Dosya yöneticisi öneriniz var mı?

Başlatan MuhammedOzby, 02 Mart 2015 - 11:33:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MuhammedOzby

kubuntu ve lubuntu arayüzleri kullanmaktayım ama pek işlevsel değil ikisininde dosya yöneticisi bana önerebileceğiniz alternatif dosya yöneticisi var mı? Bir tane var idi ismini unuttum sonra bir daha bulamadım, bulunduğun dizinde sağ tıklayıp o dizinde terminal açabiliyorsun cd ile dizine gitmene gerek kalmıyordu.

Bu arada aradığım thor değil böyle çekiç simgesi olan.

Bir şey daha belki bilen vardır daha önce açtığım konuları nasıl bulurum bazılarını çözdüm ama bunları bulamadım :) ...

Reverser

Bahsettiginiz dosya yoneticisi thunar.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

MuhammedOzby

Onun dışında bir tane vardı yanına kurmuştum onu bulamadım işte :( ...

freeman

Alıntı YapBir şey daha belki bilen vardır daha önce açtığım konuları nasıl bulurum bazılarını çözdüm ama bunları bulamadım
[/size]Profilinize gidin yukarıdan, orada "İletileri göster" kısmına tıklayın. Açılan sayfada "Konular" sekmesi var.

Diğer sorunuz için ise, bir tane betik vardı. Çalıştırdığınızda sağ tık menüsüne "Open Terminal" özelliği ekliyordu. Eğer bu betiği bulabilirsem veririm. Ama hiç hatırlamıyorum nerede olduğunu.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

heartsmagic

Alıntı yapılan: MuhammedOzbyOnun dışında bir tane vardı yanına kurmuştum onu bulamadım işte ...
PcmanFM?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

unixmania

meraba. Bu benim kde'ye kızıp kendi yazdığım dosya yöneticisi. Yalnız qt5 tabanlıdır.500 satır kod.

http://archtr.org/forum/viewtopic.php?f=63&t=1268&p=11476&sid=b6f0cc830597612fc4b161e575cf338e#p11476

MuhammedOzby

unixmaninkini merak ettim, he bir de tavsiye ettiğini deniyicem heartsmagic biri umarım uyar bana ark ile uyumlu çalışabilen lazım işte bir çok kısayolu ve arşiv özelliği falan. Çok fazla dosya var bunların hepsini elimin altında tutmak ve istediğimi anında erişebilmek dizini hemen üst satırdan çekmek ve o dizinde belirlediğim terminali açmak.

MuhammedOzby

Tavsiyeleriniz için saolun dolphin diye bir dosya yöneticisi var sistemin bi ark ile o uyumlu çalıştı kişiselleştiricez uğraşıp onu yapıcaz alternatif yok uyan :) ...