Samsung UltraBook ATIV 7 ile Ubuntu Kullanımı

Başlatan uunver, 05 Mart 2015 - 14:26:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

uunver

Merhaba
Uzun süren Windows bağımlılığından kurtulmak için Samsung ATIV 7 Ultrabook uma  Ubuntu 14.04 LTS yi kurdum. ( Windows u tamamıyle silerek ) Bu oldukça radikal bir karar oldu benim için ama bu isteğim kullanmış olduğum Linux tabanlı bir Uydu cihazını daha iyi tanımam ve Linux a yakınlaşmam için oldu. Herşeyi ile mükemmel çalışmakta. Bilgisayarın performansı oldukça yükseldi. Ama tabiki Hardware ile ufak tefek uyumsuzluklar söz konusu oluyor. Öncelikle parlaklık ayarı herseferinde her açılışta en yüksek seviyesine çıkıyor. Fonksiyon tuşlarında problemli çalışmalar oluyor , tuş altları klavye aydınlatma ayarı keza yine çalışmıyor. Acaba Samsung Teknik servisi destek verirmi diye düşünüyorum ama tahmin etmiyorum. Bu konuda tecrübeleri olan arkadaşlarla bilgi paylaşımında bulunmak isterim..
Foruma yazı yazan , emeği geçen , oluşturan tüm arkadaşlara başarılar dilerim..

Ufuk Ünver
Ufuk Ünver

rutku

Merhaba öncelikle hoş geldiniz.

Teknik servisler windows dışında bir sisteme destek vermiyorlar. Ayrıca donanım desteği olarak da üretici firma bile tam destek vermiyor. O yüzden üçüncü kişiler tarafından yazılmış uygulamaları kurmak zorundasınız. O yüzden her sorununuz için uygun kategoriler altına her konunuz için ayrı başlık açın.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek