Ubuntu Default network interface

Başlatan den1905, 17 Nisan 2015 - 15:47:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

den1905

Merhaba,
Ubuntu geliştiricilerine önerilerde bulunuluyormu yada bu konular için bir kanal mevcutmu bilemiyorum varsa bilgilendirirseniz sevinirimm Bu yüzden burada isteğimi belirtmek istedim.

Farklı bir konu açarakta bu sorunuma çözüm bulmak istedim fakat çözüm bulamadım. Öneriyi daha iyi anlaşılır kılmak için ;
Ana makine ubuntu - Sanal olarak windows
Windows makine local network üzerinden uygulama çalıştırıyor ve bazı internet kısıtlamaları mevcut. Bu yüzden kablo ile bağlandığım data ile sadece local networkdeki işlerimi yapmak istiyorum

Wifi üzerinden de farklı bir modeme bağlanarak internet ihtiyacını kısıtlamalar olmadan gidermek.(Ubuntu tarafı)

Talebim ise Network Connectionsa girdiğim zaman default olarak ethernet seçili. Bu bölümde yada network ayarlarının olduğu bir alanda default interface seçeneği eklenilebilir mi?

Teşekkürler.

ekremsenturk

Varsayılan (Default) olarak, hangi ağ bağlıysa o görünür. Wifi için doğru sürücü kurulu olmayabilir. Bende doğru sürücü Broadcom B43 tü sanırım. Kendi donanımını öğren ve ona göre yazılım merkezinden arat.

den1905

Driver problemim yok aslında yanlış anlaşıldım sanırım. Ben default interface değiştirebileceğimiz bir seçeneğin olması daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Şu anda buna ihtiyacımda var. Default olarak kablo gözüküyor ama ben kablosuz bağlantının default olmasını istiyorum, içinden çıkamadığım bir konu şu anda.