Gönderen Konu: 2014 yılının en savunmasız işletim sistemleri  (Okunma sayısı 1080 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
Aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi bir durum yok. Windows sürümlerine olan saldırıları toplarsak windows yine birinciliği elden düşürmemiş. Haberi veren sitenin yanlı tutumuyla Linux sün ikinci olarak en savunmasız işletim sistemi olarak gösterilmesi çok hatalı. Yine de ortaya çıkan sonuçta mac ve linux sa olan saldırıların azımsanmayacak bir oranda olduğu.


Kaynak:http://microsoft-news.com/the-most-vulnerable-operating-system-in-2014-is-apples-mac-os-x/
« Son Düzenleme: 01 Mart 2015 - 21:03:23 Gönderen: rutku »
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

« Yanıtla #1 : »
Neyi baz alarak yapılmış bu testler? Açıklama nedir? İngilizcem yeterli değil o yüzden soruyorum bunları :)

« Yanıtla #2 : »
https://nvd.nist.gov/ (Milli güvenlik açığı veri tabanı)
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

« Yanıtla #3 : »
Tüm Mac OS X'leri toplamışlar, tüm Kernel'leri toplamışlar ama NT'ler ayrı ayrı; NT'leri toplarsak 1. sıra beklendiği gibi Windows :D

« Yanıtla #4 : »
araştırmayı ms yapmamış mı? yalan dolan...

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

« Yanıtla #5 : »
Gerçekleri yansıtmıyor kesinlikle bir uygulama üzerinden konuşulsaydı anlayabilirdim de, bahsi geçen şey linux çekirdeği yahu !

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4


« Yanıtla #6 : »
ya siz siteye baktınızmı  adamlar kendi malını kötüleyecek değilya :) gayet normal nede olsa  windows sonuçta para konuşuyor  yarında apple cıkar bunun tam tersini söyler :) maksat güvenlik olayını bilmeyenlerin gözünü boyamak başka bir mantığı yok bunun windows bu durumlara düşmüşse  acımaya başladım hallerine
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )