fastboot sonrası telefon açılmıyor

Başlatan alpasp, 27 Nisan 2015 - 00:01:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alpasp

Ubuntu Touch yüklemek için https://developer.ubuntu.com/en/start/ubuntu-for-devices/installing-ubuntu-for-devices/ adresindeki yönergeleri izliyordum. En son şu komutları uyguladım:
sudo fastboot oem unlock
fastboot reboot

bundan sonrasında telefon açılış ekranı geliyor ancak orada bekliyor, açılmıyor. Telefon xperia L. Sorun nedir acaba?

meda

Bilindiği gibi Ubuntu her telefona yüklenmiyor. Bir de çok çetrefilli bir konu olduğu için yeri burası değil gibi zira Xda gibi sitelere yönelmeni tavsiye ederim veya ki orjinal sistemine dönmeye bak. Aklımda bazı çözüm önerileri var ama aynı telefonu kullanmadığımdan çözüm noktasında kesin birşey diyemem. Ubuntu Mobil sistemi verimli bir şekilde kullanamayacağından orjinal sisteme döneceksin bu kesin.  :)
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

alpasp

Alıntı yapılan: meda - 27 Nisan 2015 - 01:08:42
Bilindiği gibi Ubuntu her telefona yüklenmiyor. Bir de çok çetrefilli bir konu olduğu için yeri burası değil gibi zira Xda gibi sitelere yönelmeni tavsiye ederim veya ki orjinal sistemine dönmeye bak. Aklımda bazı çözüm önerileri var ama aynı telefonu kullanmadığımdan çözüm noktasında kesin * bir şey diyemem. Ubuntu Mobil sistemi verimli bir şekilde kullanamayacağından orjinal sisteme döneceksin bu kesin.  :)

Telefonda ubuntu bir süre daha hayal diyorsun yani :)
Eski sisteme dönmeyi anlatan Türkçe bir kaynak var mı bildiğin?

umutkaptan

neneki

s3 mini'de ubuntu touch için zorlama yaparken telefonu hard brick yapmıştım. Garantisi olduğundan anakartı komple değiştirmişlerdi :)