pythonda miras alma nasıl oluyor?

Başlatan lınuxtwo, 03 Mayıs 2015 - 19:51:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lınuxtwo

selamunaleykum

benım oyun adlı bır sınıf var

bide dusman adlı bır sınıf var dusman adlı sınıf oyun adlı sınıf mıras alıcak sımdı düsman adlı sınıfı  OYUN sınıfını yazdıgm yere mı yazıcam yoksa ıkısı ayrı mı *olacak yanı 2 sı ayrı bır metne mı yazılıycak(kwrite) gib bir yardım

lınuxtwo

mthnzbk

Daha iyisini arıyorsan İngilizce araştır. Türkçe bunu bulmak bile bir ayrıcalık Python dili hakkında.

tlg

İkisi de olur. Ayrı bir belge oluşturacaksanız oyun adlı belgeyi import edersiniz öyle miras alırsınız.

Amenofis

Ben python bilmesem de miras olayı aynı mantık. Bikere oyun sınfından düşman altsınıfı oluşturmak mantıksız. Miras hiyerarşik ilişkileri çözmek için var. Düşman -> yaratık -> ejderha olabilir mesela.

İkincisi üst ve alt sınıfların aynı metin içerisinde olmasının da pek mantığı yok. Üst sınıfın içeriğini kodu yazarken bildikten sonra niye mirasla uğraşayım? Alırım o sınıfı kendim eklemeler yaparım olur biter. Ha tabi aynı sınıftan çokça altsınıf oluşturacaksanız o başka.

sem

Öncelikle kavramı anlamanız gerekli. Dile yönelik düşünmeyin, kavramsal düşünmenizi öneririm. Amenofis'in dediği gibi katılımı anladığınız zaman zaten hangi dil için araştırma yaparsanız yapın mthnbzk isimli kullanıcının verdiği bağlantılar yeterli olacaktır.

İngilizce'niz varsa Google'da: oop inheritance
Türkçe kaynak takip edecekseniz: nesne yönelimli programlama kalıtım

Şeklinde arayarak kavramı kafanızda netleştirebilirsiniz.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?