Oyun Ekibi

Başlatan Cank53, 12 Mart 2015 - 16:39:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cank53

Selamlar arkadaşlar.Linuxta olan güzel oyun sayısı hayli az.Diyorum ki forum ailesi olarak bir ekip kuralım.Hep Beraber güzel bir projeye imza atalım.Ne dersiniz ? Ne düşünürsünüz ? Buradaki herkezde bunu başarabilecek kabiliyet vardır diye düşünüyorum.  :) Fikrime katılanlar nasıl * bir şey yapabileceğimizide söylerlerse sevinirim.  :)

edit : Herkez bireysel çalışır sanırım , birbirimize yardım ederiz.Hep beraber aynı projede çok fikir ayrılığı yaşanıyor :)

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: Cank53Selamlar arkadaşlar.Linuxta olan güzel oyun sayısı hayli az.Diyorum ki forum ailesi olarak bir ekip kuralım.Hep Beraber güzel bir projeye imza atalım.Ne dersiniz ? Ne düşünürsünüz ? Buradaki herkezde bunu başarabilecek kabiliyet vardır diye düşünüyorum.  Fikrime katılanlar nasıl * bir şey yapabileceğimizide söylerlerse sevinirim. 

edit : * herkes bireysel çalışır sanırım , birbirimize yardım ederiz.Hep beraber aynı projede çok fikir ayrılığı yaşanıyor
İmkansız bir şey değil ama ekip te olmazsa olmazı bu işin. Şahsen ben varım diyorum.
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

ersinkandemir

Ha deyince yapılabilse, bu kadar az olmazdı zaten oyun sayısı. :)
Where there's a shell, there's a way.

Cank53

Oyunların yapılamama sebebi zaten milletin işi bilmemesi,İsteyince olur.

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: Cank53Oyunların yapılamama sebebi zaten milletin işi bilmemesi,İsteyince olur.
Bu söze katılıyorum. Bir çok forumda bu tür sorular sorulunca nedense hep zordur, imkansızdır cevapları görüyorum. Zaten iş bu yüzden ilerlemiyor. İşi karartmaktan işe odaklanılamıyor.

Neyse biraz karıştı.:)
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

ultimate

Piyasada var olan oyunları klonlayacaksanız uğraşmayın.Ha fizik motorunu bile biz yazacağız diyorsanız parayla olsa alırım :D

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: ultimatePiyasada var olan oyunları klonlayacaksanız uğraşmayın.Ha fizik motorunu bile biz yazacağız diyorsanız parayla olsa alırım
Fizik motoru birkaç kişiyle olacak iş değil bence en fazla ben unity 3d ile uğraşırım.

Cank53

Alıntı yapılan: ultimate - 12 Mart 2015 - 17:06:51
Piyasada var olan oyunları klonlayacaksanız uğraşmayın.Ha fizik motorunu bile biz yazacağız diyorsanız parayla olsa alırım :D

Bedava  :) Klonlamayız , orası kesin  :)) Yani bende 3D ile uğraşırım dediği gibi, ama 2D Yapmak istiyorum ben saracak güzel bir 2d

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: Cank53Alıntı yapılan: ultimate - Bugün, 17:06:51Piyasada var olan oyunları klonlayacaksanız uğraşmayın.Ha fizik motorunu bile biz yazacağız diyorsanız parayla olsa alırım
Bedava  Klonlamayız , orası kesin  Yani bende 3D ile uğraşırım dediği gibi, ama 2D Yapmak istiyorum ben saracak güzel bir 2d
2D de olur aslında 3d kadar zorlamaz.:) Bu arada oyun klonlamak boş iş enim için. İster 10 yıl da sürsün ama ben kalkıp da oyun klonlamak istemem çünkü millet o kadar uğraşıyor. Kalkıp oyuna bir ekleme yapıp ha bu oyun benim dersen de olmaz. Benim için uzun sürsün ama temiz olsun.

Cank53

Güzel bir Survival oyunu yapabilirim , ancak ağaçlarıyla uğraşmak istemiyorum açıkçası.Ama biri bana güzel bir world ayarlarsa yada bir fikir verirse 3D oyun yapabilirim.Modelleride yaparım hatta  ;)

-DıLgEş-

Bir arkadaşım var ben de oyun yapmak istiyorum dediğimde yardım etmeyi kabul etti. Blender üzerinde model yapmayı biliyor. Ben bi sorayım ağaç falan yapabiliyorsa yapmasını isterim.

Cank53

Ubuntu kur onada  :) Katılsın bizlere , siz ikiniz bir projeye başlarsınız bence  ;)

-DıLgEş-

Ubuntu kullanmak istemiyor işte orası sıkıntılı.

