Freya sonunda geliyor ! "Sonunda" ! :)

Başlatan eronis, 04 Nisan 2015 - 21:02:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eronis

Bu dağıtım benim ubuntu tarafındaki favori dağıtımımdı ama luna eskidiği için kullanmak istemedim. Ama şimdi Freya'ya 1 haftadan az kaldı ve bunu denemeyi iple çekiyorum :) Hepinize denemenizi öneririm. Başkası yapamaz yada diğerleri kötü deme gayesinde değilim, sözüm meclisten dışarı ama "Elementary takımı yaptımı tam yapar" :)

http://elementary.io/
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

plazma

1 hafta ise * bir şey kalmamış :) ben en son baktığımda 11 hata/düzeltme kalmıştı.

eronis

Elementary için RC bile yapmıyorlar adamlar, o kadar güveniyorlar. Çıksa da denesek :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Nisan 2015 - 21:56:42

Bu arada ubuntu forum olarak da farkımızı farkedin. Bu gönderi bu sayaç başladıktan sonra henüz 2 saat falan geçmişti ve eklendi :)
Forumun reklamını yapıyormuşuz. "Tek rakibimiz paparazziler" :)
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

ginraj

Sevdiğiniz dağıtımlara maddi yönden de katkı da bulunursanız dağıtımı daha uzun süreli kullanabilirsiniz [emoji4] [emoji4] [emoji4]

eronis

Aslında verme veririm durumum var ancak nasıl göndereceğimi, havale işlemlerini nasıl yapacağımı falan bilmiyorum. Kredi kartı gibi şeylerle de uğraşmak istemiyorum. Öğrenciyiz sonuçta, genciz, gençliğimizi bankalarda sürünerek geçirmeyelim. O kuyrukta beklemek bile insanın ruh halini değiştiriyor, değişik bir psikoloji :)

Altaylardan_Gelen_Atlı

@eronis üstadım madem çok istiyorsun havale harici çözüm için çevrende paypal kullanan bir dostun illaki vardır gönlünden kopan meblayı bu şekilde halledebilirsiniz.
bir ara migroslarda satılıyordu '' paypal ''  kart şu an bilemiyorum bir araştırın

saygılar
'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

eronis

Öneri için teşekkürler, bi migrosa bakarım. Sadece linux değil steam'den de CS:GO almak istiyorum :) Sanırım Steam'de paypal geçiyordur ha ? :)

Reverser

@eronis, geçmişte Steam üzerinde Paypal kullanmak mümkündü fakat Paypal'ı ödeme yöntemlerinden ne yazık ki kaldırdılar bu arada Paypal kart kullanmanın bir artısı yok aksine, aldıkları komisyonlarla işin cıvkı çıkmış durumda.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

eronis

Ölek yani o zaman. Kredi kartı aidatı fazla geldiği, o kadarını ödeyemeyeceğim için sizin verdiğiniz akılla paypal üyeliği düşündüm, paypal da steam'in keyfiyetine geçmiyorsa ölek yani.

Reverser

Öğrencilerden ücret almayan bankalar var. Herneyse biraz amacından saptı sanki konu. :D

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

eronis

Aynen, bu arada sana özel bir sorum var, pm atıyorum :)

heartsmagic

Kendini yükümlü hissetme, öğrencilik bitsin ekmek ele alınsın sonra ne düşünüyorsan düşünürsün :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eronis

Eyvallah :) En azından şimdilik bu şekilde duyuru geçerek dağıtıma destek olmuş oldum. Yeni versiyonunu duyurdum, şimdi insanlar deneyecek hatta beğenenlerin destek olması gibi bir ihtimal de olacak. Sadece parasal değil yazılımsal destek olanlarında çıkacağını sanıyorum :)

hckr

eronis

Biliyor ve kuruyorum :)

Düzeltme

Kurulum şimdi bitti ve deniyorummm :)

earas

Nasıl? Güncellemenin bir artısı var mı? Önceki sürümünü denemiştim. Değişiklik varsa ben de denemek istiyorum

grayloop

Alıntı yapılan: earas - 11 Nisan 2015 - 20:57:42
Nasıl? Güncellemenin bir artısı var mı? Önceki sürümünü denemiştim. Değişiklik varsa ben de denemek istiyorum
+1

