Visual Studio'nun Linux sürümü çıktı

Başlatan MRWhite, 01 Mayıs 2015 - 14:18:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MRWhite

Başlıkta da belirttiğim gibi. Visual Studio artık Mac ve Linux platformlarında da kullanılabilecek. Başlangıçta şaka sanmıştım ama oldukça gerçek.

https://code.visualstudio.com/

Reverser

Yo mister White ! ;D Acik kaynak dot net derleyiciden sonra guzel oldu aksam deneyecegim bildirim icin tesekkurler.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

rutku

Aslında sadece bir editor :). Github ın atom adlı düzenliyicisini çatallamışlar. Hedefleri yeni bir visual stduio yu oluşturmak. SublimeText e bakarak atomu oluştrdular. Atomu çatallayarak şimdide Visual Studio u çıkardılar :).
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

cell3

Mrb VS Code yi kullanan varmı?
resimde görüldüğü gibi ise javanın tahtına göz dikmiş bence kıyasıya bir rekabet olacak avantajlı cıkan coderler olacagı kesin...
hayırlı olsun en yakın zamanda kurup deneyecem.

ekremsenturk

Java ile ne ilgisi var? Java bir editör değil ki.  Ancak Geany veya Sharp develop veya Notepad++ ile kıyaslayabilirsin.

91011

Tanrı konuşmaz, şeytan fısıldar...

freeman

EMACS ve VIM varken fazla kullanıcısı olmaz. 
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

-DıLgEş-

Hiç indirmekle uğraşmayacağım. Codeblocks, gedit ve qtye aynen devam.. :))
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

jaschar

atoma benziyor ui. hatta sanki direk atomu forklamislar gibi duruyor o derece.
projectdisco - state of art android distribution .

betseg

Alıntı yapılan: rutkuAslında sadece bir editor . Github ın atom adlı düzenliyicisini çatallamışlar. Hedefleri yeni bir visual stduio yu oluşturmak. SublimeText e bakarak atomu oluştrdular. Atomu çatallayarak şimdide Visual Studio u çıkardılar .
Alıntı yapılan: droidzadeatoma benziyor ui. hatta sanki direk atomu forklamislar gibi duruyor o derece.
Bi okusan... :D

jaschar

Alıntı yapılan: betseg - 07 Ağustos 2015 - 11:35:38
Alıntı yapılan: rutkuAslında sadece bir editor . Github ın atom adlı düzenliyicisini çatallamışlar. Hedefleri yeni bir visual stduio yu oluşturmak. SublimeText e bakarak atomu oluştrdular. Atomu çatallayarak şimdide Visual Studio u çıkardılar .
Alıntı yapılan: droidzadeatoma benziyor ui. hatta sanki direk atomu forklamislar gibi duruyor o derece.
Bi okusan... :D
koca microsoft nasil bi programi forklayip program cikarir kafam basmiyor.

ps: atom kullaniyorum mutluyum.
projectdisco - state of art android distribution .

betseg

Alıntı yapılan: droidzadekoca microsoft nasil bi programi forklayip program cikarir kafam basmiyor.

ps: atom kullaniyorum mutluyum.
Atom iyidir.

Microsoft "Bakın açık kaynağa geçtik ehe ehe" diyor bence :D

burakbs

Güzel olmuş
Yaşama odaklan, ölüme razı ol..

ahmet_matematikci

♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

unsal3546

ben kurdum fakat derleme çalışmıyor sanırım c# çalışmam lazım ubuntuda büyük sorun oluyor

eronis

Alıntı yapılan: unsal3546 - 01 Aralık 2016 - 23:56:58
ben kurdum fakat derleme çalışmıyor sanırım c# çalışmam lazım ubuntuda büyük sorun oluyor
Ben visual studio code'u ide değil sadece bir metin düzenleyici sanıyordum ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Aralık 2016 - 00:08:12

Bunda derlemek için bir paket yok. Derlemek için terminal kullanmalısın. Hangi dil ?
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

unsal3546

Alıntı yapılan: eronis - 02 Aralık 2016 - 00:06:54
Alıntı yapılan: unsal3546 - 01 Aralık 2016 - 23:56:58
Ben visual studio code'u ide değil sadece bir metin düzenleyici sanıyordum ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Aralık 2016 - 00:08:12

Bunda derlemek için bir paket yok. Derlemek için terminal kullanmalısın. Hangi dil ?

ubuntuyu kullanmaya başlayalı 1 hafta oluyor valla açık kaynakta kalmak istiyorum fakat çok kısıtlı imkanlar c# kodu yazmak için editör bile yok  çalıştırmak falan sıkıntı varsa bildiginiz önerirseniz sevinirim

eronis

[mention=612019]@unsal3546[/mention]
Monodevelop'u denedin mi ? GNU/Linux kullanıcıları ve yazılımcıları C#'ı bir Microsoft kazığı olduğu için pek sevmezler :D
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

ata1

Alıntı yapılan: ata - 20 Ekim 2016 - 02:59:42
gcc  var zaten kurulu gelmekte
gcc kod.c 

Bunu yaptığımız zaman, bulunduğumuz dizinde a.out isimli, çalıştırılabilir bir dosya oluşacak.
Oluşan bu çalıştırılabilir dosyayı da, başka herhangi bir çalıştırılabilir dosya gibi, dosyanın tam yolunu vererek çağırıyoruz.

./a.out

ekremsenturk

gcc C# derlemiyor. C, C++, Fortran ve Java,  gcc ve bilenşenleri (g++, gfortran, gcj) ile derlenebilir. Mono ve mcs kuruluysa terminalden mcs ileC#  derlenir ve derlenmiş dosya terminal'den  "mono derlenmiş.exe" komutu ile çalıştırılabilir. Veya Mono develop yada Geany ile de derlenebilir ve denemek için çalıştırılabilir.