Web Cam ve Bluetooth Sorunları

Başlatan LogSgLe, 09 Mart 2009 - 19:15:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

LogSgLe

Arkadaşlar Web Cam ve Bluetooth donanımlarımda sorunlar var.
Web Cam'den başlarsak

Bus 002 Device 004: ID 0c45:6130 Microdia PC Camera (SN9C120)  olarak görüyor. aMSN ve peynirde açtığım zaman çok değişik bir renk görünümü oluyor.( koyu turuncu kahve arası ) Ve renk ayarları vb ayarları değiştirmeme izin vermiyor.Ayrıca aMSN çok kasıyor peynirde ise çok güzel Fsb alıyorum.Bunun driverını nasıl yüklerim yada bir çözüm var mı ?

Ve Video izlerken yaşadığım pır pır etme olayı :) Peynirdede var forumda sorunca çıkış sürücüsünü ayarla dediler  ve Smplayer için gösterdiler ama peynirin menülerinde bu tür ayar bulamadım bu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olsun aslında kökden çözmek istiyorum bu sorunu.

Bluetooth  Bus 002 Device 005: ID 0a12:0001 Cambridge Silicon Radio, Ltd Bluetooth Dongle (HCI mode) olarak görünüyor.Ve buda web cam gibi çalışıyor iş görmüyor :) Bluetooth takılıyken simge çıkıyor giriyorum arama yapıyorum telefonumu buluyor ama bağlantı kurdurmuyor.Yada telden pc yi buluyorum ama bir şey atamıyorum ve alamıyorum.Bleutooth dosya paylaşımı adında program kurdum ondanda sonuç alamadım.Yardımlarınızı bekliyorum İyi Forumlar...

heartsmagic

Kameran için forumda mevcut başlıklara baktın mı?
Pırpır sorunu için Compiz'i kapatmayı denedin mi?
Bluetooth sorunu için ne yazık ki iyi şeyler söyleyemeyeceğim. Forumda tartıştığımız başlıklar oldu ancak netice alamadık.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

LogSgLe

Evet video kurulumu ve  driver için site ve google da arama yaptım yabancı ubuntu forumlarında bir kaç sayfa var ama ubuntu kullanımında daha ikinci haftam olmasından dolayı pek bişe anlamıyorum terimlerden.Compiz ubuntuyu ilk kurduğumda çalışır faziyette mi oluyor ? çünkü compiz'i sonradan çalıştırdım ve ondan öncede aynı durum vardı.Programda video çıkış aygtını düzeltince sorun kalmıyo ama her program için bulamıyorum bu ayarı ...

heartsmagic

Microdia olarak bizim forumda arattın mı? Zira birçok başlık mevcut. Çözüm var mı bilemiyorum ancak senin başlıkları gördüğünen emin olmam lazım. Kamera sende olduğu için denemeleri ancak sen yaparsın.

Compiz kurulu geliyor, bu nedenle kapatma garantisini bir dene. Compiz Masaüstü bölümünde sabit bir başlık var, Intrepid için olan. Orada nasıl kapatılacağı da yazıyor.

LogSgLe

Interpid i göremedim ama masaüstü görsellik ayarlarından Görünüm Tercihlerini Efektsiz yaptım ve düzeldi tüm video programları vb peynirde pır pır olayı kesildi bu nedemek oluyor peki anlamadım :)

Webcam e gelince foruma bakıyorum çözümlemmiş bir olay göremiyorum link veriyor giriyorum ordan oraya ordan oraya gidiyorum site site.Driver desteği nasıl oluyor bunları şirketleri mi üretiyor yoksa kullanıcılar mı ?

heartsmagic

Pırpır meselesi için eğer ATI kullanıyorsan bir uyumsuzluk söz konusu.

Kamera için mevcut başlıklarda anlamadığın kısımları sorabilirsin. Seninle benzer kameraya sahip arkadaşlar daha fazla yardımcı olacaklardır.
Sürücüleri donanım şirketinin kendisi yazabileceği gibi bu işten anlayan gönüllü gruplar veya kişiler de yazabilir.

localhost

Kamerayi AMSN icinde calistirin. Pirpir meselesi orada oluyorsa biryerlerde sorun oldugu kesindir. Detayli yazmak isterdim ama suanda Ubuntu kullanmiyorum :)
Linux LPIC1 - MCSA

LogSgLe

Hayır aMsn de pır pır olmuyor sadece iğrenç bir renk oluyor ve çok yavaş.