Bir Oyun Nasıl Yapılır?

Başlatan -DıLgEş-, 09 Mart 2015 - 16:30:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

-DıLgEş-

Unity Editor yeterli olur mu?
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Cank53

Alıntı yapılan: Cank53 - 10 Mart 2015 - 16:01:24
Şuan Unity kurmaya çalışıyorum arkadaşlar   :) Ve bu arada şu adam hangi programı kullanıyor , o ?

edit = Hiç bir türlü olmuyor arkadaşlar düz denemek ile.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Mart 2015 - 16:22:24
Şöyle güzel bir anlatımı varmış:
http://wiki.unity3d.com/index.php/Running_Unity_on_Linux_through_Wine

@heartsmagic setupu ben açtım wine ile , olmadı malesef.Yükledi ama sistem uymuyor hatası verdi.Çözemedim.

@nurrulahisrgan Windows varsa ikincil olarak onda çalışabilirsin.Linux için kaydedebiliyorsun oyunu.Ama bencede Linuxa kurabilirsek daha güzel olur.  :) 

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: Cank53Alıntı yapılan: Cank53 - 10 Mart 2015 - 16:01:24Şuan Unity kurmaya çalışıyorum arkadaşlar    Ve bu arada şu adam hangi programı kullanıyor , o ?

edit = Hiç bir türlü olmuyor arkadaşlar düz denemek ile.
Alıntı yapılan: heartsmagic - Bugün, 16:22:24Şöyle güzel bir anlatımı varmış:
http://wiki.unity3d.com/index.php/Running_Unity_on_Linux_through_Wine
@heartsmagic setupu ben açtım wine ile , olmadı malesef.Yükledi ama sistem uymuyor hatası verdi.Çözemedim.

@nurrulahisrgan Windows varsa ikincil olarak onda çalışabilirsin.Linux için kaydedebiliyorsun oyunu.Ama bencede Linuxa kurabilirsek daha güzel olur.   
Bende linux ta var windows ta  var ama ben wine kuramıyorum çünkü bilgisayarda internet yok. Şu an internet cafeden unity editor 32 bit yüklüyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Mart 2015 - 16:42:14

Acaba winenin sorunsuz yüklenmesi yok mu?
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

Cank53

Wineyi birşekilde indir , yükle usb'ye sonra indirilenler klasörüne at.

cd İndirilenler/

ls

sudo apt-get install wine

Manuel olarak indirince ben bunu uyguladım , oldu.  ;)

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: Cank53Wineyi birşekilde indir , yükle usb'ye sonra indirilenler klasörüne at.

Kod: [Seç]cd İndirilenler/
Kod: [Seç]ls
Kod: [Seç]sudo apt-get install wine
Manuel olarak indirince ben bunu uyguladım , oldu. 
Benim asıl sorunum ubuntu packages search bir wine 1.6 denedim dedi ki wine1.6:any paketini istedi bu paketi de haliyle bulamadım.

Cank53

İşte o kısmı anlamadım.  :o

-DıLgEş-

Şimdi ubuntu packages search sitesinden wine diye arama yaptım wine 1.6 paketi karşıma çıktı. Malum bu paket içinde başka paketler olmalı... İşte bu paket wine 1.6:any. Anlamadığım kısım sitede wine 1.6:i386 ve wine 1.6:64 bit diye bir şeyler vardı ama any paketi yoktu. Tüm sürümlerini denedim olmadı.

Cank53

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: Cank53Orjinal sitesinden indir.
Malesef şansım yok onu da denedim. Tar.gz olarak indi flex istedi kurdum, bison istedi kurdum ama en sonunda bir hata verdi beynim durdu.

ersinkandemir

Yanlış anlamazsınız konuyla ilgili yeterince bilginiz olmadığı için tam olarak ciddiyetinin ve zorluğunun farkında değilsiniz bence.
Where there's a shell, there's a way.

