USB Belleklerim Açılıyor Ama Bağlı Değil Olarak Gösteriliyor

Başlatan cangerma, 28 Mart 2015 - 04:22:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cangerma

Herkese merhaba. Winusb aracılığıyla bir format dosyası yazmak istiyorum fakat resimdeki hatayı alıyorum. Bu sorunu nasıl çözeceğim bilmiyorum. Lütfen yardımcı olun. 2 USB denedim, aynı hata ile karşılaştım.
Ayrıca: Nasıl bir sorundur bilmiyorum ama USB'lerimi sadece bu program görüyor, emin olun portlarda ya da belleklerde bir hata yok. Bu sorunu Ubuntu 14.04'te de yaşamıştım ancak Winusb kullanarak format atabildim, şimdi o da yok. Windows'ta böyle bir hata yoktu yani her program USB'leri görüyordu. Belleklerim NTFS biçiminde.

***Az önce kontrol ettim, resimdeki gibi belleklerim okunuyor fakat ''bağlı değil'' olarak gözüküyor. Temel neden bu olmalıdır, nasıl çözebilirim?***

[eklenti yönetici tarafından silindi]

karakartala

Gparted görmüyor mu? Gparted ile belleği biçimlendirip tekrar dener misiniz?

cangerma

Biçimlendiriyorum, onda bir sorun olmuyor. USB normal olarak açılıyor fakat Gparted - Winusb dışında hiçbir uygulamada görünmüyorlar. Winusb görüyor ama oda hata veriyor.

grayloop

USB bellekleri bilgisayarınızdan çıkartıp, Yazılım Merkezi'nden NTFS yapılandırma aracını kurup dener misiniz?
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cangerma

Gereksiz konu kasıyor gibi görünüyor olabilirim ama çok özür dilerim, bilgisayarım arızalandığı için dediğiniz programı denemeye fırsatım olmadı. Gerçekten üzgünüm.

heartsmagic

Aksilikler çıkabilir, sorun yapacak bir durum yok elbette. Şu an bu sorun devam ediyor mu?

turkerataturk

elematary os neden winiso ile yazdırıyorsunuz ? winiso windows için,,
Mintstick ile yüklemeyi deneyin.
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

cangerma

2. bilgisayarımda da aynı sorunla karşılaşıyorum. NTFS yapılandırma aracını kurdum ama yine işe yaramadı, USB'leri görmüyorlar. Gerçekten bıkkınlık geldi şu sorundan Linux'tan soğuyacağım artık.

turkerataturk

Alıntı yapılan: cangerma - 28 Temmuz 2015 - 02:21:38
2. bilgisayarımda da aynı sorunla karşılaşıyorum. NTFS yapılandırma aracını kurdum ama yine işe yaramadı, USB'leri görmüyorlar. Gerçekten bıkkınlık geldi şu sorundan Linux'tan soğuyacağım artık.

Bunu kullanabilirsiniz.

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=47982.0

cangerma

Alıntı yapılan: mustangank - 28 Temmuz 2015 - 12:32:58
Alıntı yapılan: cangerma - 28 Temmuz 2015 - 02:21:38

Bunu kullanabilirsiniz.

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=47982.0

Windows yazmak istiyorum. Birde UEFI için GPT seçeneğiyle yazmam lazım. (Verdiğin program sorunsuzca çalışıyor, USB'leri görüyor)

turkerataturk

cangerma

turkerataturk

cangerma

Alıntı yapılan: mustangank - 28 Temmuz 2015 - 13:15:02
onu hiç kullanmadım denemedim de dostum.
Ayrıca konunun en başına bakarsan verdiğin programın hata çıkardığını görebilirsin. :D 2 bilgisayarda da aynı hata geliyor. Hala anlamış değilim onca sorun neden benim 2 bilgisayarımı da buluyor. :D

ata1

cangerma

ata1

iso yanlış olmasın iso kontrolü yapıldımı :
iso hatasında  Rufus' boş çıkıyor bende

cangerma

Rufus kesinlikle çalışmıyor, ki zaten program Windows için üretilmiş, Lİnux'ta Wine bile düzgün çalıştırmıyor.

ata1

cangerma

heartsmagic

Başlığın ilk iletilerinde olay Elementary OS meselesiymiş, şimdi Windows'a mı döndük?
Ayrıca bir uygulama için hata veriyor demişsin ama Windows değil yine bir Linux kalıbı kullanmışsın.

Konu bir netleşsin lütfen. UEFI ile kurulum için illa ona özel kurulum belleği mi hazırlamak gerekiyor? En azından bizim tarafta böyle değil, normal bir kalıp hazırlanıp sonrasında UEFI işlemleri yapılabiliyor.

Floki

Windows ile haşır neşir olan biriyim. Windows için UEFİ kurulum yapmak için USB'nin UEFİ'ye uygun yazdırılması şart. USB'yi ve HDD'i GUİD bölüm düzeni (GPT) olarak ayarlamakta bir avantaj.
Arkadaş Windows yazdırmak istiyor ama Elementary os yazdırmaya çalışıyor. Technopat.net'te de aynı şeyi söyledim ama okumuyor mu dikkat mi etmiyor , ben mi gözden birşeyi kaçırıyorum anlamadım.
Windows'u illaki UEFİ olarak yazdıracağım diyorsan Linux tabanlı böyle bir program var mı bilmyorum ama
1- Sanal makineye Windows kurabilirsin. Oradan Rufus ile yazdırabilirsin.
2- Yakındaki bir Windows kullanan arkadaşının evine gidip yada bir internet kafede Rufus ile yazdırabilirsin. (Rufusun portable sürümüde var. Yani internet kafede kurulum engellense bile kullanabilirsin).
(Rufus diyorum çünkü sayısız kere Windows ve Linux USB'si hazırladım. Tek sorunsuz olan Rufus. Tecrübeyle sabit.)
4- Eğer Linux ortamında UEFİ Windows hazırlayan bir program bulursam burada belirteceğim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Temmuz 2015 - 11:35:54

Rufus için diğer ortamlar için kaynak kodu koyulmuş. Kaynak kodu olayından çok anlamadığım için burada paylaşayım. Anlayan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Sitede yazan ;
Source Code

Rufus 2.2 (2.2 MB)
Alternatively, you can clone the git repository using:
$ git clone git://github.com/pbatard/rufus

Bu da dosyanın indirileceği yer.
https://github.com/pbatard/rufus

cangerma

İlk bilgisayarımda Ubuntu yüklüydü, söylediğim hataları birebir alıyordum. Windows'a geçemediğimden Elemantary OS'a geçmiştim. Daha sonra bilgisayar arızalanınca ve eski olduğundan dolayı yeni bir bilgisayar aldım. Yeni bilgisayarda da eski bilgisayarda da şu an Ubuntu var. İkisinde de aynı hataları alıyorum.
Asıl ihtiyacım olan şey Windows kurulum diski hazırlamak. UEFI olmasa da olur artık.

Floki

1-USB'yi Gparted ile Fat32 olarak biçimlendir.
2-USB'yi bilgisayardan sök ve geri tak.(bu işlem programın USB'yi görmesini sağlayacak)
3-Ardında WintoUSB ile Windows isosunu USB'ye yazdır.
Bu kadar basit.

Bak burada da senin gibi sorunu olan bir arkadaş sormuş ve çözümler var. Linke bir bak.
http://askubuntu.com/questions/289559/how-can-i-create-a-windows-bootable-usb-stick-with-ubuntu