Güncel nvidia driverini kurup kullanmak istiyorum

Başlatan twats, 10 Nisan 2015 - 12:06:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

twats

Bunu gnome ubuntu 14.04.2 içinde nasıl yapabilirim ?

heartsmagic

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=21050.0
veya ek PPA ekleyerek olabilir. İlla güncel olmasını isteme sebebin nedir? Hani çok özel bir sebebin yoksa depodaki son güncel paketi kullanmak daha kolay ve isabetli olacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

twats

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Nisan 2015 - 12:20:33
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=21050.0
veya ek PPA ekleyerek olabilir. İlla güncel olmasını isteme sebebin nedir? Hani çok özel bir sebebin yoksa depodaki son güncel paketi kullanmak daha kolay ve isabetli olacaktır.

bunu istememin nedeni daha güncel olanının daha *kararlı bir sistemi çalıştırmama yardımcı olacağını düşünmem ayrıca daha önceki kullanımlarımda grafik işleme ünitesini nvidia kontrol panelinden seçebiliyordum inteli veya nvidiayi yani ama şuan bunu yapamıyorum böyle bir tab yok programda ve inteli seçmenin de normal kullanımda pil ömrünü uzatacağını düşünüyorum durum böyle :)

heartsmagic

Güncel olan kararlı olan demek değildir, aksine güncel olanda hata bulunma ihtimali daha yüksektir. Tamam, geriye yönelik sorunların düzeltilme ihtimali de mevcut sürücüler için, fakat önemli olan sorunlar düzeltildiğinde zaten bunu depolara yansıtır geliştiriciler. Kısacası orta yolu bulmaya çalıştıklarını düşünmekteyim. Denemek istiyorsan karar senin.

Ancak, sen bize en önemli bilgiyi yeni veriyorsun. Eğer sisteminde Optimus yani çift kart varsa sürücüleri doğrudan kurmayacaksın zaten. Kurarsan sorun yaşarsın. Bunun için Nvidia bölümündeki Bumblebee konusuna bak lütfen.
optimuskonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.