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: ersinkandemirYanlış anlamazsınız konuyla ilgili yeterince bilginiz olmadığı için tam olarak ciddiyetinin ve zorluğunun farkında değilsiniz bence.
İsterseniz yeni bir konu açayım. Orada da çıktıları paylaşabilirim. Bu tür tar.gz ile pek fazla bilgim yok ama ubuntu packages searchte de bulunmamasına şaşırıyorum.

heartsmagic

@Cank53, denemediğim için bilemiyorum tabi, sadece kaynağı geçmek istedim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

-DıLgEş-

Bu arada sonunda Unity Editor indirdim.

Amenofis

Daha önce de yazdığım gibi hayaller aleminde yaşıyorsun arkadaşım. Eminim yaşın küçüktür yoksa böyle olmayacak işlere kalkışmazdın. Sana yardım etmeye çalışan kişilerde aslında sana kötülük yapıyor.

Cank53

Neden kötülük yapalım ? Bu kötü birşeymi , böyle istekli kişiler nadir.

blackwidow

Alıntı yapılan: Cank53 - 12 Mart 2015 - 18:12:15
Neden kötülük yapalım ? Bu kötü birşeymi , böyle istekli kişiler nadir.

selam
sanırım arkadaş bu işlerin çok profesyonel olduğu için sadece bir uğraşla biteceği boşuna vakit kaybı olarak gördü olayı.
ama siz devam edin . Unity'nin kod olayına dalın grafik internetten basitçe bulursunuz birçok oyun grafiği (texture vs)

Unity ile c# da çalışırsanız emin olun ilerde bıraksanız bile bu uğraştığınız şey ilerde tekrar - aa ben C# da yazmıştım , şöyle bir dildi Syntax'i ni falan da biliyorum dersiniz.
kolay gelsin

-DıLgEş-

Yine de ben uğraşacağım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Mart 2015 - 15:34:23

Abi, ben şimdi Unity Editor 5 indirdim ve bilgisayarıma da kurdum fakat Açılışta açılmıyor bir pencere ekrana geliyor.

Açılışta önce Unityin açılışı var ama aşağıdaki pencere yazısı ekrana geliyor.

-İnformation
There was a problem communicating with the license server. Would you like to do a manual activation instead?

3 button var altta.

Manual Aktivation        Report a bug         Quit

Quit zaten çıkış yapıyor.
Report a buga tıklattığım zaman Unity Editor çalışmayı durdurdu diyor.
Manual Aktivationa basınca bir pencere daha karşıma geliyor.

-İnformation
Would you like to save your license to a file and manually submit it?

Activation URL: https://license.unity3d.com/manual

Or do you already have a license file that you want to load?

Yine 3 button var

Save License   Cancel       Load License

Save Licenseye bastığımda bir kaydetme penceresi geliyor karşıma dosyası herhangi bir yere kaydediyorum. Save dediğimde bir pencere daha geliyor karşıma:

License file saved succesfully. diyor. Oka basıyom. Yine 2 pencere geliyor.

Load Lİcense bastığımda .ulf uzantılı bir dosya istiyor fakat kaydedilen dosya .alf uzantılı...
Tüm dosyalar diyerek kaydettiğim dosyayı load yapıyom fakat yine bir pencere daha karşıma geliyor.

License file was not loaded.

Yine 2. pencereye döndüm bunu defalarca denedim fakat olmadı.
.alf uzantılı dosyayı .ulf olarak değiştirdim yine olmadı.

Cancele bastığımda yine Unity ekranı geliyor. ve 1. pencereye geri dönüyorum.

Ve sonunda pes ettim. Sorunu buraya yazmayı düşündüm.

Cank53

Cr4ck lazım tabi korsan yada ücretsizse.

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: Cank53Cr4ck lazım tabi korsan yada ücretsizse.
Nereden indirebilirim.

Reverser

Alıntı yapılan: nurullahisrgan - 13 Mart 2015 - 15:49:11
Alıntı yapılan: Cank53Cr4ck lazım tabi korsan yada ücretsizse.
Nereden indirebilirim.
Yeri burasi degil arkadaslar...

XFCE ROCKS !