İzlenimlerinizi bekliyorum.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

eronis

Elementary takımının bir sözü vardı biz linux kullanıcılarına. "Freya'yı görünce luna'ya çöp diyeceksiniz". Sonuçta beta'sını bile teknoseyir incelemeye almıştı ve oldukça kararlı bir linux dağıtımı olduğunu söylediler. Ubuntu yada Linux Mint'i de aynı kanal inceledi ama Elementary'i ayrı beğendiklerini vurguladılar. 14.04 tabanlı, o ayrı bir güzel, uygulamaları ubuntu ile aynı. Ama Elementary OS'u sadece Pantheon masaüstü ile gelen ubuntu olarak düşünün. Zaten bütün ubuntu tabanlı linux dağıtımları böyledir. Ubuntunun depolarını ve paketlerini kullanırlar. Ama elbette uygulama açılış hızı ve işletim sisteminin hızı ve kararlılığı oldukça muazzam. Yani eğer ubunut forumda şu an bana yazıyorsan, kesinlikle dene derim :) Xfce ile yarışır mı bilemem, ama bütün deneyenler onun hızı hakkında övgüler yağdırıyor. Oldukça estetik bir masaüstü. 14.04 ile gelen paketler, driverlar ve programlar da dahil. Bazı programlar 12.04'te yok yada güncel değil. Misal 12.04'te amnesia the dark descent'i oynayamamışken 14.04'te akıcı olarak oynadım.

Kısaca, dene gör... ;)

Çağrı07

Freya sürümü ücretli mi? Yoksa oradaki sadece bağış kutusu mu?
Yaşlanıyorum...

eronis

Sadece bir bahşiş kutusu. Adamlar bunu haklı olarak koyuyorlar, böyle bir beklenti ile yapılmasa da adamlar, takım olarak harika bir iş çıkarıyorlar. Eğer şimdilik kalsın diyorsan custom'a yaz 0 diye indir direk.  :)

Bu arada mıknatıs simgesi magnet (torrent) linki. Eğer torrent programınız varsa ve default olarak ayarlı ise direk indirme gelecektir torrent uygulamanıza. Emin olun daha hızlı iniyor. Diğer türlü çok yavaş.

grayloop

@eronis,
Açıklamalar için teşekkür ederim. Bir süre kullandığında daha ayrıntılı yazarsanız memnun olurum.

Donanım gereksinimleri olarak Xubuntu mu ElementaryOS mu daha kullanışlıdır? USB belleğe Ubuntu kurdum ve makul derecede iyi çalışıyor. Aynı şekilde USB bellekte ElementaryOS'un daha hızlı çalışacağını söyleyebilir miyiz?
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

Ubunlo

Önce 14.04 u mu kurmam gerekiyor? Yoksa direk sifirdan ubuntuyu kurdugum gibi mi bunu kurmam gerekiyor?
Bir de ikinci bir klavye bunda da seçebiliyor muyuz?

Kurulumunu bilmiyorum bir kere denedim basaramadim. Aciklarsaniz cok sevinirim.

kötükurt

Debian tabanlı dağıtımları denemem ama o kadar övdünüz ki dayanamadım indirdim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Nisan 2015 - 00:05:16

Md5 değerini benden başka bulamayan var mı?
"Cahil tutarlıdır kendi içinde, kötü olan yarı cahillerdir." İlber Ortaylı

earas

Ben kurdum ve kurcalıyorum. Ben beğenmedim pek. Belki de henüz alışamadığım içindir. Biraz daha kullanıp ayrıntılı yazarım. Ama hala şu masaüstünü kullanamama olayı çok berbat. Bunu zorunlu yapmaları mantıksız. Temiz kalmasını isteyen zaten atmaz masaüstüne yani. Kullanmak isteyen de kullanır, niye mecbur bırakıyorsun ki. Sadece tasarım olarak mac os'a benzeseymiş keşke, zihniyet olarak değil.
Bu arada, gerçekten hızlı bence. Açılışı kullanımı vs fark ettiriyor hız olarak. USB de bile gayet hızlıydı. Ne kadar kararlı görücez :D

Alıntı yapılan: Ubunlo - 11 Nisan 2015 - 23:35:54
Önce 14.04 u mu kurmam gerekiyor? Yoksa direk sifirdan ubuntuyu kurdugum gibi mi bunu kurmam gerekiyor?
Bir de ikinci bir klavye bunda da seçebiliyor muyuz?

Kurulumunu bilmiyorum bir kere denedim basaramadim. Aciklarsaniz cok sevinirim.
Hayır doğrudan indirip kuruyorsunuz. Kurulumu nereye yapmak istiyorsun? İkinci bir diskin mi var? Boş mu? Tek bir diskte başka bir OS yanına mı?
Evet ikinci bir klavye seçilebiliyor.

Ubunlo

Hayir. Elemetery os freya yi direk pc ye kurmak istiyorum. Yaninda birsey olmayacak. su an ubuntu 14.10 kullaniyorum. Yani direk ubuntuyu kurdugum gibi kursam olur degil mi?