[Çözüldü] sanal makine pc olur mu

Başlatan ata1, 01 Mayıs 2015 - 00:16:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ata1

yiğenim windows içinde sanal olarak archlinux  kurup kendini geliştirdi .
sorum şudur sanal makinedeki sistemi ana sistemle değiştirmek istiyor .
yapılması mümkünmüdür nedenli sağlıklı olur .Öneri ve görüşlerinize şimdiden teşekkürler .

not .sanal makinedeki 3 yıldır kurduğu ve kullandığı programlar için istiyor

Reverser

Hayır mümkün değil imajı bir şekilde diske atabilse bile, boot etmek istediğinde donanım taraflı olarak sorunlar oluşacaktır.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

ata1

bu yapılabilir tabi ki bios ayarlarınla fakat sağlıklımıdır . merakım bu kendisi yapmam için ısrarcı.
sebebi oyunları ve kullandığı programları oldukca fazla . şahsi görüşüm yapılsada pek sağlıklı olmayacağıdır .
bu sebeb ile fikirlerinizi almak istedim
yorumuna ayrıca teşekkürler

Reverser

Hayir, saglikli degildir tabii ki daha dogrusu mumkun degildir. Ayni ozellikte olan iki sistem olsa birinin imaji digerine uyacaktir ama sanal sistemlerde degisken sayisi cok fazla.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

ata1

http://www.musabyardim.com/vmware-ile-sanal-sistemi-fiziksel-sisteme-donusturme/
eski bir formül ama işe yarayabilir .ama uygundeğildir haklısınız .En azından sürücülerin hepsi sorun çıkartır  şahsi düşüncem

heartsmagic

Olabiliyor görüldüğü üzere, sadece Clonezilla da değil farklı yöntemlerle de olabilir belki. Sürücüler konusu düşündürüyor, normaldir. Fakat kesinlikle olmaz denir mi bilemiyorum, neticede çekirdek yüklenme aşamasında yeni sisteme göre modülleri de yükler bir şekilde. Olur da bir sürücüde sorun varsa ve başlangıçta gereksiz bir modül yükleniyorsa basitçe kaldırılabilir. Sahipli sürücü zaten yoktur sistemde, o konuyu da düşünmeye gerek yok. Zaman varsa uğraşılabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ata1

verdiğiniz bilgi için teşekkürler türkçe kaynak var mı. Bunu denemek isterim
zaman ayırıp yanıtladığınız içinde ayrıca teşekkürler

gecegezen

daha önce bilgisayar değiştirdiğim de ufak tefek sorunlar çıkmıştı ama ubuntu da yinede çalışmıştı. Burada bence benzer bir durum olur çalışır yani bende ekran kartı kapalı sürücüleri sorun çıkarmıştı ama şu durumda zaten onların kurulu olmadığını varsayıyorum. Belki sanal bilgisayar için konuk eklentileri silmek gerekebilir ve arch olduğu için 1-2 donanımı yapılandırmak gerekebilir ama onun dışında bence de çalışır.

direk arch taşımak diye değil ama ben buradaki yedekleme yönteminin sizin işinize yarabileceğini düşünüyorum;
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2618.0
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

ata1

çok sağolun inceleyeceğim ayrıca sanla makınede kurulurken malum arhlınux olduğunden elle yapılan kurulumda bence sürücüler yüklenmiştir .
sebeb olarakda şunu düşünüyorum genç yiğenim mantıken wiki sayfadaki kuruluma sadık kalmıştır .
yorumlara teşekkürler

earas

Tam tersini yapmak isteseydin, yani Archlinux üzerine kurduğun sanal Windows'u gerçek makinana kurmak isteseydin, kesinlikle mümkündü. Kurulu bir Windows'u olduğu gibi paketleyip fiziksel bir makinaya kurabilirsin. Şuan fiziksel makinanı sanala alabilirsin ama sanaldaki Archlinux fiziksel olur mu, olursa driver konusunda ne sorun yaşarsın orasını bilmiyorum. Ama şöyle uzun bir yolla yapabilirsin:

-Vmware Workstation ile mevcut fiziksel makinanı sanala taşırsın. Gerekli dosyaları ayrı bir yere kopyalarsın.
-Sanal içindeki Archlinux üzerinden gerekli ayarları, dosyalarını yedeklersin.
-Fiziksel makinana temiz bir Archlinux kurulumu yaparsın. Aldığın yedekleri, ayarları tekrar yüklersin.
- İlk başta aldığın Vmware dosyasını kullanarak fiziksel makinanın sanal halini doğrudan çalıştırırsın

heartsmagic

Alıntı yapılan: eralçok sağolun inceleyeceğim ayrıca sanla makınede kurulurken malum arhlınux olduğunden elle yapılan kurulumda bence sürücüler yüklenmiştir .
sebeb olarakda şunu düşünüyorum genç yiğenim mantıken wiki sayfadaki kuruluma sadık kalmıştır .
yorumlara teşekkürler
Yeğenin sürücü falan kurmuş olamaz zira sistem sanal. Sanal sürücüleri kendi yükler zaten.
Linux tarafı için de mümkün sanal sistemi taşımak, sorun çıkma olasılığı var ama çözülemeyecek şeyler olacağını sanmıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ata1

sistemi taşıdık bios ile ufak oynamalar ile  boot edildi şimdilik sorunsuz çalışıyor .ama asla uğraşılacak bir şey değil
birkaç arch kurmayı tercih ederim  ;D

gecegezen

Geçmiş olsun öncelikler, ben ubuntu'da hiç sorun yaşamamıştım ama arch felsefe olarak bile farklı bir dağıtım birde bilgisayardan bilgisayara değişiyor tabi bu durum.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

Reverser

bir şey daha öğrenmiş oldum demek ki mümkünmüş. ::)

XFCE ROCKS !