Apache kurulumu sonrası sürekli çıkan "Bir Sorun Saptandı" hatası

Başlatan ersoystars, 13 Mart 2015 - 02:01:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ersoystars

Az önce 15.04'e geçtim. Daha önce de yaşadığım bu sorunun neden kaynaklandığını anlamaya çalıştığım için uzun bi süre hiç bir paket kurulumu yapmadım. Sorun yoktu. Skype, Teamviewer vs vs hepsini tek tek kurup bekledim. Finalde apache2 kurulumuna başladım, daha kurulumun ortalarında "Bir Sorun Saptandı" hatası vermeye başladı. Makineyi kapatıp açıyorum ve açılışta art arda 8 9 tane uyarı çıkıyor. Artık neden kaynaklandığını tamamen çözdüm ama ne yaptıysam çözümü bulamadım. Var mı bi tavsiyesi olan arkadaşlar?
Fuuis

mendirec

Doğru anladıysam hatanın çıkmamasını istiyorsunuz. Aşağıdaki komutu Uçbirim'de yürütün. Seç butonunu kullanmayın, kopyala-yapıştır yapın.
sudo rm -f /var/crash/*

ersoystars

Bu geçici çözüm :) bizim bu sorunu kökten çözmemiz lazım, zira sorun bir tek bende yok bi çok insan karşılaşıyor.
Fuuis

heartsmagic

Geçici çözüm değil esasında, kalıcı çözüm. Aynı sorunu tekrar yaşadıysan demek ki bir uygulama çalışması gerektiği gibi çalışmamış ve hata çıktısı üretmiş demektir. Tamam şu bir gerçek ki bu bir böcek olabilir, Ubuntu bununla ilgilenmelidir. Konu hakkında:
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=46921.msg539482#msg539482
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.