Ubuntu Sticker Uygulaması (Güncel)

Başlatan DechroS, 11 Mayıs 2013 - 22:13:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DechroS

Forumda yeterince aktif olmasam da uzun zamandır Ubuntu kullanıyorum. Forumda bir şeylere katkıda bulunmak istedim ve ilgi alanıma en uygun konuyu buldum; "Tasarım ve uygulama." 

Her bilgisayarda mutlaka Windows ve Intel logosu bulunur. Peki Ubuntu etiketlerini nereden temin edebiliriz? Türkiye'de Ubuntu yapıştırmalarını satan hiç bir yer yok. Ubuntu'nun sitesinden sipariş verdiğimizde 3tl lik etiketin fiyatı kargo nedeniyle 28tl ye çıkıyor. Öyleyse kendimiz yapalım.  ;)

Baskı Aşaması:

Aşağıdaki resmimizi matbaadan/kırtasiyeden A4 boyutlarındaki kalın "etiket kağıdı"na bastırıyoruz. Çünkü etiket kağıdı hem normal A4 lerden daha kalındır, hem de kendinden yapışkanlı olduğu için bize büyük kolaylık sağlamaktadır. (Logolar aslına uygun boyutlarındadır. Enine genişlik laptoplar için 18mm, masaüstü bilgisayarlar için 21mm olacaktır.)

Not: Eğer resim dosyasının çözünürlüğünü yeterli gelmezse .svg dosyalarını da eklerim.

Baskı Sonrası:

Çıktılarımızı aldık. Sıra geldi kesmeye. Kestikten sonra etiketimizin üzerini selefon ile kaplatıyoruz. Selefon bulamazsanız bant da işimizi görür. Bu şekilde etiketimiz daha kalın ve dayanıklı hale gelecektir.

Sonuç:

Orjinalinden farksız. Daha farklı tasarımlar hayal gücünüze kalmış. Yorumlarınızı ve kendi tasarımlarınızı bekliyorum.

[Konu devam edecektir.]

EndoplazmikRetikulum

Merhabalar,

Eğer kendini kandırmak gibi olmayacaksa yapılabilir. Konu için teşekkür ederiz. :)

krwlng

Kendini kandıracak bir durum yok bence, bilgisayarların o kısmına bilgisayarın içinde bulunan donanım ve yazılım bilgilerinin olduğu etiketler yapıştırılıyor, ekran kartı işlemci ve işletim sistemi gibi, bu arkadaş win kullanıp ubuntu logosu yapıştırmamış, ne kullanıyorsa onu görmek istemiş, bence çok makul ve mantıklı, elimde 8.10 zamanından kalma orijinal çıkartmalar vardı onlardan biriyle ben de böyle bir şey yapmayı düşünüyorum. Ayrıca http://design.ubuntu.com/downloads?metadata=element-logo+brand-ubuntu bağlantısından birçok svg biçiminde logo ve ubuntu grafiği bulabilirsiniz.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

hatas

Bunun için SVG biçiminde vektörel logolara ihtiyacımız olacak.

Ubuntu'nun design.ubuntu.com sitesinde Downloads sayfasında, Ubuntu'nun tüm logoları ve hatta web sitesinde kullanılan tüm düğmeler, simgeler .svg biçiminde indirilebilir.

monthy_python

Ubuntu etiketi için: logonun içi ve dışının siyah olduğu bir versiyonu da ekleyebilir misiniz zor olmazsa?
siyah zemin üzerinde daha güzel durur sanki.
Yani logo portakal, yazı beyaz geri kalan siyah gibi.

burk

Emeğinize sağlık, güzel bir uygulama olmuş :) Şu  selefon işini de çıktı aldığımız yerden halletmiyorlar mı? Ayrıca kesim öncesi sayfanın tümüne çeksek sonra kessek daha kolay olmaz mı?

DoGuKaN

Eğer satış yapmayı düşünüyorsanız müşteri olabilirim :D

guopx

Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

DechroS

Alıntı yapılan: monthy_python - 14 Mayıs 2013 - 05:41:44
Ubuntu etiketi için: logonun içi ve dışının siyah olduğu bir versiyonu da ekleyebilir misiniz zor olmazsa?
siyah zemin üzerinde daha güzel durur sanki.
Yani logo portakal, yazı beyaz geri kalan siyah gibi.

isteğinize uygun birkaç farklı tasarım yaptım. umarım beğenirsiniz. Sizin de fotoğraflarınızı bekliyoruz artık :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Mayıs 2013 - 15:09:27

Alıntı yapılan: burk - 14 Mayıs 2013 - 08:31:46
Emeğinize sağlık, güzel bir uygulama olmuş :) Şu  selefon işini de çıktı aldığımız yerden halletmiyorlar mı? Ayrıca kesim öncesi sayfanın tümüne çeksek sonra kessek daha kolay olmaz mı?

Eğer o şekilde kaplatabilirseniz elbette daha kolay olur. Ama kaplatamazsanız selefonu kendiniz de satın alıp kaplayabilirsiniz. Hiç olmadı koli bandı da benzer işlevi görür.

monthy_python

Teşekkür ederim @DechroS, çok şık olmuş. Yapınca koyacağım fotorafı.  :)

burk

Mat selefon kaplı hali bende şu şekilde durdu;

[eklenti yönetici tarafından silindi]

DechroS

Alıntı yapılan: burk - 17 Mayıs 2013 - 16:22:03
Mat selefon kaplı hali bende şu şekilde durdu;

Gayet güzel durmuş. Kesim işlemini nasıl hallettiniz?

burk

Keskin bir makasla hallettim:) Bir de eğrilik olduğunu farkedince kağıdı ters çevirip kesiyordum, bu sayede traşlayarak olabildiğince düz bir kesim sağlamış oldum.

med_cezir91

guopx arkadaşım  o kadar güzel köşe kavislerini nasıl verdiniz çok güzel olmuş.
"Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir (yeterlidir)."

M.K.Atatürk

guopx

@med_cezir91
Teşekkürler ama kendim yapmadım onu, Hazırını sipariş etmiştim: http://shop.canonical.com/product_info.php?products_id=718
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

sem

Bir anekdot geçeyim; LKD nin düzenlediği Özgür Yazılım Günlerinde de bir çok dağıtımın, GNU'nun vs gibi bir çok etiket dağıtılıyor. Ücretsiz dağtılıyor. Sordum ücreti karşılığında istediğimiz kadar alabiliyor muyuz vs gibi... Bu tarz etkinliklerde ücretsiz dağıtıldığınız ama bunun dışında ücretle herhangi bir şekilde temin edemeyeceğimi söylemişlerdi... Çekiniyordum ben de ücretsiz olduğu için çok almaya ama başka bir şekilde temin edemeyeceğimi öğrenince epeyce fazladan ednimiştim bazı dağıtımların ve GNU logosunu.

İlgili olan arkadaşlar varsa bu tarz etkilnliklerden de edinebilirler. =)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 08 Şubat 2014 - 02:09:06

Paylaşım için ise ayrıca teşekkür ederim.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

ekremdogan