Yazılım Merkezinde Uygulamalar Görünmüyor

Başlatan iybayazit, 18 Mart 2015 - 11:44:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iybayazit

Herkese merhaba. Ubuntu 15.04 kullanıyorum. 14.04'den güncelleyerek bu sürüme geçtim ancak güncelleme sonrası yazılım merkezinde uygulamalar görünmemeye başladı. Konsoldan uygulamaları indirebiliyorum fakat yazılım merkezinde ,örneğin internet kategorisinde, hiç bir uygulama görünmüyor. Yardımcı olabilecek olan var mı ?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

if

LC_ALL=C software-center komutuyla açınca görünüyor mu?

iybayazit

if

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade

komutlarından sonra değişen bir şey var mı?

iybayazit

bytan

Uçbirimden çalıştırdığında neler döndürüyor?

Konuyu da alfa/beta/rc bölümümüze taşıyalım.

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

iybayazit

iybayazit@kizilsakal:~$ software-center
/usr/share/software-center/softwarecenter/ui/gtk3/SimpleGtkbuilderApp.py:32: Warning: The property GtkImage:stock is deprecated and shouldn't be used anymore. It will be removed in a future version.
  self.builder.add_from_file(path)
/usr/share/software-center/softwarecenter/ui/gtk3/SimpleGtkbuilderApp.py:32: Warning: The property GtkImageMenuItem:use-stock is deprecated and shouldn't be used anymore. It will be removed in a future version.
/usr/share/software-center/softwarecenter/ui/gtk3/SimpleGtkbuilderApp.py:32: Warning: The property GtkImageMenuItem:image is deprecated and shouldn't be used anymore. It will be removed in a future version.
/usr/share/software-center/softwarecenter/ui/gtk3/SimpleGtkbuilderApp.py:32: Warning: The property GtkSettings:gtk-menu-images is deprecated and shouldn't be used anymore. It will be removed in a future version.
/usr/share/software-center/softwarecenter/ui/gtk3/SimpleGtkbuilderApp.py:32: Warning: The property GtkAlignment:top-padding is deprecated and shouldn't be used anymore. It will be removed in a future version.
/usr/share/software-center/softwarecenter/ui/gtk3/SimpleGtkbuilderApp.py:32: Warning: The property GtkAlignment:bottom-padding is deprecated and shouldn't be used anymore. It will be removed in a future version.
/usr/share/software-center/softwarecenter/ui/gtk3/SimpleGtkbuilderApp.py:32: Warning: The property GtkAlignment:left-padding is deprecated and shouldn't be used anymore. It will be removed in a future version.
/usr/share/software-center/softwarecenter/ui/gtk3/SimpleGtkbuilderApp.py:32: Warning: The property GtkAlignment:right-padding is deprecated and shouldn't be used anymore. It will be removed in a future version.
2015-03-18 15:44:30,866 - softwarecenter.ui.gtk3.app - INFO - setting up proxy 'None'
2015-03-18 15:44:31,666 - softwarecenter.backend.reviews - WARNING - Could not get usefulness from server, no username in config file
2015-03-18 15:44:31,669 - softwarecenter.plugin - INFO - activating plugin '<module 'webapps_activation' from '/usr/share/software-center/softwarecenter/plugins/webapps_activation.pyc'>'
2015-03-18 15:44:31,709 - softwarecenter.db.pkginfo_impl.aptcache - INFO - aptcache.open()
2015-03-18 15:44:32,187 - softwarecenter.backend.reviews - WARNING - error creating bsddb: '(22, 'Ge\xc3\xa7ersiz ba\xc4\x9f\xc4\xb1ms\xc4\xb1z de\xc4\x9fi\xc5\x9fken -- BDB0054 illegal flag combination specified to DB_ENV->open')' (corrupted?)
2015-03-18 15:44:32,187 - softwarecenter.backend.reviews - ERROR - trying to repair DB failed
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/share/software-center/softwarecenter/backend/reviews/__init__.py", line 358, in _save_review_stats_cache_blocking
    self._dump_bsddbm_for_unity(outfile, outdir)
  File "/usr/share/software-center/softwarecenter/backend/reviews/__init__.py", line 377, in _dump_bsddbm_for_unity
    0600)
DBInvalidArgError: (22, 'Ge\xc3\xa7ersiz ba\xc4\x9f\xc4\xb1ms\xc4\xb1z de\xc4\x9fi\xc5\x9fken -- BDB0054 illegal flag combination specified to DB_ENV->open')
/usr/lib/python2.7/dist-packages/gi/overrides/GLib.py:560: Warning: Source ID 74 was not found when attempting to remove it
  return super(MainContext, self).iteration(may_block)
/usr/share/software-center/softwarecenter/ui/gtk3/views/appdetailsview.py:95: Warning: The property GtkAlignment:xscale is deprecated and shouldn't be used anymore. It will be removed in a future version.
  Gtk.Alignment.__init__(self, xscale=1.0, yscale=1.0)
/usr/share/software-center/softwarecenter/ui/gtk3/views/appdetailsview.py:95: Warning: The property GtkAlignment:yscale is deprecated and shouldn't be used anymore. It will be removed in a future version.
  Gtk.Alignment.__init__(self, xscale=1.0, yscale=1.0)
/usr/share/software-center/softwarecenter/ui/gtk3/widgets/description.py:418: Warning: The property GtkImageMenuItem:accel-group is deprecated and shouldn't be used anymore. It will be removed in a future version.
  Gtk.STOCK_COPY, None)
/usr/bin/software-center:184: Warning: Source ID 155 was not found when attempting to remove it
  Gtk.main()
2015-03-18 15:44:36,332 - softwarecenter.db.utils - INFO - software-center-agent finished with status 0

