Pantheon Desktop Kurulum Hata

Başlatan ertgrl, 24 Nisan 2015 - 14:22:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ertgrl

Merhaba
elementary OS kurmak için

# sudo apt-add-repository -y ppa:elementary-os/daily
# sudo apt-get update
# sudo apt-get install elementary-desktop

komutlarını girdim ancak oturum açma ekranında elementary os seçeneği yok (yeniden başlattığım halde).

İnstall kodunu girince şu geliyor;

elementary-desktop zaten en yeni sürümde.
0 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 5 paket yükseltilmeyecek.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'lestcape-cinnamon-trusty.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'elementary-os-daily-trusty.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'elementary-os-testing-trusty.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'lestcape-cinnamon-trusty.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'elementary-os-daily-trusty.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'elementary-os-testing-trusty.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
ertgrl@exper:~$

Bundan önce gnome ve cinnamon yüklemiştim onlarda problem olmadı. Acaba cinnamon mu problem çıkartıyor deyip kaldırdım ama işe yaramadı.
Şuan unity, gnome, gnome classic, cairo var. elementary'yi de denemek istiyorum.
Yardımlarınız için teşekkürler.

meda

Tek sisteme birçok masaüstü ortamı yüklemek sistemi iyiden iyiye kararsız kılacaktır. Onun yerine dağıtımları tek tek kurup denemek daha kararlı ve bütünleşik sistem sağlar. Mint-Cinnamon, Ubuntu üzerine sonradan kurulan Cinnamon'dan daha kararlı çalışır. Benzeer durum Pantheon masaüstü ortamı içinde geçerli.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

ertgrl

Evet etkiledi şuan unity'de masaüstüne birşey koyamıyorum, sağ tıklayamıyorum.

heartsmagic

Unity'deki sorun için:
http://askubuntu.com/a/162750/32037

Gerçi dconf-tools kurulu ise dconf-editor ile de yapılabilir, hatta kurulu değilse de:
dconf write /org/gnome/desktop/background/draw-background true

şeklinde iş görmesi lazım.
Pantheon ile uğraşmak istiyor musun hâlâ? Giriş yöneticisinde görünmüyor, doğru mu anlıyorum?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ertgrl

Masaüstü ile ilgili sorun çözüldü teşekkürler. Unity ile başlık çubuğu dışında pek anlaşamadık. Panheon'u live cd den kullandım daha zevkli geldi. Sorunu halledebilirsek unity kaldırıp sadece pantheon kullanacağım.
cairo dock hariç diğer masaüstleri kaldırdım ancak hala giriş yöneticisinde görünmüyor nasıl halledebiliriz?

if

Giriş ekranında elementaryos yazmaz zaten, Pantheon yazmalı.

ertgrl

heartsmagic

Başka sorun yaşayanlar da var ama çözüm göremedim. Lightdm yerine Pantheon Greeter'ı kullanmak ister misin peki?
Belki öncesinde şu denenebilir:
sudo dpkg-reconfigure lightdm
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eronis

Şöyle diyim, ben pantheon desktop'u arch linux'ta sıfırdan install ederken tek masaüstü olarak kurdum, xfce'nın yanına kurdum, yemedi, xfce bozuldu, gnome'un yanına kurdum yemedi gnome bozuldu crash verdi. Kısaca Pantheon desktop'u denemek istiyorsan elementary os yüklemelisin.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds