kubuntu kurulum sorunu

Başlatan furkn, 12 Kasım 2008 - 22:58:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

furkn

arkadaşlar ubuntu 32bit ve 64bit , kubuntu 64 bit  kurmaya calışıyorum fakat hepsinde aynı şekilde kur seceneğini sectikten sonra ubuntu yada kubuntu yazısı altında cubuk gidip geliyor bir sure ve sonunda siyah ekranda bi mesaj yazıyor ve o şekilde kalıyor

(aperture beyond 4gb.İgnoring.) <--[bu kısım 64 bitte cıkıyor]
Loading, please wait...

busyBox v1.10.2 (ubuntu 1:1.10.2-1ubuntu6) built-in shell
Enter 'help' for a list of built-in commands.

(initframs)

heartsmagic

İndirdiğin ISO'nun md5 bütünlük kontrolünü yaptın mı?
Eğer yukarıdaki sorunun cevabı evetse yazdığın CD hızını düşür ve tekrar yaz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

furkn

butunluk kontrolu yapmadım fakat 3 surumude wmware ile sorunsuz bi şekilde kurabildim

furkn

16x ile yazdım yine aynı olay oldu.arkadaşlar başka bi fikri olan varmı..

heartsmagic

16x yüksek bir hız, mümkünse 4x, en fazla 8x dene.

Bir de çalışan CD ile sistem açılıyor mu?

bijehr

aynı başlık altında bende bir soru yöneteyim. bir arkadastan ubuntu cdsi aldım. kurulum ekranına geldiğimde install ubuntu diyorum o araki çubuk 2. kareye geliyor donuyor öyle kalıyor sonra. cd demi acaba sorun var dedim internet cafeden indirdim yine aynı olayla karşılaştım. nedeni ne olabilir sizce?

heartsmagic

Alıntı yapılan: bijehr - 17 Kasım 2008 - 16:16:57
aynı başlık altında bende bir soru yöneteyim. bir arkadastan ubuntu cdsi aldım. kurulum ekranına geldiğimde install ubuntu diyorum o araki çubuk 2. kareye geliyor donuyor öyle kalıyor sonra. cd demi acaba sorun var dedim internet cafeden indirdim yine aynı olayla karşılaştım. nedeni ne olabilir sizce?

Bu konuda forumda birçok tavsiye verdik. O aşamada Ctrl+Alt+f1'e basıp nerede tıkanıyor diye şöylece bir bakabilirsin.

bijehr

* maalesef ekran donuyor bir işe yaramıyor o tuşlar.  (düşük hızda yazdırın deniyor bir de öyle deniyeyim) (yine olmadı. neyse bir linuxa geçme operasyonu daha başarısızlıkla sonuçlandı:) teşekkürler..)

zoyaist

Alıntı yapılan: bijehr - 17 Kasım 2008 - 17:52:37
* maalesef ekran donuyor bir işe yaramıyor o tuşlar.  (düşük hızda yazdırın deniyor bir de öyle deniyeyim) (yine olmadı. neyse bir linuxa geçme operasyonu daha başarısızlıkla sonuçlandı:) teşekkürler..)

O 2. kareye gelmeden ctrl+alt+f1 e basarsanız text ekranına gelecektir. Yani tuşlar kilitlenmeden önce. Deneyin bence ve hemen vazgeçmeyin.
Text ekranında problemli satıra gelinceye kadar herşeye [ok] diyecek, problemli olan satırda mutlaka hatayı belirtecektir.
Linux For All

bijehr

Yine olmadıda laptopu abime verdim eski bilgisayarımı geri aldım. Şuan ubuntudan bağlanıyorum:) Ben bir kurulumu tamamlayayım. Teşekkürler yardımlarınız için.