Bazen anahtarlık kilidini aç isteğiyle karşılaşıyorum

Başlatan twats, 20 Nisan 2015 - 10:54:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

twats

karşıma böyle bir ekran çıkıyor tarayıcıdayken ve benden belirlediğim parolayı girmemi istiyor bunun çıkmasını istemiyorum nasıl düzeltebilirim ?

twats

bu linki açıp işe yarar birşey bulamadım bana yönerge şeklinde verebilir misiniz ? uygulamalar>parolalar gibi bir yol yok

heartsmagic

Ortam XFCE mi diğer başlıklarında olduğu gibi? XFCE seçkesinde parolalarla alakalı bir uygulama görüyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

twats

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Nisan 2015 - 18:01:08
Ortam XFCE mi diğer başlıklarında olduğu gibi? XFCE seçkesinde parolalarla alakalı bir uygulama görüyor musun?

evet xfce ve seçke dediğiniz ayarlar,donatılar vs. ise hayır görmüyorum.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

twats

if

twats

Alıntı yapılan: if - 27 Nisan 2015 - 09:19:28
Şu ekranı görebilir miyim?

tabi buyrun ama pencere açıkken fotoğraf alamıyorum böyle bir görüntü verebilirim sadece alt taraftaki taba bakıp bir fikir yürütebilirsiniz diye düşünüyorum.

if

Otomatik giriş etkin mi? Chrome ya da Chromium kullanırken mi soruyor? Tarayıcıda şifreleri hatırla/kaydet seçeneği etkin mi?

seahorse yerine gnome-keyring yüklüymüş[1] Xubuntu'da. seahorse paketini kurun ve verdiğim bağlantıdaki öneriyi deneyin.

https://thatmaheshrs.wordpress.com/2014/02/01/google-chrome-and-password-keyrings-on-xubuntu/

[1] http://nl.archive.ubuntu.com/ubuntu-cdimage-xubuntu/releases/14.04/release/xubuntu-14.04-desktop-amd64.manifest

ata1

if

ata1

çareyi ben de arıyorum  aynı sorun bende de var . tarayıcı ile ilgili olmadığını söylediler . bazıları da  çerezlerin silinirken seçenekler hatalı işaretlenmiş gibisine açıklamalar yaptılar ,
kafam karıştı

plazma

Ubuntu 14.04 64 bit Unity masaüstü chrome açtığımda geçerli anahtarlık soruyor bende de , masaüstü ortamı ile alakalı olduğunu sanmıyorum Ubuntu yazılım merkezi nde öneriler açıkmı sizde ondan sonra geliyor galiba bir hata değil bence

ata1

archlınux ve archlinux  manjaro formlarında bu konuda çözüm bulamadım .
yeni kurulum için kafamda düşünce oluştu  sistemi yeni kurmuş ve ekleme yapmamıştım .
iso haricinde güncelleme başkada dokunmadım
manjaro 0.8.12 lxqt  38i iso
herkez farklı düşünce ile kafamı karıştırdı . :o
iyi forumlar

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Nisan 2015 - 00:10:23

ben çözüm olarak yükleme yaptım.
formdaki yanıt size fikir verebilir .inceleyin
hayırlı akşamlar

gelen yanıt
Kod: [Seç]
sudo systemd-analyze
sudo systemd-analyze blame
sudo pacman -Ss gnome-keyring

Çıktılarını paylaşabilir misin? Birde bu şifre pencerenin çıkmasına iki temel sebep şu olabilir,
1- Giriş yöneticisinde, parolasız oturum açılması,
2- Sisteme kurulumdan sonra, yeniden farklı bir kullanıcı şifresi atanması.
Bu sebeplerden herhangi biri sistemde mevcut mu?