Ubuntu Photoshop sorunu

Başlatan Bigchefstarys, 06 Mayıs 2015 - 20:41:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bigchefstarys

Arkadaşlar wine da photoshop cs4 ve photoshop cs5'i indirdim ama ikisinde de resme metin eklemeye çalışırken. Hata verip kapatıyor. Gerçekten de Gimp'i kullanmaya çalıştım ama çok zor. photoshop'a öyle bir alışmışım ki gimp'in komutları uygulamaları çok geliyor. Şuan işim acele olduğu için photoshop lazım ama Gimpde yoğunlaşmakta istiyorum.

Bir yardım edin başka mi cs indirsem sorun düzelirmi? Yada gimpde tasarım yapmayı bilen arkadaşa bi resim yollasam benim için yaparmı?
İnsanlaɾ benim dünyayı olduğu gibi kabul edebileceğimi söylüyoɾlaɾ. Saçmalık! Ben bu dünyayı kabul etmiyoɾum.
Richard Stallman

ata1

http://www166.lunapic.com/editor/
bu ve benzeri siteleri kullanıyorum işine yararmı bilmem

Bigchefstarys

İncelemeye vakit bualamadım ama bu program sanırım resimlere efekt veriyor galiba. Benim kesme biçimlendirme hatta saydam resim yapmam gerekiyor. İşin kısa açıklaması şudur. Web sitem için banner yapmam lazım bu yüzden
İnsanlaɾ benim dünyayı olduğu gibi kabul edebileceğimi söylüyoɾlaɾ. Saçmalık! Ben bu dünyayı kabul etmiyoɾum.
Richard Stallman

ata1

arkadaşım bu sitelerden çok var internette gift dahil birçok işlemi yapabilirsin .
sadece araman gerekli.
ayrıca vegas pro 13 vine de çalışıyor bilgine
https://www.youtube.com/watch?v=-ppcceV2ypo

Bigchefstarys

Deniycrm ilgi için teşekkürler
Richard Stallman

earas

Playonlinux ile hiçbir ayar yapmadan direkt PS CS6 kurabilirsin. En az 10 kere kurmuşumdur hiçbir sorun yaşamadım. Zaten o da wine aracılığıyla çalıştırıyor ancak kurulum aşamasında hiç uğraşmıyorsun ve sorunsuz kurulum yapıyor.

-DıLgEş-

Resimde eklemeler yaptıktan sonra direk mi kapanıyor yoksa bir uyarı mesajı mı geliyor?
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

Reverser

GIMP kurun yazılım merkezinde mevcut ayrıca wine falan istemez kullanımı kolaydır ve anlatımı boldur.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

kötükurt

Alıntı yapılan: earas - 07 Mayıs 2015 - 17:18:23
Playonlinux ile hiçbir ayar yapmadan direkt PS CS6 kurabilirsin. En az 10 kere kurmuşumdur hiçbir sorun yaşamadım. Zaten o da wine aracılığıyla çalıştırıyor ancak kurulum aşamasında hiç uğraşmıyorsun ve sorunsuz kurulum yapıyor.
Pol ile Cs4 ve Cs6'yı kurabilirsin. Playonlinux'un desteklediği yazılımların ayarları otomatik yapıldığı için büyük ihtimal sorun çıkmaz.
Pol ile kurulabilecek yazılımların listesi: https://www.playonlinux.com/en/supported_apps-6-0.html
Ama Gimp daha kolay bence.
"Cahil tutarlıdır kendi içinde, kötü olan yarı cahillerdir." İlber Ortaylı

sinan54

Gimp kullanımı ile ilgili yuotebe'de çok güzel ögreticiler var.Ben ordan ögrendim.Videoyu tıklayıp durduruyorum,orada yapılan şeyi diger pencerede açık olan gimpte uyguluyorum.Bu sayede hem katman ve yollardaki seçenekleri daha çabuk kavrıyor hem de alıştırma yapmış oluyorsunuz.bence bir deneyin

Bigchefstarys

Ben 7-8 yıldır ps yapıyorum allah var güzel yapıyorum ve birebir hiç eğitim almadım internet üzerinden öğrendim herşeyi şimdi gimp beni -ye düşürcek ps ile alakası yok çok iyi bir program ama keşke önce buna başbaşlasaydım.. diyer önerileri  deniyeceğim teşekkür ederim
Richard Stallman

ata1

http://opensource.com/life/15/1/current-state-linux-video-editing
burda sana uygun olanı mutlaka vardır bunlar video ve resim programları incele istersen

Bigchefstarys

Malesef 1 Haftadır bakıyprum Gimp'e hiç bir şekilde anlamadım gerçekten. Photoshopa fena alışmışım ve istediklerimi yapamıyorum. Photoshop da da sadece teztext yani yazı yazmak istediğimde atıyor bir tek bu sorunum var. Farklı cslerde kullandım ama aynı çözüm nedir acaba bilen varmı?
Richard Stallman

ata1

bu bir formda bulup belgelerim de saklağım bir makale.

http://www.emreakkaya.org/ubuntu-adobe-photoshop-cs6-kurulum/

heartsmagic

Alıntı yapılan: Yunus SENEMMalesef 1 Haftadır bakıyprum Gimp'e hiç bir şekilde anlamadım gerçekten. Photoshopa fena alışmışım ve istediklerimi yapamıyorum. Photoshop da da sadece teztext yani yazı yazmak istediğimde atıyor bir tek bu sorunum var. Farklı cslerde kullandım ama aynı çözüm nedir acaba bilen varmı?
Bu gibi şeyleri çok zorlamanın anlamı olmadığını düşünüyorum. PS ile fazlaca iş görüyor ve sürekli çalışman gerekiyorsa Windows üzerinde işini görebilirsin.
Yok, illa zorlayacağım deniyorsa:

winetricks gdiplus msxml3 msxml6 vcrun2005 vcrun2008 vcrun2010 atmlib
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.