[Çözüldü] Ubuntu 14.10 upgrade sonrası siyah ekran problemi

Başlatan den1905, 20 Nisan 2015 - 09:26:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

den1905

Merhaba,
14.04'den 14.10 upgrade yaptıktan sonra siyah ekranda imleç yanıp sönüyor ve ilerlemiyor.  ctrl+alt+f1 ile giriş yapabildim neler yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Nisan 2015, 11:17:07

Yardım edebilecek arkadaşlar varsa sevinirim bu saat oldu bilgisayarımı açamadım.

mendirec

Aşağıdaki komutun çıktısı nedir?
startx

Bir de ekran kartı çıktısını alalım.
lspci | egrep "VGA|3D|Display"

den1905

Kopyala yapıştır yapamıyorum | karakterleri nasıl yapıyoruz? startx yaptığımda da unable to connect to x server : connection refused diyor.

Sadece lspci yazdığımda donanımları çıkartıyor ve intel corporation haswell-ult integrated graphics controller yazıyor.

if

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade

komutlarını uygulayın.

Türkçe karşılığı bulunan kelimelerin Türkçe karşılıklarını yazın.

den1905

Aşağıdaki çıktıları aldım. Konu biraz acil ulaşmam gereken dosyalar var hızlı bir şekilde çözebilirsek sevinirim. 14.04 sürümüne geri dönülebilirsede olabilir.

sudo apt-get upgrade
0 Upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 2 not upgraded
sudo apt-get dist-upgrade
0 Upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 2 not upgraded

if

den1905

Merhaba,
İntel ekran kartı mevcut ama sorunu çözdüm. Ubuntu kullanmak her geçen gün dahada zevkli olmaya başladı. Aşağıdaki komutu çalıştırarak çıkan seçeneklerde lightdm seçtim ve restart ederek sorunsuz açıldı. Desteğiniz için teşekkürler.

sudo apt-get install gnome-shell

if