bytan

Bir sebepten ötürü DB oluşturamıyor.

Alttaki ile kullanıcı dizinindeki dosyalarını silerek yeniden oluşturmayı deneyebilirsin:

rm ~/.cache/software-center
Bununla eşdeğer olarak yeni kullanıcı açarak da durumuna bakabilirsin.

Eğer bu adım işe yaramazsa, uygulamayı tamamen kaldırıp yeniden kurabilirsin:

sudo apt-get --purge autoremove software-center && sudo apt-get install software-center
Eğer bu da işe yaramıyor ve başka da bir çözüm yolu bulunamıyorsa, alfa/beta/rc kullanıcılarının yapması gerektiği gibi durumu geliştiricilerin incelemesi için raporlayabilirsin.

https://help.ubuntu.com/community/ReportingBugs
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

iybayazit

Değişen bir şey olmadı. Desteğiniz için sağolun. Durumu geliştiricilere rapor edeceğim.

if

@iybayazit, Ubuntu depoları haricinde başka bir yerden paket kurdunuz mu?

iybayazit

Hayır kurmamıştım. Güncellemenin hemen ardından bu sorunu yaşamamıştım. Bilgisayarımı günlük işlerimde kullandığım için 15.04 yerine tekrar 14.04 lts kurdum. Yine daha önce kurduğum paketleri kurdum ana sunucudan ve her hangi bir sorun yaşamadım. Bütün kategoriler dolu. Şu anda sorunsuz kullanıyorum 14.04 LTS versiyonunu.

if

15.04 hâlâ geliştirilme aşamasında olduğu için sorun yaşamanız olasıydı.

eronis

En iyisi LTS sürümleri yada Ubuntu tabanlı linux dağıtımlarından birini kullanmak. Son sürüm her zaman biraz kusurlu olur. Daha oturmuş sürümleri kullanmanı tavsiye ederim :)
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

Crymon

Benimde başıma benzer bir durum gelmişti. ancak bende hiçbir simge görünmemekteydi. Tema simgelerinden tutta, uygulama mağazası simgelerine kadar. Ben çözümü bağlantıda belirttiğim gibi çözmüştüm. İstersen bir incele.

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=46548.msg536442#msg536442

Altaylardan_Gelen_Atlı

bugün ubuntu 15.04'e  yükseltme yapmıştım final sürümünden sonra tekrar kurulum yapmak niyetindeyim...

konu edildiği gibi yazılım merkezine  bazı içerikler var bazıları boş sayfa
Olmayan boş sayfalar ; Donatılar, Eğitim, Evrensel erişim, grafik internet ( 0 öğe uygun  uyarılı ), kitaplar Dergiler, Ofis oyunlar ( 0 öğe uygun ), Ses ve Video, Temalar &Ayarlar ekte görüldüğü gibi boş bazı sayfalarda uygulamalar azda olsa mevcut

önerilerini uyguladım değişim olmadı ....final sürümüne kadar düzelir düşüncesindeyim

saygılar

[eklenti yönetici tarafından silindi]
'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

dj_psk

İngilizce sürümü kurun sıfırdan. Problem kalmayacak. Sonrasında Türkçe dil paketlerini yükleyip sistemi Türkçe yapabilirsiniz. Önceki ara sürümlerde de oluşabiliyordu bu yöntem işe yarıyor.
İnadına değil daha iyi olduğu için Linux!

heartsmagic

@dj_psk, bu konudan emin miyiz?

LANGUAGE=en software-center

şeklinde açtığımda ben yine ulaşamıyorum ilgili bölümlere. Hoş, arkada başka bir şeyler tetikleniyor mu bilemiyorum. Fakat hata kaydı açarken bu Türkçe olayını kesinlikle doğrulamamız gerekiyor. Bir ara da tüm yereli İngilizce'ye çevirip bakmayı deneyebiliriz belki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.