counter strike 1.6 siyah ekran sorunu

Başlatan wasd, 20 Mart 2015 - 16:10:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eronis

Sistemini "Özellikle de ekran kartının modelini" buraya yazarmısın ?
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

wasd

Alıntı yapılan: eronis - 22 Mayıs 2015 - 15:23:19
Sistemini "Özellikle de ekran kartının modelini" buraya yazarmısın ?

işlemci = Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60GHz
grafik = intel g33/g31 express chipset family (anakartla tümleşik.onboard yani)
bellek = 1 GB

ubuntunun 32 bit sürümü kurulu

eronis

Onboard ise hiç şansın yok. Benimki gene harici grafik, ondan oynatıyor.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

wasd

Alıntı yapılan: eronis - 22 Mayıs 2015 - 19:52:32
Onboard ise hiç şansın yok. Benimki gene harici grafik, ondan oynatıyor.

Hocam cs 1.6 yı oynucam gta 5 değil.ilk mesajımda da belirttiğim gibi oyun açılıyordu önceden.

eronis

heartsmagic'in dediği gibi wine dosyasını yada playonlinux'tan kurduysan cs 1.6 için oluşturduğu POL bölümünü sildin mi ? Eski ayarlardan kaynaklanıyor olabilir. Bu süre içinde harici bir sürücü yada program benzeri bir şey yüklediniz mi ? Wine'ın dışında linux'a yüklediğiniz bir sürücü yada paket buna neden oluyor olabilir. Ben wine'ın içine directx bile yüklemeden çalıştırdım oyunu misal. Ne font ne de başka bir şey. O şekilde denermisin birde ? .wine klasörünü ve varsa eğer pol aracılığı ile yüklediysen cs'nin yüklü olduğu bölümü (Kısayolu değil, ayarlar bölümünde cs'nin kısayolunun alt sekmesinde olduğu bir bölüm olacak) sil. Bu CS ile ilgili herşeyi silecek. Wine'dan (Ubuntu software center'da bulunan) kur.

wasd

Alıntı yapılan: eronis - 22 Mayıs 2015 - 21:48:20
heartsmagic'in dediği gibi wine dosyasını yada playonlinux'tan kurduysan cs 1.6 için oluşturduğu POL bölümünü sildin mi ? Eski ayarlardan kaynaklanıyor olabilir. Bu süre içinde harici bir sürücü yada program benzeri bir şey yüklediniz mi ? Wine'ın dışında linux'a yüklediğiniz bir sürücü yada paket buna neden oluyor olabilir. Ben wine'ın içine directx bile yüklemeden çalıştırdım oyunu misal. Ne font ne de başka bir şey. O şekilde denermisin birde ? .wine klasörünü ve varsa eğer pol aracılığı ile yüklediysen cs'nin yüklü olduğu bölümü (Kısayolu değil, ayarlar bölümünde cs'nin kısayolunun alt sekmesinde olduğu bir bölüm olacak) sil. Bu CS ile ilgili herşeyi silecek. Wine'dan (Ubuntu software center'da bulunan) kur.

hocam oyunu wine ile yükledim.
.wine klasörün de oyunun klasörünü sildim,tekrar kurdum.3 farklı setup dosyası denedim olmadı.POL dediğiniz şey ne anlamadım. ???

eronis

POL = Play On Linux
POM = Play On Mac

forumlarda bu kısaltmaları kullananlar var.

wasd

Alıntı yapılan: eronis - 24 Mayıs 2015 - 16:43:05
POL = Play On Linux
POM = Play On Mac

forumlarda bu kısaltmaları kullananlar var.

Peki önerebileceğiniz başka bişey varmı?

"Bu süre içinde harici bir sürücü yada program benzeri bir şey yüklediniz mi ? " demişsin.

