Ubuntu DigitalOcean DDoS saldırısı

Başlatan HaYTo, 30 Mart 2015 - 00:26:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HaYTo

Merhaba arkadaşlar DigitalOcean  aldığım vps sunucu zaman zaman kesintiler yaşıyorum teknik ekipden gelen maillerde açıklamışlar sebebini DDoS salldırıları alıyormuşum ama çok çaresiz bir durumdayım sunumumda Ubuntu kurulu 12.04 x86 ve sadece teamspeak kurulu kim neden bu terbiyesizliği yapıyor bilmiyorum ve hesabımda çok para var başka vps firmasınada geçemiyorum acaba bunu bana DigitalOcean başka sorunları örtmek için yalandan bu şekilde bir mailmi atıyor bilmiyorum da ne yapmam gerekli bu durumda daha once bu şekilde bir sorunu olan varmı bir yol gösterebilecek fikir verebilecek arkadaş varmı
teşekkürler

Gelen "Support Request " mesajı
Alıntı YapHi there,

Our system has automatically detected an inbound DDoS against your droplet named Ubuntu.12.04 with the following IP Address: ***.***.***.***

As a precautionary measure, we have temporarily disabled network traffic to your droplet to protect our network and other customers. Once the attack subsides, networking will be automatically reestablished to your droplet. The networking restriction is in place for three hours and then removed.

Please note that we take this measure only as a last resort when other filtering, routing, and network configuration changes have not been effective in routing around the DDoS attack.

Please let us know if there are any questions, we're happy to help.

Thank you,
DigitalOcean Support

cagriemer

DDoS saldirisi altindaysaniz sizin DigitalOcean musterisi olarak yapabileceginiz bir sey yok maalesef.

heartsmagic

Başka sorunları örtmek için de DO'nun böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Bu gibi taktiklere ihtiyacı olan bir firma değil kendisi.
@cagriemer'in söylediği gibi kendi başına yapabileceğin pek bir şey yok ne yazık ki. Eğer sunucu tarafında bu işten para kazanıyor ve daha fazla zarar görmek istemiyorsan Cloudflare gibi çözümlere bakabilirsin. Aylık 200$ dolar gibi bir ücretle yapıyorlar bunu. Yok ödeyemem diyorsan durumun geçici olduğunu ümit edip şimdilik beklemek durumundasın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

HaYTo

DigitalOcean suana kadar gördüğüm en adi terbiyesiz  firma
ben sunucumda CloudFlare kullanamam ip saklayamam hiçbir türlü neyse zaten sunucumu OVH taşımak zorunda kaldım
DigitalOcean ile 1 aydır yazışmalardan çıkan sonuç 400$ hesabımda para olduğu halde sunucumu ve hesabımı kapattılar.
O kadar sinirliyimki nasıl bu firmaya zarar verebilir hakkımı nasıl arayabilirim bilmiyorum
size bir tavsiye vereyim bu firma ile iş yapmayınız ben senelerdir OVH ile çalışıyorum bana 100dolar hedıye ettıklerı ıcın gecmıstım DigitalOcean geçmez olaydım aldıgım zararlar zaman kaybı çektiğim sıkıntılar vs vb. konulardan beni yıprattılar.
size şimdi iyi geliyordur DigitalOcean ama zamanı gelince sizide yoracaklar
tşk. ederim cevap veren arkadaşlara

cagriemer

OVH diyorsunuz herhalde, ufak bir yazim yanlisi olmus. Ileride bakabilecekler icin duzeltmis olayim istedim. Konunun farkli yerlere gitmemesi icin sizin acinizdan da bir sakincasi yoksa yeni girdilere kapatacagim.

heartsmagic

Kapatılmamış konu, kapatalım. Ancak DO kendi firmam olmasa da savunmak istiyorum. Olayın kişisel olduğunu eklemek lazım. Hem bir sürü insan memnun kendisinden hem de kendim de sorunsuzca kullanıyorum. Tabi bu başka insanların sorun yaşamayacağı anlamına gelmiyor. Fakat 400$'ı da hiç edecek bir firma olduğunu sanmıyorum. Doğru şekilde yazışma yapılırsa sorunları çözüyorlar. Umarım bir şekilde halledilir sorun.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.