[Çözüldü] Word Programını Başlatınca Dosya Yöneticisi Pencere Başlığı Görüntüsü Bozuluyor

Başlatan emrah_13, 22 Mart 2015 - 10:29:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emrah_13

Merhabalar,
Ubuntu'nun 14.04.02.'ün 64 bit sürümünü kullanıyorum. Grafik ayarları için "bumblebee" yükledim. Aşağıdaki resimde göründüğü üzere Word programını başlattığım zaman dosya yöneticisinin pencere başlığında bozulmalar görünüyor. Bazen de pencere başlığı kararıyor. Acaba bu sorunun bir çözümü var mıdır?

Gönül neyi severse güzel odur.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

emrah_13

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Mart 2015 - 11:23:11
Bumblebee'den önce böyle bir sorun yok muydu?

Bumblebee'den önce de bu sorun vardı.

heartsmagic

emrah_13

if

emrah_13

Alıntı yapılan: if - 08 Nisan 2015 - 14:53:15
Temayı değiştirmek işe yarıyor mu?

Daha önce denemiştim. Sorunuz üzere tekrar denedim; ama maalesef işe yaramıyor.

if

@emrah_13,

lo-writer

komutu ile uygulamayı başlatın ce çıktıları buraya geçin.

Pencere menülerinin - kapat, küçült, tam ekran yap - evrensel menüde - en üstteki çubuk - ya da pencerelerin başlık çubuğu üzerinde görünmesini sağlayan bir seçenek olacak. Hangi seçenek seçili?

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Windows%27tan_Ubuntu%27ya_ge%C3%A7i%C5%9F#Evrensel_men.C3.BC

emrah_13

Alıntı yapılan: if - 09 Nisan 2015 - 11:30:04
@emrah_13,

lo-writer

komutu ile uygulamayı başlatın ce çıktıları buraya geçin.

Pencere menülerinin - kapat, küçült, tam ekran yap - evrensel menüde - en üstteki çubuk - ya da pencerelerin başlık çubuğu üzerinde görünmesini sağlayan bir seçenek olacak. Hangi seçenek seçili?

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Windows%27tan_Ubuntu%27ya_ge%C3%A7i%C5%9F#Evrensel_men.C3.BC

Sizin verdiğiniz cevap sanırım LibreOffice ile ilgili. Ben bu sorunu Office Word programını başlatırken yaşıyorum. Acaba bu sorun ekran kartı ile alakalı olabilir mi? Bumblebee kurmuştum. Şu an GNOME masaüstü kurdum. Bu masaüstünde de bir sorun var. GNOME masaüstünde bahsettiğim sorunu yaşamadım ama masaüstünde imleçle dosya seçerken garip şekiller görünüyor. Ekranda titremeler oluyor, bir süre sonra da bu sorun kendiliğinden çözülüyor. Ancak bilgisayarı yeniden başlattığımda tekrar aynı sorun yaşanıyor. Acaba bu iki sorun da aynı mıdır? Ekran kartım Nvidia 420m. Ekran kartından dolayı bu sorunlar yaşanır mı acaba?

heartsmagic

Kartın sürücüleri kurulu mu? İlgili bilgileri yeni bir başlıkta aktarırsan bakınmaya çalışırız:
ekrankomut

if

emrah_13

Alıntı yapılan: if - 10 Nisan 2015 - 10:42:33
Office Word nedir @emrah_13?

Microsoft Office Word demek istemiştim. Eksik yazdığım için kusura bakmayınız.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Nisan 2015 - 19:25:24

Ubuntu'nun 15.04 sürümünde (64 bit) forumda yer alan https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=41898.0 bağlantısından hareketle ekran kartını kurdum. Burada olmayan daha eski bir "bumblebee" kurulum yöntemi vardı. Ben o yöntemle ekran kartını kurmuştum. Bu vesile ile mi yoksa Ubuntu'nun 15.04 sürümünde olan bir şeyden dolayı mı sorunun düzeldiğini bilmiyorum ama sorun çözüldü çok şükür. Teşekkür ederim.

if

Alıntı yapılan: emrah_13 - 24 Nisan 2015 - 19:22:44
Microsoft Office Word demek istemiştim. Eksik yazdığım için kusura bakmayınız.

Ne kusuru @emrah_13. Çeşitli Ofis yazılımları olunca hangisini kast ettiğinizden emin olmak istemiştim.

Alıntı yapılan: emrah_13 - 24 Nisan 2015 - 19:22:44

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Nisan 2015, 19:25:24

Ubuntu'nun 15.04 sürümünde (64 bit) forumda yer alan https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=41898.0 bağlantısından hareketle ekran kartını kurdum. Burada olmayan daha eski bir "bumblebee" kurulum yöntemi vardı. Ben o yöntemle ekran kartını kurmuştum. Bu vesile ile mi yoksa Ubuntu'nun 15.04 sürümünde olan bir şeyden dolayı mı sorunun düzeldiğini bilmiyorum ama sorun çözüldü çok şükür. Teşekkür ederim.

Her ikisi de olabilir:) Çözüldüğüne sevindim. Sorunu siz çözdünüz aslında, bu rağmen teşekkür etme nezaketini gösterdiğiniz için ben teşekkür ederim.