İDM ve photoscape adında iki program daha yüklemiştim wine ile.

eronis

[/quote]

Hatanın içinde idm ile ilgili bir dosya var. Wine ile ilgili herşeyi silip, idm'yi kurmadan denersen sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Dediğim gibi İDM'nin bir dosyası görünüyor hatada. Ayrıca idm kullanacağına neden direk chrome yada firefox gibi tarayıcıların kendi indirme yöneticileriyle indirmiyorsun ? Büyük ihtimalle İDM'yi crackli kurdun belki crack Wine'a * bir şey yapmış olabilir. Wine ile çalıştırdığın crack yada virüs linux'a bir şey yapmaz ama wine içeriğine zarar verebilir diye biliyorum...

Bunun dışında wine versiyonu olarak 1.6.2 kullandım ben. Ubuntu Software Center'dan ppa'sız indirdim.

wasd

Alıntı yapılan: eronis - 24 Mayıs 2015 - 20:09:04

Hatanın içinde idm ile ilgili bir dosya var. Wine ile ilgili herşeyi silip, idm'yi kurmadan denersen sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Dediğim gibi İDM'nin bir dosyası görünüyor hatada. Ayrıca idm kullanacağına neden direk chrome yada firefox gibi tarayıcıların kendi indirme yöneticileriyle indirmiyorsun ? Büyük ihtimalle İDM'yi crackli kurdun belki crack Wine'a * bir şey yapmış olabilir. Wine ile çalıştırdığın crack yada virüs linux'a bir şey yapmaz ama wine içeriğine zarar verebilir diye biliyorum...

Bunun dışında wine versiyonu olarak 1.6.2 kullandım ben. Ubuntu Software Center'dan ppa'sız indirdim.
[/quote]

Hocam tarayıcının kendi indirme yöneticisi ile indirince bazen dosyanın tamamının inmediği oluyor.örneğin 1GB dosyanın 700 MB'ını indirdiği halde indirme tamamlandı diyor.dosyanın tamamı inmediği içinde hata veriyor. İDM de böyle bir sorun yok.ayrıca indirme tamamlanınca bilgisayarı kapatma ve indirme hızına limit koyma gibi özellikleride var.

Bilgisayara geçince dediklerini dener sonucu bildiririm buradan.

heartsmagic

Kendi adıma artık fikir yürütemiyorum. Oyun eğer normalde yani varsayılanında OpenGL olmadan çalışıyorsa yapılandırma dizinlerini sildikten sonra o şekilde açılması lazım. O yapılandırma dizin ve dosyaları da .wine dizini haricinde bir yerde tutulmuyordur diye düşünmekteyim. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eronis

Alıntı Yap

Hocam tarayıcının kendi indirme yöneticisi ile indirince bazen dosyanın tamamının inmediği oluyor.örneğin 1GB dosyanın 700 MB'ını indirdiği halde indirme tamamlandı diyor.dosyanın tamamı inmediği içinde hata veriyor. İDM de böyle bir sorun yok.ayrıca indirme tamamlanınca bilgisayarı kapatma ve indirme hızına limit koyma gibi özellikleride var.

Eğer bağlantı hızı düşükse indirme yaparken internete girmen sorun. Bunun download manager ile alakası yok, sunucu kaynaklı. İDM hata veriyor, inmedi diyor. Eğer illede download manager istiyorsan;
http://alternativeto.net/software/internet-download-manager/?platform=linux

Ayrıca bildiğim kadarıyla wine programı linux'a müdahale edemez, yeniden başlatma gibi pek çok fonksiyonu unut.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Mayıs 2015 - 10:50:51

Ayrıca flareget tavsiyemdir. Şahsen en iyi İDM alternatifi olarak onu görüyorum. Ubuntu Software Center'dan indirebilirsin.

Wine ile çalışan bir uygulama linux'un kendi uygulamaları kadar düzgün çalışmaz. Oyunlarda da aynı, eğer oyunun linux versiyonu varsa wine ile linux versiyonu arasında bir uçurum oluyor...

wasd

Alıntı yapılan: eronis - 24 Mayıs 2015 - 20:09:04

[/quote]

hocam dediğiniz gibi idm'yi silip oyunu yükledim ama yine olmadı.