Full Circle Magazine Nedir? Türkçe desteği var mı?

Başlatan Eren, 12 Kasım 2008 - 15:43:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Full Circle Magazine Nedir?

Full Circle Magazine ücretsiz olarak yayın yapan ve bir çok dil desteğine ücretsiz bir Ubuntu dergisidir. Her ay PDF halinde yayınlanmaktadır. Full Circle Magazine, Ubuntu ve Linux üzerinde yararlı içerik barındıran ve okunmasını tavsiye ettiğimiz bir dergidir.

Türkçe desteği var mı?

Türkçe tercümesi için çalışmalar devam etmektedir. Dilimize kazandırılan sayılar bu başlık altından takip edilebilir.

Türkçe tercüme için destek olmak isterseniz bu sayfaya bakabilirsiniz. Gerekli açıklamalar ilgili sayfada mevcuttur.

http://www.fullcirclemagazine.org
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

btermeli

Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

Çağlar

Full Circle ekibi 1. sayıdan mı başlıyacak yoksa yeni çıkanları mı çevirecek?
We got a badass over here!

eren

Alıntı yapılan: Çağlar - 12 Kasım 2008 - 15:56:52
Full Circle ekibi 1. sayıdan mı başlıyacak yoksa yeni çıkanları mı çevirecek?

Ona ekip karar verecek. FCM ana ekibi sondan başlamalarını istiyor ama bizim ekip baştan başlayalım diyordu.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Ertan ERBEK

Şahsım adına sondan başlanıp fırsat bulundukcada eski sayılara dönük çalışma yapılmasını tercih ederim. Ingilizcem yeterli olsa idi bende yardımcı olmak isterdim, çeviri ekibine başarılar dilerim.
Elbet bir gün bende Linux cuyum diyeceğim.

Başkalarının bilmediği bilgi, bilgi değildir. Bilgini paylaşmak için SUDO ya katkılarını bekliyoruz.

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: Ertan ERBEK - 16 Kasım 2008 - 18:30:14
Şahsım adına sondan başlanıp fırsat bulundukcada eski sayılara dönük çalışma yapılmasını tercih ederim. Ingilizcem yeterli olsa idi bende yardımcı olmak isterdim, çeviri ekibine başarılar dilerim.

FCM çeviri ekibi içinde olmazsamda gelişmeleri yakından takip ediyorum. Sizin dediğiniz gibi olacak. :D

ironic

Şu anda tam bir karar alamasak da genel yönelim o yönde. Ekibimizde bulunmak için ingilizce bilmenize gerek yok. Çalışmalarımız sadece çeviri üzerine değil.Aynı zamanda tasarım ile ilgili yetkin arkadaşlara da gereksinim duyuyoruz. Ayrıca düşünceleriniz için ekibimiz adına teşekkür ederim. Çalışmalara başladık. Tam tarih veremesem de yakın zamanda ilk sayımızı yayımlayacağız. (sayı 18)  ;)

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: ironic - 16 Kasım 2008 - 18:50:57

Şu anda tam bir karar alamasak da genel yönelim o yönde. Ekibimizde bulunmak için ingilizce bilmenize gerek yok. Çalışmalarımız sadece çeviri üzerine değil.Aynı zamanda tasarım ile ilgili yetkin arkadaşlara da gereksinim duyuyoruz. Ayrıca düşünceleriniz için ekibimiz adına teşekkür ederim. Çalışmalara başladık. Tam tarih veremesem de yakın zamanda ilk sayımızı yayımlayacağız. (sayı 18)  ;)

Tasarımda size yardımcı olcağım.

Bedreddin

Arkadaşlar bir karışıklık olmuş, tasarımla ilgili şimdilik bir ihtiyacımız yok. Tasarım belli zaten, sadece yazıların İngilizcelerini silip Türkçelerini koyuyoruz. Gimp Uzmanı sağolsun bana bu konuda ve imla denetimi konusunda yardım edeceğini söylemişti, takıldığım Scribus konusunda olmadı ama olursa da yardımını isteyeceğim ;) Şu anda sadece bir font sorunumuz var tasarım konusunda, ona da çözüm bulamazsak resmi FCM ekibine danışacağız mecburen.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

iRoNMaSTeR

Acaba Full Circle Magazine dergisinin ilk 16 sayısının Türkçeleri mevcut mu?
Forumda bulamadın da :-\

ihtiyar said

Alıntı yapılan: iRoNMaSTeR - 26 Şubat 2009 - 16:31:59
Acaba Full Circle Magazine dergisinin ilk 16 sayısının Türkçeleri mevcut mu?
Forumda bulamadın da :-\

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,5489.0.html

Burada olmadığına göre yoktur. ;)

Gimp Uzmanı

FCM Çeviri Tayfası bildiğim üzere son sayıdan itibaren başa doğru çevirilerine son hız devam etmektedir.