Programlama dili öğrenmek isteyen kişi hangi dili seçsin ?

Başlatan rutku, 28 Şubat 2015 - 19:55:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rutku

Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

neynefes

Gerçekten eski sıkıcı makalelerden beklemiştim başlığı görünce :)

ginraj

gnukarabatak

Neden Pascal'a Küçük Emrah muamelesi yapıyorsunuz? Göreceksiniz siz programlama dilinden saymasanızda biz Lazarusla dirileceğiz :D
Linux kullanmak bir farklılık, linux'te kod yazmak ise ayrıcalıktır.

heartsmagic

Programlama tarafım hiç yok denecek kadar az ancak olur da günün birinde bir şeyler yaparsam diye kafamda bir dil seçmiştim, ufaktan da bakınmıştım hani. En azından burada da teyit etmiş oldum doğru seçimi yaptığımı :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

umtbra

rutku

Yahu c++ sı kullanmaya bayılıyorum fakat soruya verdiğim cevaplarda bir türlü c++ gelmiyor  :o. Aşağıdaki zorluk derecelendirmesi ve açıklamaları da aryıca bakılası.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

-DıLgEş-

Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

freeman

Alıntı yapılan: rutkuYahu c++ sı kullanmaya bayılıyorum fakat soruya verdiğim cevaplarda bir türlü c++ gelmiyor  . Aşağıdaki zorluk derecelendirmesi ve açıklamaları da aryıca bakılası.
Resim çok yüzeysel anlatmış, sadece kabataslak. 
Mesela, Android üzerinde bir fikrim var. Yukarıdaki resim Java kullan demiş. Peki ya performans çok önemliyse? O zaman Java  ve C++ beraber kullanılacak demek ki. Ama resim bunu dememiş.
Kısaca resim çok yüzeysel anlatmış.

Oyun programlama, savunma sanayi ,robotik gibi alanlarda C/C++ yoğun bir şekilde kullanılır. Bu alanlar da o resimde yok. Sadece oyun programlama var.
Ayrıca mobil telefonlarda gerek oyun olsun gerek program olsun, performans çok önemliyse hemen devreye C++ girer. 

Bu gibi sebeplerden bana göre halen daha en önemli programlama dili C/C++ 'dır. :D :D
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

ekremsenturk

Fikir'ler de, hayal'ler de her zaman değişir. Hayat şartları da sürekli değişir. Hayat sizi, imkânsızlıklar ve tesadüfler vasıtasıyla yönlendirir. İmkânlarınız ne ise, veya ihtiyaçlarınız için ne elverişliyse, onu öğrenin veya uygulayın. Kendinizi, kendi önyargılarınıza hapsetmeyin.

meda

Güzel bir paylaşım. Teşekkürler
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

alquirel

meda

Alıntı yapılan: rutku - 28 Şubat 2015 - 19:55:33
Klasik makalalerden sıkıldıysanız bu seferde şema üzerinden kendinize göre dil seçin :)
http://qph.is.quoracdn.net/main-qimg-46eef57c86ac0c1522b0f8f4a57e03e7?convert_to_webp=true
Alıntı yapılan: alquirel - 03 Mart 2015 - 09:41:56
Şöyle bir sayfaya denk geldim. Aynı şeyin farklı anlatımı olabilir.

http://www.improgrammer.net/easiest-guide-know-coding-language-learn/
Bu tür paylaşımlar toparlanıp sabit başlık altında paylaşım yapılsa güzel olur.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

blackwidow

Alıntı yapılan: rutku - 28 Şubat 2015 - 19:55:33
Klasik makalalerden sıkıldıysanız bu seferde şema üzerinden kendinize göre dil seçin :)
http://qph.is.quoracdn.net/main-qimg-46eef57c86ac0c1522b0f8f4a57e03e7?convert_to_webp=true

fotoğraf çok açıklayıcı hocam..

ya absürt örnekleri görüyorum sürekli ya da öyle kabulleniyor aklım
özellikle Abd' de gördüğümü söylüyorum 14-15 yaşında çocuklar kod yazmaya başlamış kendi uygulamalarını satanlar ve para kazananlar var
Eğer imkanım olsaydı daha erken başlamaya çalışırdım programlama yapmaya .