USB Belleklerim Açılıyor Ama Bağlı Değil Olarak Gösteriliyor

Başlatan cangerma, 28 Mart 2015 - 04:22:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cangerma

Alıntı yapılan: Floki - 29 Temmuz 2015 - 11:27:46
Windows ile haşır neşir olan biriyim. Windows için UEFİ kurulum yapmak için USB'nin UEFİ'ye uygun yazdırılması şart. USB'yi ve HDD'i GUİD bölüm düzeni (GPT) olarak ayarlamakta bir avantaj.
Arkadaş Windows yazdırmak istiyor ama Elementary os yazdırmaya çalışıyor. Technopat.net'te de aynı şeyi söyledim ama okumuyor mu dikkat mi etmiyor , ben mi gözden birşeyi kaçırıyorum anlamadım.
Windows'u illaki UEFİ olarak yazdıracağım diyorsan Linux tabanlı böyle bir program var mı bilmyorum ama
1- Sanal makineye Windows kurabilirsin. Oradan Rufus ile yazdırabilirsin.
2- Yakındaki bir Windows kullanan arkadaşının evine gidip yada bir internet kafede Rufus ile yazdırabilirsin. (Rufusun portable sürümüde var. Yani internet kafede kurulum engellense bile kullanabilirsin).
(Rufus diyorum çünkü sayısız kere Windows ve Linux USB'si hazırladım. Tek sorunsuz olan Rufus. Tecrübeyle sabit.)
4- Eğer Linux ortamında UEFİ Windows hazırlayan bir program bulursam burada belirteceğim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Temmuz 2015 - 11:35:54

Rufus için diğer ortamlar için kaynak kodu koyulmuş. Kaynak kodu olayından çok anlamadığım için burada paylaşayım. Anlayan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Sitede yazan ;
Source Code

Rufus 2.2 (2.2 MB)
Alternatively, you can clone the git repository using:
$ git clone git://github.com/pbatard/rufus

Bu da dosyanın indirileceği yer.
https://github.com/pbatard/rufus

1. seçenek aklıma hiç gelmemişti. Size gerçekten çok teşekkür ederim. Sanal bilgisayara kuruyorum şu an.

[eklenti yönetici tarafından silindi]