Error Installing Vmware Workstation On Ubuntu

Başlatan kadirca, 26 Nisan 2015 - 21:57:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kadirca

Ubuntu ya Vmware workstation kurdum. Fakat başlarken Virtual Network Device Failed hatası veriyor. Forumdan ve başka kaynakları inceledim lakin bir çözüm yolu bulamadım... ( Vmware workstation 11 versiyonu yüklü , başka versiyonlarıda yükledim fakat aynı sorunu yaşadım)

http://askubuntu.com/questions/449629/error-installing-vmware-workstation-on-ubuntu

Burada yaşadığım sorun tam olarak ifade edilmiş, bir çözüm yoluda var ama çözemedim.

Ketboga

Bios ayarlarında sanallaştırma açık mı ?
Hiçbir canlı kendisinden daha yüce bir varlığa inanç duymadan ve itaat etmeden yaşamını sürdüremez. İnanç duyanlar bu yükten kurtulmak adına kendilerinden daha güçlü kişileri ararlar ve buna karşılık, bunu aradıkları o kişiler de inanç duyabilecekleri daha da güçlü kişileri ararlar. Ve İşte krallar böyle doğar... Ve işte Tanrılar böyle doğar.

kadirca

evet açık ... Bir çok yol denedim fakat olmadı bu sorun hakkında çok başlık var fakat doğru dürüst bir çözüm yok

siberoloji

uname -r
komutu çıktısına göre hangi çekirdek sürümünü kullanıyorsunuz?

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kadirca

heartsmagic-----
gösterdiğin kaynaklara baktım lakin bir sonuç alamadım..

siberoloji
ayrıca çekirdek sürümüm   
3.19.0-15-generic

vede kurulurken şu uyarıları alıyorum

[eklenti yönetici tarafından silindi]

siberoloji

Ben de aynı şeyleri yaşadım.
Bulabildiğim tek çözüm, önceki bir kernel sürümüyle bilgisayarı açmak.

kadirca

gelişmiş ayalardan 3.16.0-23-generic  bununla başlatıp kurdum kurdum bu seferde aşagıdaki fotoğraf geliyor biraz araştırdım bir video buldum aynısı denedim fakat bende terminal şu hayaı verdi...... (
nuri@nuri:~$ apt-get install linux-headers-3.16.0-23-generic
E: Could not open lock file /var/lib/dpkg/lock - open (13: Permission denied)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), are you root?

https://www.youtube.com/watch?v=fF2qBiWqgvk

siberoloji

3.16 ile de sorun yaşayabilirsiniz. Yine de denenebilir. Ben 3.13 ile problemsiz çalıştırıyorum. Sistemde 3.13 kurulu duruyor. Kullanacağım zaman onunla açıyorum.
Ayrıca komutun başına sudo eklemelisiniz.
sudo apt-get install linux-headers-3.16.0-23-generic
sudo update-grub

kadirca

onları yaptım ama program başlarker;
VMware kernel module updater çıkıyor ve browser yap diyor.
ne yapmam gerekiyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Nisan 2015 - 00:03:53

sürekli bunu veriyor başka bir kernelden  mi yüklemem gerek ...

siberoloji

Kernel 3.16 kurduysanız, bilgisayar açılışı esnasında GRUB menüsünden ileri düzey seçeneklerden, yeni yüklediğiniz sürümü seçerek bilg. açın. vmware programını tekrar deneyin.

kadirca

Kernel 3.16 sorun yasiyorum kernel 3.13 fakat bir turlu indiremedim bana link arsaniz , birde onunla denmek istiyorum.