Dosyaları Sıkıştıramıyorum .Zip

Başlatan CeeMoo, 12 Mart 2015 - 19:21:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CeeMoo

Malesef dosyaları sıkıştır dediğimde ne olursa olsun hata veriyor.Daha sonra araştırmalarım sonucu ubuntu-wiki terminali açarak zip isim.zip dosya yolu -R gibi belli denemelerimde sonuç aldım.Tamam zipleyebildim dosyaları ama zip dosyasında belli klosörlerin 0 olduğunu icine atamadığını gördüm.Dosya boyutu yaklaşık 200kb öyle yüksek bir sıkıştırmada yapmıyorum.

Acaba sorun nedir ? Başka bir program varmı.Deniyebiliceğim.

heartsmagic

Şu an başlığı tam hatırlayamıyor ve bulamıyorum ancak böyle garip bir sorunumuz var. Önce aynı sorunu oluşturamamıştık ancak başlığı açan arkadaşın yönlendirmesiyle sorun olduğunu görmüştük. Zaten .zip tarafında ezelden beri gelen yerel sorunlarımız mevcut. p7zip-full paketini kurmayı deneyebilirsin ancak çözüm olacağını sanmıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Reverser

uygulama merkezinde zip ile ilgili olan paketleri kurun aynı sorunu ben hep bu şekilde aşıyorum. Bu arada zip değilde, başka bir sıkıştırma formatını kullanmayı deneseniz ?

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

CeeMoo

heartsmagic Reverser Cevaplar için Teşekkürler.Sorunu aşmaya çalışıcam.Tema yükleme vb.. .zip gerekiyor :)

Reverser

gerekli tabii, geri dönüşünüzü bekliyoruz :)

XFCE ROCKS !

CeeMoo

Dosyaları açmada sıkıntı yaşamıyorum.Uçbirim ile sıkıştırmada yapılabiliyor ama belli klosörler var ama içi boştu.

Wine yükledim winrar indirdim.Wine ile winrarı açıp istediğim klosöre ulaşarak ziplemeyi yaptım.Sorun böylece kalmadı. Teşekkürler : heartsmagic Reverser

mhmtkrktr

file-roller 'i denediniz mi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Mart 2015 - 14:34:56

CeeMoo

tema yükleme işlemi için .zip lazımdı :) Teşekkürler yorumunuz için.

Reverser

Alıntı yapılan: CeeMoo - 13 Mart 2015 - 14:03:28
Dosyaları açmada sıkıntı yaşamıyorum.Uçbirim ile sıkıştırmada yapılabiliyor ama belli klosörler var ama içi boştu.

Wine yükledim winrar indirdim.Wine ile winrarı açıp istediğim klosöre ulaşarak ziplemeyi yaptım.Sorun böylece kalmadı. Teşekkürler : heartsmagic Reverser

o da bir çözüm ama gerek yoktu sanki :)

Alıntı yapılan: mhmtkrktr - 13 Mart 2015 - 14:34:34

file-roller'a gerek var mı ki ? .zip paketlerini yüklediğinizde kurulu gelen arşiv yöneticisine .zip ekleniyor zaten. Herneyse, sorun çözülmüş sıkıntı yok.

XFCE ROCKS !

heartsmagic

Etiketi kaldırdım zira esasında sorunu çözemedik. Bu bir böcek, çözülmesi de şimdilik zor gibi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mhmtkrktr

Alıntı YapCeemoo
tema yükleme işlemi için .zip lazımdı
Burada zip, sıkıştırılmış arşiv anlamında mı? yoksa arşiv uzantısı anlamını mı taşıyor onu tam anlamadım. Bende bir dönem tema işleriyle oldukca uğraşmıştım fakat ben tar.gz kullanıyordum. Özellikle .zip olmasının bir amacı var mıdır?
Alıntı YapReverse
file-roller'a gerek var mı ki ? .zip paketlerini yüklediğinizde kurulu gelen arşiv yöneticisine .zip ekleniyor zaten. Herneyse, sorun çözülmüş sıkıntı yok.
7zip ve file-roller, dediğiniz gibi birbirine bağımlı paketler. Birini kurduğunuzda diğeri de kuruluyor. Fakat yüzeyde, birbirinden bağımsız iki ayrı program gibi çalışıyor.(.dep yapısında tek bir kalıp içerisine alınmış olabilir belki. Bu konuda bilgim yok)
Farklı olan ise 7zip olarak çalıştırdığımda pek bir işe yaradığını söyleyemem. File-roller (arşiv yöneticisi) olarak çalıştırdığımda ise .zip de dahil, desteklediği hiçbir sıkıştırma formatın da tökezlediğini görmedim.

ekremdogan

7zip programını ubuntu yazılım merkezinden kurdum.
yani kurulu gorunuyor..
android-studio zip olarak indirdim ,mouse sag tıklayıp zipten cikarmak istiyorum fakat zip ile açma butonu cikmiyor,
uzerine cift tikladigim zaman da error veriyor.
yani zip klasorunu açamiyorum.başka turlu nasıl zipten çıkarabilirim.tesekkurler herkese.

Reverser

@ekremdogan, 7zip'in hatırladığım kadarıyla grafik arayüzü yok. Bir önceki mesajda bahsedilen file roller ya da xarchiver gibi paketleri yükleyerek grafik arayüzü ile kullanabilirsin.
Yok, ben konsoldan grafik arayüzü olmadan arşiv işlemek istiyorum diyorsan, şuraya bakmanı tavsiye ederim [1]
[1] https://www.ibm.com/developerworks/community/blogs/6e6f6d1b-95c3-46df-8a26-b7efd8ee4b57/entry/how_to_use_7zip_on_linux_command_line144?lang=en

XFCE ROCKS !