ararlar. Ve İşte krallar böyle doğar... Ve işte Tanrılar böyle doğar.

confickerbelasi

servisten recovery dvd alabilirsin bende vista starter vardı kurulmaz dedim kuruldu...
dene 8.1 enterprese vermiştim onu kur 3 ay kullan bas formatı tekrar tekrar kurabiliyorsun.

-DıLgEş-

Eğer windowsu silmediysen grubu kurabilirsin ancak windows silinmişse en temiz yolu windowsu yeniden kurmak.
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

yusufhepsen

Alıntı yapılan: Ketboga - 08 Mayıs 2015 - 22:31:04
1- Bilgisayarı satın aldığınızda windows 8 ise muhtemelen single language olarak kurulur sisteme genelde ve keyler biosa yazılır, sizin yapacağınız öncelikli durum microsoftun sitesinden aracı program ile windows 8.1 single language indirin ardından bunu rufus adlı program ile gpt biçiminde boot olacak şekilde ayarlayın ve uefi olarak kurulumu yapın biosa gömülü key sayesinde key sormadan kurulum devam eder otomatik olarak lisanslanır sistem.

2- Bilgisayarı satın aldığınızda windows 8 değilse çok büyük ihtimalle bios da key yoktur bu durumda isitediğiniz sürümü kafanıza göre kurun. Hatta tavsiyem windows 10 teknik önizleme sürümünü kurun crack derdiniz olmaz ha birde final sürümü çıktığında windows 7 lisansı ilede aktif olacak bir adet 20 tl civarında lisans alırsın sürekli uğraşmana da gerek kalmaz.

1. yöntem sorunu halleder ancak şöyle bir durum var microsoft un sitesinden orijinal iso dosyasını indirmeniz için gerekli exe dosyası var oda malum windowsda çalışacak yani sistemi indirmek için windows çalıştıran bir makina olmalı yanınızda, eğer başka sitelerden indireceksiniz torrent vs büyük ihtimalle oynanmış olacaktır sistem güvenliği oldukça tehlikeye girer denemenizi tavsiye etmem.

Çok teşekkür ederim. Sorunumun çözümü sanırım tam olarak bu.

Ketboga

rica ederim, umarım sorununuz çözülmüştür.
Hiçbir canlı kendisinden daha yüce bir varlığa inanç duymadan ve itaat etmeden yaşamını sürdüremez. İnanç duyanlar bu yükten kurtulmak adına kendilerinden daha güçlü kişileri ararlar ve buna karşılık, bunu aradıkları o kişiler de inanç duyabilecekleri daha da güçlü kişileri ararlar. Ve İşte krallar böyle doğar... Ve işte Tanrılar böyle doğar.