Wine Hearthstone sorunu

Başlatan bassgt, 11 Mart 2015 - 14:50:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bassgt

Merhaba arkadaşlar,

Hearthstone oyununu oynamak istiyorum fakat battle.net'i kurup login olduktan sonra devamlı client beya ekranda kalıyor. 2 3 gündür bir sürü site dolaştım söylenenleri uyguladım fakat beyaz ekranı bir türlü geçemedim. Bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

teşekkürler
Bundan böyle bana "emre"dersin..

Reverser

Kurulumu play onlinux ile tekrarlayin wine surumleri arasinda farkliliklar olabiliyor. Sudo e-dergisinde anlatimi vardi

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

bassgt

Play on linux ile kurulumuda yaptım fakat yine beyaz ekran çıkıyor

Reverser

Bahsettiginiz oyun icin tavsiye edilen wine versiyonu neymis baktiniz mi ? Gerekli kutuphaneler nelermis ?

XFCE ROCKS !

bassgt

evet hepsine baktım winehq da araştırdım farklı sitelerde araştırdım

wine için ;

wine-1.7.34 sürümünde çalışıyor demişler o sürümü kullanıyorum kitaplıklarda istenilen bütün dll ler ekli wininet dbghelp msvcp100 bütün yönergeleri hem wine hemde playonlinux da denedim ama malesef

versiyonlar şu şekilde ;
wine-1.7.34
Ubuntu 14.10
PlayOnLinux 4.2.3

Reverser

aklıma bundan başka ekran kartı geliyor ama sanırım ekran kartınız ile ilgili diğer uygulamalarınızda sorun yaşamıyorsunuz.

XFCE ROCKS !

bassgt

Açıkcası ekran kartı gerektirecek bir uygulama kullanmıyorum sadece ofis kullanıyorum oyun falan oynadığım yok dolayısı ile kartla alakalı bir update veya bir işlemde yapmadım. 
lspci çıktısında kartım aşağıdaki gibi gözüküyor
00:01.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Temash [Radeon HD 8250/8280G]

Reverser

kurulumda atladığınız bir şey olabilir mi ?

[1] https://www.youtube.com/watch?v=WZyEu2OrgzU
[2] https://www.youtube.com/watch?v=iwquSSv9Z1U

oyun kart oyunu gibi bir şey sanırım. Magıc'e benziyor.. Wagic adlı bir portu vardı linux için native clienti bulunuyordu yanlış hatırlamıyorsam bir bakın isterseniz.

XFCE ROCKS !

bassgt

Evet bu videoları daha önce izledim ve aynılarını yaptım malesef sonuç aynı

heartsmagic

Alıntı yapılan: bassgtAçıkcası ekran kartı gerektirecek bir uygulama kullanmıyorum sadece ofis kullanıyorum oyun falan oynadığım yok dolayısı ile kartla alakalı bir update veya bir işlemde yapmadım. 
lspci çıktısında kartım aşağıdaki gibi gözüküyor
00:01.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Temash [Radeon HD 8250/8280G]
ATI sürücüleri kurulu mu? Kurmadıysan kurulu değildir, açık kaynaklı sürücüleri kullanıyorsundur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

OturanBogaz

Aylar da geçmiş olsa bende Heartstone çalıştırmak için deneyenlerdim. Tabii ki başarısız bir girişim oldu. Battle.net Login olduktan sonra ekrana geliyor ve beyaz olarak kalıyor ama butonlar falan çalışıyor tabi sadece beyaz bir ekran karşılıyor seni.Neredeyse interneti alt üst ettim ama sorunun üstesinden gelemedim.
Anlatımları da teker teker uyguladım. Ama en son playonlinux'ın flashı indirirken sebebini bilmediğim bi sorundan dolayı "Error! files mismatch!" hatasını aldım ve şu andan itibaren sorun benim için çıkılmaz bir hal aldı. :D
"mazur görün; öğreniyorum..."

plazma

Alıntı yapılan: OturanBogaz - 12 Haziran 2015 - 00:58:41
Aylar da geçmiş olsa bende Heartstone çalıştırmak için deneyenlerdim. Tabii ki başarısız bir girişim oldu. Battle.net Login olduktan sonra ekrana geliyor ve beyaz olarak kalıyor ama butonlar falan çalışıyor tabi sadece beyaz bir ekran karşılıyor seni.Neredeyse interneti alt üst ettim ama sorunun üstesinden gelemedim.
Anlatımları da teker teker uyguladım. Ama en son playonlinux'ın flashı indirirken sebebini bilmediğim bi sorundan dolayı "Error! files mismatch!" hatasını aldım ve şu andan itibaren sorun benim için çıkılmaz bir hal aldı. :D

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=47329.0
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=47577.0

ayrı gibi olsada aslında iki başlıktaki sorun burdaki ile aynı, blizzard ın batlle.net ugyulamasını qt4 ten qt5 e geçmesinden sonra olay kopuyor benim eski bir gönderimde 2015 öncesi oynuyordum blizzard oyunlarından ama şimdi sıfırdan da denedim hali hazırdaki kurlumuda aktardım bir sonuç yok malesef, yabancı forumlarda da bu konu ile ilgili konularım var beklemedeyiz halen takipte kalın zaten sorun çözülürler bir bilgi vs bulabilrsek paylaşırız.