Cs:Go Kasma sorunu

Başlatan ernakblt, 05 Mayıs 2015 - 17:44:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ernakblt

Steamden aldığım Cs Go windows'ta gayet hızlı çalışırken ubuntu'da oyun ana menüsünden oyuna geçtiğimde farkedilir ve rahatsız edici bir biçimde kasma (fps kaybı) oluyor. Bunu nasıl önlerim?

Reverser

ATI/AMD ekran kartı kullanıyorsanız yapabileceğiniz fazla bir şey yok şimdilik.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

ernakblt

Alıntı yapılan: Reverser - 05 Mayıs 2015 - 18:12:19
ATI/AMD ekran kartı kullanıyorsanız yapabileceğiniz fazla bir şey yok şimdilik.
nvidia geforce 9400gt kullanıyorum

-DıLgEş-

sudo apt-get install nvidia-current nvidia-settings

Yükleyin, ayarları yapın belki sorun ayarlardandır.
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ernakblt

Alıntı yapılan: heartsmagic - 05 Mayıs 2015 - 18:56:50
http://kb.ubuntu-tr.net/ekran-komutlari
lspci | egrep "VGA|3D|Display"
X Error of failed request:  BadValue (integer parameter out of range for operation)
  Major opcode of failed request:  154 (GLX)
  Minor opcode of failed request:  24 (X_GLXCreateNewContext)
  Value in failed request:  0x0
  Serial number of failed request:  42
  Current serial number in output stream:  43
Screen 0: minimum 8 x 8, current 1680 x 1050, maximum 8192 x 8192
DVI-I-0 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
VGA-0 connected primary 1680x1050+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 474mm x 296mm
   1680x1050      59.9*+   60.0 
   1440x900       75.0     59.9 
   1280x1024      75.0     60.0 
   1280x960       60.0 
   1152x864       75.0 
   1024x768       75.0     60.0 
   800x600        75.0     60.3     56.2 
   640x480        75.0     59.9 

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Mayıs 2015 - 19:07:43

Alıntı yapılan: nurullahisrgan - 05 Mayıs 2015 - 18:53:07
sudo apt-get install nvidia-current nvidia-settings

Yükleyin, ayarları yapın belki sorun ayarlardandır.
Bunu yaptıktan sonra hiç açılmadı

heartsmagic

Bırak sistem gittiği yere kadar gitsin, muhtemelen siyah ekranda kalacaksın. ctrl+alt+f1 veya f2 ile uçbirime düş, kullanıcı adını yaz, parola isteyince de parolanı gir. Sisteme uçbirim üzerinden giriş yapmış olacaksın böylece. Sonra şunu uygula:

sudo apt-get purge nvidia*
sudo rm -f /etc/X11/xorg.conf

Sonra sistemi yeniden başlat:
sudo reboot

Normal bir şekilde açılması lazım artık. Ardından benim istediğim çıktıları buraya geç lütfen. Çıktıları tam geçmemişsin, eksikler var orada. Her bir komutu ayrı ayrı uygulayıp, aldığın tüm cevapları aktar lütfen buraya.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ernakblt

Alıntı yapılan: heartsmagic - 05 Mayıs 2015 - 20:33:49
Bırak sistem gittiği yere kadar gitsin, muhtemelen siyah ekranda kalacaksın. ctrl+alt+f1 veya f2 ile uçbirime düş, kullanıcı adını yaz, parola isteyince de parolanı gir. Sisteme uçbirim üzerinden giriş yapmış olacaksın böylece. Sonra şunu uygula:

sudo apt-get purge nvidia*
sudo rm -f /etc/X11/xorg.conf

Sonra sistemi yeniden başlat:
sudo reboot

Normal bir şekilde açılması lazım artık. Ardından benim istediğim çıktıları buraya geç lütfen. Çıktıları tam geçmemişsin, eksikler var orada. Her bir komutu ayrı ayrı uygulayıp, aldığın tüm cevapları aktar lütfen buraya.
açılmıyordan kastım oyun. Şuan sebebini bilmediğim bir şekilde çözünülürlük düştü. Ama pc açık

if

lspci | egrep "VGA|3D|Display" çıktısını almamışız.

ernakblt

Alıntı yapılan: if - 06 Mayıs 2015 - 11:53:48
lspci | egrep "VGA|3D|Display" çıktısını almamışız.
özür dilerim. İşte burada lspci | egrep "VGA|3D|Display"
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation G96 [GeForce 9400 GT] (rev a1)

if

@ernakblt, "Sahipli ekran kartı sürücülerinin kurulumu"[1] başlığında anlatıldığı gibi sürücü kurulumundan sonra durum nasıl?

[1] http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Ekran_kartlar%C4%B1

YöneticiBey

Alıntı yapılan: ernakblt - 05 Mayıs 2015 - 17:44:03
Steamden aldığım Cs Go windows'ta gayet hızlı çalışırken ubuntu'da oyun ana menüsünden oyuna geçtiğimde farkedilir ve rahatsız edici bir biçimde kasma (fps kaybı) oluyor. Bunu nasıl önlerim?
Linux Mint'te rahatlıkla oynuyordum oyunu, sonra Win8.1'e geçtim. Win8.1'de 30-40fps kasmadan oynuyordum. Ubuntu'ya geçtim, oyun içerisinde 10fps'nin üstüne çıkamadım. Bir sürü şey denedim işe yaramadı. Bende bilgisayara Manjaro kurdum, şuan 45fps civarında kasmadan oynuyorum.

Ben denemedim ama Unity yerine Xfce'i denersen sorunun ortadan kalkabilir. Yada Linux Mint veya Manjaro deneyebilirsin.

plazma

Unity yerine daha hafif masaüstü kullanırsnaız fps artışı olacaktır hatta Lubuntu ayda Lxde li bir dağıtımda olabilir, Xfce istersenizde Xubuntu, Manjaro Xfce yide deneyebilirsiniz.