harici hdd bağlama

Başlatan massive, 10 Mart 2015 - 18:55:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

massive

ubuntu 14.04lts sürümünü kullanıyorum harici hdd ntfs formatlı bağlasam içindeki bilgilere bir şey olurmu?

meda

Neden bir şey olsun ki ?  :) HDD çıkarırken güvenle kaldır dedikten sonra USB kablosundan çekmeniz HDD sağlığı açısından faydalı bir hareket olur.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

Reverser

bir şey olmaz fakat @meda'nın dediği gibi diski direkt olarak çıkarmayın donanımı ayır özelliğini kullanın.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

massive

direk çıkarılırsa bozulurmu?windowstada öyle yapıyordum bir şey olmuyordu...

meda

Düşük ihtimalde olsa Windows, Linux, Mac ... her sistemde bozulma yaşanabilir. Şimdiye kadar sorun olmadı diye şimdiden sonra olmaz diye kaide yok.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

massive

zaman ayırdığınız için teşekkürler...

Reverser

birde şöyle bir şey var linux üzerinde.. Diski ayırmadan sökerseniz daha önce disk içinde yaptığınız işlemlerle ilgili garip dosyalar oluşabiliyor. Mesela daha önce bir kaç dosya silip diski direkt çıkarmıştım silinen dosyalar bir klasörün içinde tekrar geri geldiler.

XFCE ROCKS !