Python konum değiştirme sorunu

Başlatan earas, 15 Mart 2015 - 16:21:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

earas

Yapmak istediğim şey aslında basit ama izlediğim yol yanlış olabilir :D Tek amacım programın Windows'ta D: konumuna gitmesi. 3. satırda dizini yazıyor ancak sonrasında hiçbir şey. Sürekli işlem yapıyor. Break continue ile alakalı bir hata yapıyorum dedim ve onları çıkardım ancak yine sonuç aynı. Bir çıktı versin ki hatayı anlayayım diye heryere print ve listeletme yaptırmaya çalıştım ama maalesef.

Kodlar bu:

import os
mevcut_dizin = os.getcwd()
print mevcut_dizin
while True:
    if mevcut_dizin == "D:\\":
        print mevcut_dizin
        os.listdir(".")
    else:
        os.chdir(os.pardir)

print mevcut_dizin
os.listdir(".")
os.system("dir")

Mevcut dizin D: ise listeletsin, değilse bir üst konuma gitsin. Mevcut dizin D olana kadar bu işleme devam etsin. Amacım bu :D

Sonuç ise bu: http://prntscr.com/6h2n52
İşlem yapmaya devam ediyor ama sonuç yok.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

earas

ilk linkteki os.path.join komutuyla hiç bu kadar uzatmadan yapmak istediğimi yapabildim teşekkür ederim.
Aslında ben burada bir de şöyle bir şeyi öğrenmek için bu kadar uzatarak yapmaya çalıştım:
Python'da "şu olana kadar yapmaya devam et" olayını nasıl yapıyoruz? Yani ben burada misal konum D: olana kadar bir üst konuma gitmeye devam et demeye çalıştım. Tabi olmadı :D
Şart gerçekleşene kadar işlemi yapmaya devam etmesi olayını nasıl yapıyoruz?

Reverser

XFCE ROCKS !