Cank53

Oyunlar Linux için olacak ama.İkna et.  :)

ultimate

Klondan kastım o değildi mesela flappy bir örneği.Binbir çeşidi çıktı siz özgün bir oyun yaratın.Ben size gerçekçi rol yapma oyunu öneririm.Hükümdarlık yönetme olabilir.Diplomasiye,madenciliğe puan verilir,uranyum bulunur,süper güç olunur dostlar sırtından vurulur :)) Yerel ağ üzerinden yaparsanız hem sunucu masraflarından hem de güvenlik açıklarından kurtulursunuz.Gerekirse tünel bağlantı yapılarak lan party oynanabilir ki bu oyuncular tarafından çok tutulan bir şey.

-DıLgEş-

Tabi denerim. Ona daha 2 gün önce de söyledim unity3d için yapacağız ama bilmiyorum ki kabul eder mi? Gerçeği windowsta çalışan modeller ubuntuda da çalışmıyor mu?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Mart 2015 - 17:25:59

Alıntı yapılan: ultimateKlondan kastım o değildi mesela flappy bir örneği.Binbir çeşidi çıktı siz özgün bir oyun yaratın.Ben size gerçekçi rol yapma oyunu öneririm.Hükümdarlık yönetme olabilir.Diplomasiye,madenciliğe puan verilir,uranyum bulunur,süper güç olunur dostlar sırtından vurulur Yerel ağ üzerinden yaparsanız hem sunucu masraflarından hem de güvenlik açıklarından kurtulursunuz.Gerekirse tünel bağlantı yapılarak lan party oynanabilir ki bu oyuncular tarafından çok tutulan bir şey.
Benim istediğim daha çok strateji oyunlar yapmak. Önce unity 3d ile başlayacam daha sonra da biraz uğraşacam başka motorlarda.

Cank53

Çalışıyor model her yerde model.

Alıntı yapılan: ultimate - 12 Mart 2015 - 17:24:48
Klondan kastım o değildi mesela flappy bir örneği.Binbir çeşidi çıktı siz özgün bir oyun yaratın.Ben size gerçekçi rol yapma oyunu öneririm.Hükümdarlık yönetme olabilir.Diplomasiye,madenciliğe puan verilir,uranyum bulunur,süper güç olunur dostlar sırtından vurulur :)) Yerel ağ üzerinden yaparsanız hem sunucu masraflarından hem de güvenlik açıklarından kurtulursunuz.Gerekirse tünel bağlantı yapılarak lan party oynanabilir ki bu oyuncular tarafından çok tutulan bir şey.

Rol yapma oyunlarına bayılırım hele Fallout hastasıyımdır  :) Ama biraz zor olabilir.Ama neden olmasın yani ülke yönetme olmasada bir haydut olabilir.Düşünülür orası.

Fikirler gelsin  :)

-DıLgEş-

Unity 3d ile diğer konudada belirtildiği gibi bir ayar ile linux için olabiliyor yani hem windows için hem de linux kayıt olabiliyor mu?

Cank53

Yani onu kastetmedim , oyunu Linux uyumlu yapabiliyorsunuz bitiriken  ;)

-DıLgEş-

Tmm anladım şimdi onu ikna ederim zaten o da blender ile bir defa labirent oyunu yapmıştı ama daha sonra ne olduysa blender ile oyun yapmadı.

plazma

Güzel oyun sayısı derken az derken birçok oyun port edildi ve halen port edilmekte, daha öncede bu konu konuşulmuştu o konularada bir bakın isterseniz.

-DıLgEş-

Şu sitede çok güzel modeller buldum indiriyorum şimdi. http://tf3dm.com/download-page.php?url=aircraft-69962

Cank53

Alıntı yapılan: nurullahisrgan - 12 Mart 2015 - 17:35:21
Şu sitede çok güzel modeller buldum indiriyorum şimdi. http://tf3dm.com/download-page.php?url=aircraft-69962

Sen indiredur bende yapacağım biraz  :)

Alıntı yapılan: plazma - 12 Mart 2015 - 17:33:50
Güzel oyun sayısı derken az derken birçok oyun port edildi ve halen port edilmekte, daha öncede bu konu konuşulmuştu o konularada bir bakın isterseniz.

Edilse ne yazar , sadece Linux ailesinin kitleneceği bir oyunlar daha güzel olur . Port edilen oyunlarda küçük oyunlar dikkatini çekerim , büyükler sıkıntı çıkartıyor benim bildiğim.

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: Cank53Alıntı yapılan: nurullahisrgan - Bugün, 17:35:21Şu sitede çok güzel modeller buldum indiriyorum şimdi. http://tf3dm.com/download-page.php?url=aircraft-69962
Sen indiredur bende yapacağım biraz   
Tabi bugünden itibaren ben de blender öğrenmeye başlayacağım.

plazma

Yanlış biliyorsun ozaman hiç AAA oyun yok sana göre o zaman.