[Çözüldü] RTL8723BE driverı kurdum fakat kernel panic oldu

Başlatan Pozitron, 26 Kasım 2014 - 11:32:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Pozitron

Arkadaşlar git üzerinden bir yöntemle rtl8723be ethernet kartını çalıştırmaya çalıştım sürekli bir süre sonra atıyordu.git clone yazıp falan işlemi tamamlayınca ertesi gün kernel panic oldu ve eski kernelde açmak zorunda kalıyorum ubuntuyu.Ne yapabilirim yeni driverı kaldırmak için?

Şu an rtl8723be dosyası var onu silsem mi ama çözüm değil gibi.
To follow the path,look to the master,follow the master,walk with the master,see through the master,become the master.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Pozitron

Güncel kernelin recovery modunda dpkg seçeneğiyle paketleri onarmak istedim fakat bozuk bir paket bulamadı.failsafex i ise denemedim.Network açma seçeneğinde de yine kernel panic oluyor.

Edit:Kablolu bağlantıyla sıkıntım yok.
To follow the path,look to the master,follow the master,walk with the master,see through the master,become the master.

heartsmagic

Kurtarma kipinde aç, ağa gerek yok. Sanırım sıkıntı olmuyor? Açtıktan sonra önce kök dosya sistemini yeniden bağla yazılabilir olarak.
mount -o rw,remount /

Sonra git ile indirdiğin sürücünün dizinine gidip
make uninstall
ile şansını dene. Olmazsa elle silmeyi deneriz.

Pozitron

Kusura bakma uzun zaman yoktum da yapıcağım şey rtl8723benin içine cd rtl8723be ile girip mi yapmak yoksa bu klasörün içnde bulunduğu dizinden mi?

Edit: cd komutu ile dosyanın içine girip yaptığımda hiçbir şey olmuyor yeniden komut satırı alta geçiyor bir şey demeden.Eğer kullanıcı dizinimin içinde make uninstall yaparsam make: *** Hedef 'uninstall'i derlemek için hiçbir kural yok diyor. -B ile yapmaya çalıştım aynısını diyor

edit 2: Çok teşekkür ederim düzeldi

heartsmagic

Kartla ilgili ne sorun vardı peki, devam ediyor mu ayrıca?
lspci
çıktısını ve kullandığın Ubuntu sürümünü eklersen güzel olur.

Pozitron

Alıntı yapılan: heartsmagic - 02 Mart 2015 - 11:32:18
Kartla ilgili ne sorun vardı peki, devam ediyor mu ayrıca?
lspci
çıktısını ve kullandığın Ubuntu sürümünü eklersen güzel olur.
Şu an gayet iyi teşekkürler :)