Ubuntu 15.04 Güncelleme

Başlatan Barun, 23 Nisan 2015 - 21:40:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Barun

Merhaba acaba sistemimi Ubuntu 15.04'e nasıl güncelleyebilirim acaba yoksa 0 kurulum mu yapmam gerekiyor

betseg

Uçbirimden
sudo do-release-upgrade

Barun

betseg

Heisenberg

Beyler xp nin hatta windows 8 in rahat rahat çalıştığı makinalara ubuntu 14.04 yükledim ama donmalar tıkanmalar bitmek bilmiyor; uzun süredir ubuntudan uzaktım kişisel pcmdeki 14.04 vardı torrent dışında kullanmıyordum; bana eski 9.04 tadını o sürümden beri hiç bir dağıtım vermedi; tamam her yeni sürüm daha güvenilir ve belki bir nebze daha düzeltilmiş ama sıradan bir kullanıcı isen ne istersin ubuntudan eğer ki ağ yönetmek server kurmak istemiyorsan; basit,hızlı,kullanışlı olmasını. 14.04 bu konuda çok sıkıntılıydı, yabancı bir torrent sitesinden az önce dolaşırken ubuntu 15.04 final isosunu gördüm ve hemen buraya döndüm bu dağıtım hız konusundan ve sistem gereksinimleri konusunda nasıldır?
ALLES WAR DIE SEKTE !

s_reisen

14.10 yüklü olan bilgisayara,CD den güncelleme yapabilirmiyim?

neynefes

@heisenberg.. Sistemde 12.04ten bu tarafa bütün sürümleri kurdum ve kullandım. Hiçbirinde kasma problemi yaşamadım. Sisteminiz nedir? Donanım olarak bu tarafta sıkıntı yaşanan bir cihaz mı?

@s_reisen sanırım dediğiniz şey yapılabiliyor ama emin değilim.

heartsmagic

Alıntı yapılan: HeisenbergBeyler xp nin hatta windows 8 in rahat rahat çalıştığı makinalara ubuntu 14.04 yükledim ama donmalar tıkanmalar bitmek bilmiyor; uzun süredir ubuntudan uzaktım kişisel pcmdeki 14.04 vardı torrent dışında kullanmıyordum; bana eski 9.04 tadını o sürümden beri hiç bir dağıtım vermedi; tamam her yeni sürüm daha güvenilir ve belki bir nebze daha düzeltilmiş ama sıradan bir kullanıcı isen ne istersin ubuntudan eğer ki ağ yönetmek server kurmak istemiyorsan; basit,hızlı,kullanışlı olmasını. 14.04 bu konuda çok sıkıntılıydı, yabancı bir torrent sitesinden az önce dolaşırken ubuntu 15.04 final isosunu gördüm ve hemen buraya döndüm bu dağıtım hız konusundan ve sistem gereksinimleri konusunda nasıldır?
Tespit yapma bence, eğer sorun varsa yeni bir başlıkta sorununu aktar ki yardımcı olmaya çalışalım. Öteki türlü sorduğun soruya cevap veremeyiz bizler, zira birçoğumuzda 14.04 tıkır tıkır çalışmakta. Bir dağıtımın bir sürümü bir bilgisayarda sorunlu diye herkeste sorunlu olmak zorunda değil. Forum sorunları paylaşıp çözmeye çalışmak için var.

@s_reisen, CD'yi açıp kuruluma geçince seçeneklerin arasında görürsün yükseltme seçeneğini muhtemelen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

-DıLgEş-

15.04 mü iyi yoksa 14.10 acaba ne düşünüyorsunuz geçmeli miyim?
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

Ketboga

şahsi görüşüm lts den lts ye güncellemek gerekliliği.
Hiçbir canlı kendisinden daha yüce bir varlığa inanç duymadan ve itaat etmeden yaşamını sürdüremez. İnanç duyanlar bu yükten kurtulmak adına kendilerinden daha güçlü kişileri ararlar ve buna karşılık, bunu aradıkları o kişiler de inanç duyabilecekleri daha da güçlü kişileri ararlar. Ve İşte krallar böyle doğar... Ve işte Tanrılar böyle doğar.

heartsmagic

Alıntı yapılan: nurullahisrgan15.04 mü iyi yoksa 14.10 acaba ne düşünüyorsunuz geçmeli miyim?
İyi, kötü diye bir durum yok, bu kişiden kişiye değişir. Çok söylüyoruz ancak sürekli soruluyor bu türde sorular, normaldir.  Şurada paylaşmıştım görüşlerimi, kalabalık yapmadan bağlayalım konuyu:
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=47291.msg543250#msg543250

@Barun, konuyu gördüğünde kendi sorduğun soru için yeterli cevabı aldığını düşünüyorsan şunu yaparsın: http://kb.ubuntu-tr.net/cozulen-basliklarin-etiketlenmesi
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kerim_elk

Benim de merak ettiğim bir konudur ki internet bağlantısı olmadan yeni sürüm cd si ile bir üst sürüme güncelleme yapabiliyor muyuz? Akşam geldim eve 14.0.4 ten 14.10 sürümüne güncelleme var dedi. Yaptım sabah restart yaptıktan sonra bu defa 15.04 sürümünü buldu onu da internetten yüklemeye başlattım. Ancak sürüm yükseltmek istediğim internet bağlantısı olmayan makina var ona evden dvd yazsam yeni sürümü nasıl güncellerim?

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: kerim_elkBenim de merak ettiğim bir konudur ki internet bağlantısı olmadan yeni sürüm cd si ile bir üst sürüme güncelleme yapabiliyor muyuz? Akşam geldim eve 14.0.4 ten 14.10 sürümüne güncelleme var dedi. Yaptım sabah restart yaptıktan sonra bu defa 15.04 sürümünü buldu onu da internetten yüklemeye başlattım. Ancak sürüm yükseltmek istediğim internet bağlantısı olmayan makina var ona evden dvd yazsam yeni sürümü nasıl güncellerim?
Hocam, ben de şuan 15.04 iso dosyasını yükleyeceğim. Unetbootin ile usbye yazdırıp kurulum yapacağım.
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

Reverser

@kerim_elk, sistemi CD üzerinden baslatin ubuntuyu yukle secenegini secin Yukleme tipi kisminda bulunan upgrade ubuntu secenegi ile guncelleme yapabilirsiniz.

XFCE ROCKS !