elementary os freya uçbirim

Başlatan sinan54, 20 Nisan 2015 - 13:02:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sinan54

selamlar...Dün elementary son sürümünü yükledimsudo apt-get install nvidia-331 bumblebee bumblebee-nvidia primus linux-headers-generic
yazarak bumblebee'yi yükledim.sonrasında uçbirime sudo komutuyla tweak yüklemek istedim şifreyi hatası verdi.birden fazla deneme yaptım hata veriyor.uçbirim ctrl+alt+t ile açılmadı.araştırdım
süper+t ile açılıyor.ne yapa bilirim.bu arada sistem açılışı ubuntudan hızlı sayfa açılşları programlara erişme hızı çok iyi çok hafif bir sistem bilgisayar fanında hiç ses gelmiyor.ısnma problemleri
en alt seviyelerde yalnız türkçe destegi çok zayıf.bu konuda yapılaca bir şey varmı

if

sudo add-apt-repository ppa:mpstark/elementary-tweaks-daily
sudo apt-get update
sudo apt-get install elementary-tweaks

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=38741.0

sinan54

uçbirim prola hatası verince hiç birşey yapılmıyor.böyle olunca o tweak'ı nasıl yüklerimki?!!!!

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Nisan 2015 - 13:55:02

Bu arada dosya koplama hızı yerlerde sürünüyor. saniyde 20 mib ubuntuda bu 31 mib diskim 2.5 inç 5400 sata harici diskten usb 3.0 ile kopyalama hızı saniyede 60-70 mib arası bu degerler düşük degilmi sizce

heartsmagic

Farklı farklı sorunları aynı başlıkta konuşursak ortalık karışır, bu nedenle önce bu başlıkta ilk bahsettiğin soruna ağırlık verelim.

sudo fdisk -l
dediğinde ve parolanı girdiğinde ne oluyor?
Ayrıca şunu da aktar lütfen:
sudo -l
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sinan54

elementary bana göre degil sevmedim mint 17.1 kurdum.onunlada bumblebee sorunum var. forumdaki anlatıma göre kurdum ama fan hiç durmuyor.biraz araştırıp çözemezsem yeni bir başlık açarım... teşekkürler