Oyun Ekibi

Başlatan Cank53, 12 Mart 2015 - 16:39:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cank53

Yahu tamam olsun oda olsunda ne yazar ? Sadece Linux için bir oyun olsa , ne olacak ? Yapmamızda sakınca mı var.

Reverser

Sadece linux icin bir oyun yapma amaci nedir ? Diger sistemleri kullananlari cezalandirmak mi ? Fark yaratmak mi ? isletim sistemi bir aracken, nedir bu ayrim ? Kaldiki AMD Linux kullanicilari bu kadar uzaklasmisken siz linuxe ozel diyorsunuz :)

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

Cank53

Diğer şirketler Linuxu düşündümü  oyunu yaparken, ama iki şekildede kaydedebilirim.Sıkıntı olmaz benim için.Ama Linuxa daha ağırlık vermekten yanayım

Reverser

Linux hakkinda ve yapmak istedigin sey hakkinda ya hic bilgin yok ya da cok az belli ediyorsun bunu neyse kolay gelsin :)

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

Cank53

Yahu tamam oyunlar ekleniyorda , bizde yapamazmıyız bir oyun , neyse.Ben yaparım az * bir şey.Acemi olduğumu söyledim  , çok bilgisiz değilim ama bilgilide değilim.

Varya , şuan içimde en ufak bir istek kalmadı bu iş için.

heartsmagic

Çünkü yanlış yerden başladın konuya. Kimse "yapma, etme" demiyor tabi. Mesele Linux konusunun "fanboy" ölçüsüne gelme meselesi. Kimseyi Windows'un ya da başka bir sistemin kötü olduğunu iknaya çalışman gerekmiyor. Otur, istersen Linux, istersen çoklu sistemler için oyun yaz, kimse karışmaz aksine yardım eder sana. 

Diğer başlıkla paralel gidecek bu başlık ve tartışma sanırım ancak bizim doğrularımız genel doğrular olmuyor ne yazık ki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Cank53

Ben Windowsu kötüledimmi şimdi.Sistem güzel , yazanlar paragöz.

Sharpsorrow

Şöyle bir 2D 1996 Street Fighterin Multiplayer versiyonu bir oyun çok iyi olur. Ama bu sanırım bir hayal

Kast ettiğim şey Tam Street Fighter tadında bir şey değil

Daha realistic bir oyun da olabilir ve olmalı sanırım

Cank53

Olur canım neden olmasın.Hatta Arena yapabiliriz bile.  :) Online belki olmaz ama  ;)

Hatta ben 2D Olarak bir Arcade oyun düşünmüştüm olurmu ?

Sharpsorrow

Cank53

Fikirlerini bana söylermisin hani güzel olabilecek , hatta şu Apeathonmuydu onun gibi  :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: Cank53Ben Windowsu kötüledimmi şimdi.Sistem güzel , yazanlar paragöz.

Neden, sisteme para istedikleri için mi? Bence sistem kötü, yazanlar da normal insanlar. 
Tamam, kötülemedin diyeyim özür de dileyeyim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sharpsorrow

Misal
   http://www.kraloyun.com/Oyun/Pencak-Silat

Siz tam olarak nasıl bir fikir göstermemi istiyorsunuz

Karakterler özelleştirebilir olursa iyi olur.

Bu gerek muhtelif maskeler , saç bıyık sakal çeşitleri ile olabilir

Dövüş hareketlerini pivot üzerinden animasyon yaparak mı göstereyim ?

Cank53

Estafurullah hocam . Benim anlatmak istediğim , neden sorgulanıyor bu , yapacak olan kişi veya takım bellidir , belirlir platformları seçerler ona yaparlar oyunu.Bende Linuxta çok fazla güzel oyun olmadığı düşüncem ile Linuxu seçtim , millet ne kadar eleştirecek yön varsa eleştirdi.Suç benimmi ?

Alıntı yapılan: Sharpsorrow - 12 Mart 2015 - 19:33:17
Misal
   http://www.kraloyun.com/Oyun/Pencak-Silat

Siz tam olarak nasıl bir fikir göstermemi istiyorsunuz

Karakterler özelleştirebilir olursa iyi olur.

Bu gerek muhtelif maskeler , saç bıyık sakal çeşitleri ile olabilir

Dövüş hareketlerini pivot üzerinden animasyon yaparak mı göstereyim ?

Gördüm oyunu , ben birazda böyle simülasyon bir fikir buldum bir oyun motorunda deneyeceğim şimdi.

edit : Açmadı

Sharpsorrow

Öncelikle dövüş oyunlarında fark yaratmak adına karakterlerde sadece hayat puanı olmamalı Hem hayat puanı hem de kondisyon puanı olmalı

Kondüsyon puanları karakter savunma yaptıkça ve vuruşlar yaptıkça azalmalı

ve ayrıca alınan vuruşlara karşılık bir tahrip sistemi olmalı kastım şu ki

Örnek :

X karakteri sağ koluna ard arda beş darbe aldığında bu karakterin sağ koluna bir burkulma etkisi verilmeli

* yere düşen karaktere karşılık yerde yumruklama , yerde adamı boğazlama ,

v.s

Cank53

Bir zaman mutlaka ekleyeceğim şahsi görüşlerimi ve gelişmeleri.

Sharpsorrow

Hayali olan Dakra karakterimin paralel fırtına hareketini yüklüyorum.

hareketi izleyebilmek için dosya adını yani formatını .ovg yapın

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Cank53

Uzun uğraşlarım sonucunda Gamemaker motorunu çalıştırdım  :D

plazma

Sharpsorrow

Bu arada arkada intizam ı kelam ı kaydettiğimin farkında değildim . Özür dilerim

Cank53

Sharpsorrow

Yahu oyun yapmak illa programlama bilmek gerekiyor değil mi ? Gerekmiyorsa bende bir şeyler denemek isterim

jpg dosyaları önceki gibi ovg yapın

Cank53

Evet yani , bir kart oyunu gibi birşey yapmıyorsan.

Bu arada dediklerini yaptım sudo apt get install git ile o istediği şeyi yükledim dediklerini yapınca kabul etmedi . Bakalım

-DıLgEş-

Bence çok çalışılırsa olur.
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

agg1401

Konu takibimde çıkan bir oyun olursa seve seve destek oluruz.