Programlar....

Başlatan exilex, 04 Mart 2015 - 15:23:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

exilex

Merhaba arkadaşlar.

Linux'e geçmemi engelleyen tek konu günlük kullandığım programlar.

Yani Photoshop, Dreamweaver, Sony Vegas vb. multimedya programları olsun bunların Linux'teki karşılığı nedir. Wine kullanarak çalıştırdığımda ya açılmadı (%95 böyle oldu hep) yada istediğim performansı yakalayamadım.

Bilgisayarım pek iyi sayılmaz, Linux'te sistem boştayken bile bir performans eksikliği seziyorum, sanki bir şeyler yerine oturmamış gibi geliyor. Bu durumu Windows'da yaşamıyorum.

Ve de diğer bir sorum; kullandığım Linux distrosunda bir proram yazdım diyelim, bunu diğer Linux kullanıcıları rahatlıkla çalıştırabilirler mi?

Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar. :)

meda

Öncelikle Windows'da kullandığınız yazılımları alternatiflerine bakın. http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Uygulamalar
Sisteminiz özelliklerini bilmemekle LTS yani 5 yıl süreyle desteklenen sürümleri tercih etmeniz yararınıza olur. Ubuntu 14.04.2 gibi. Ekran kartı sürücüsü için birşeyler yaptınız mı ? https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33412.0 kod etiketi içinde çıktıları geçerseniz bizim için anlaşılması daha kolay olur.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

exilex

Alıntı yapılan: meda - 04 Mart 2015 - 15:37:11
Öncelikle Windows'da kullandığınız yazılımları alternatiflerine bakın. http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Uygulamalar
Sisteminiz özelliklerini bilmemekle LTS yani 5 yıl süreyle desteklenen sürümleri tercih etmeniz yararınıza olur. Ubuntu 14.04.2 gibi. Ekran kartı sürücü için *bir şeyler yaptınız mı ? https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33412.0 kod etiketi içinde çıktıları geçerseniz bizim için anlaşılması daha kolay olur.

Bekleyin o zaman hocam, 14.04 kurup geliyorum.  :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Mart 2015 - 16:43:44

"scanning disc for index files" diyor ve kalıyor. Kaç dakika oldu.  :-\

ekremsenturk

Ubuntu'yu kurulum yapmadan başlatabiliyormusunuz? Önce o şekilde başlatın ve disk'inizi Gpated programı ile önce "Aygıt"(yada device) seçip, "disk tablosunu oluştur" seçin, ve sonra disk'inizi yeniden biçimlendirin. Disk bölümünü birincil seçin ve dosyalama sistmi olarak ext4 seçin, ve kuruluma o şekilde başlayın. Bilgisayarınız çok eski ve de donanımı düşük ise, Xubuntu, Lubuntu veya 14.04 veya LinuxMint (Cinnamon) 17 kurulumunu deneyin. (Ubuntu 14.04 ile aynıdırlar hepsi)

heartsmagic

Alıntı yapılan: exilexMerhaba arkadaşlar.
Linux'te sistem boştayken bile bir performans eksikliği seziyorum, sanki bir şeyler yerine oturmamış gibi geliyor. Bu durumu Windows'da yaşamıyorum.

Sezmek ve gibi gelmek muğlak yani belirsiz ifadeler. Tam olarak sorununu yaz ki yardımcı olabilelim.

Alıntı Yap
Ve de diğer bir sorum; kullandığım Linux distrosunda bir proram yazdım diyelim, bunu diğer Linux kullanıcıları rahatlıkla çalıştırabilirler mi?

Yazdığın uygulamanın bağımlılıklarını sağladıkları sürece çalıştırabilirler.

Son sorununa gelirsek, USB ile mi kurmaya çalışıyorsun? Eğer öyleyse hangi uygulamayı kullandın ISO'yu basmak için.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

exilex

Alıntı yapılan: heartsmagic - 05 Mart 2015 - 11:35:48
Alıntı yapılan: exilexMerhaba arkadaşlar.
Linux'te sistem boştayken bile bir performans eksikliği seziyorum, sanki bir şeyler yerine oturmamış gibi geliyor. Bu durumu Windows'da yaşamıyorum.

Sezmek ve gibi gelmek muğlak yani belirsiz ifadeler. Tam olarak sorununu yaz ki yardımcı olabilelim.

Alıntı Yap

Yazdığın uygulamanın bağımlılıklarını sağladıkları sürece çalıştırabilirler.

Son sorununa gelirsek, USB ile mi kurmaya çalışıyorsun? Eğer öyleyse hangi uygulamayı kullandın ISO'yu basmak için.
Evet usb den kurmaya çalışıyorum. Unetbootin, LinuxLive usb creator bunları denedim. Sadece ubuntu'da böyle yapıyor nedense.

heartsmagic

İndirdiğin ISO'nun md5 bütünlüğüne bakmış mıydın?

exilex

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Mart 2015 - 10:24:51
İndirdiğin ISO'nun md5 bütünlüğüne bakmış mıydın?
Hayır.

heartsmagic

Bu durumda öncelikle ondan emin olman gerekiyor. Viki'mizde anlatılıyor nasıl yapabileceğin.
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Md5_kontrol%C3%BC