[Çözüldü] ubuntu 14.04 kurulum sonrası

Başlatan ata, 31 Mart 2015 - 00:33:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ata

kendım ubuntu 14.04 lts kullanıcısıyım .arkadasım hata aldığını ve kurulumu benım yapmamı soyledi. kurulumda surekıli sorun yaşadığınını, ve soruna cozum bulamadığını soyleyip benden kurulm yapmamı istedi. windows kurulu 261 gb sıtemde ayırdıgı 59 gb bos alan ayırdıgını ve  kurulumu 14.04 32 bıt ıso dosyaı yazdırdıgı flash bellekle yapmasından sonraa her seferınde grup error ıle karsılastıgını soyledı . ve bugun yanına ugradım kurulumda hata yaptıgını dusundum ve sıfırdan lınux ubuntu 14.04 38 i kurdum aynı sorunla bende karsılastım . sorun su kurulum yapılıyor ve retstartdıye gelıyor . burayakadar hersey nosrmal .. sonrasında ıse acılan ekranda grups error dıye sıyah ekranda kalıyor . defalarca formatladığım ve kurdugum program . hep aynı hatayı verıyor error grup dıye sıyah ekranda > ısaretı ıle kalıyor . yardımınızı beklıyoruz

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Mart 2015 - 01:18:20

genel bılgı için  59 gb ayrılan bolumu formatladım tx yada fat 32 bıt olarak kurulum sayfasına dondum kurulumu tmamlamak için ve 59 gb bolume tx4  olarak / ısaretleyıp devam ettım swat alanı olarak 999 mb ayırdım ıleledım kurdu ve  sonrasınd sıyah ekranda  bıos ayarları hala flash bellek oldugundan arama yaptı sonucunda bıos baglantısı secenek sordu bekleme yapışdı 7 snye normalde ubuntu boot sayfası  yerıne  sıyah sayfada grup erroors > ıle kalıyor  fıkrı olan var mı
Cahil tutarlıdır kendi içinde, kötü olan yarı cahillerdir.

mozhan

kurulumu yaptıktan sonra tekrar canlı usb ile sistemi canlı olarak aç ve arkasından grub u yeniden yüklemeyi denedin mi ?
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

ata

evet deendım sonuc olarak g-herdefasında error grups vsaıre ve > ısaretı
grup 2 kurdum kapatıyoruz vındows kurulu olmasınarağmen .. sıyah ekranda erros grups vs ıle sonunda yazabılıdıgınız > ısaretı var grup adı yazdım denedım ama sıstem hep sıyah ekranda bu hatayı verıyor . sıteme defalarca format attım fat 32 yada tx 4 olarak . hatta ılerı gıdıp formatlamıyor ıse kesın olsun dıye swap ıle formatta dedım  fat 32 ıle formatladım . ardından tx 4 ıle devam edıp yukleme yaptım yaklasık 25 dakıka ykledı . sonra sıtem yenıden baslatılsınatıkladı sonuc aynı. kurulu sıtemı sılmeden sıstem kurulu uzerıne duzeltılsımı dedı , onada ok dedım ,sonuc aynı . grupp2  olusturdum acılısta boot menuye tema yukledım yanı boot menude ubuntu ve wındowws sacenegı cıkan yere tema ekledım . hep aynı yerde kalıyor boot menusunden sonra sıyah yazılabılır bır menu error grub > ıle son bulan sayfa ..

mozhan

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=13415.0
buradaki yöntemlerden hangisini kullandınız | kullandınız mı ?
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

ata

çozumlendi diye işaretleyeceğim için açıklama yapıyorum . sıstem wındowsun yedeği alınarak ,ubuntu kurulumuna tum dısk formaltlama ve tek ubuntu kurulumu gerçekleşti. sistem çalıştı,
ama daha sonra wındowsu yedekten geri yuklemek için hdd de bolümleme yapmak için hdd  acıldıgında dısk 322.9 gb olarak görünüyordu, yanılıyorsam duzeltılsın  ama dıskler 320gb ve 500 gb gıbı tam sayılardan olusur ..sonuç garıp ama çözüldü