Ağ parolasını kabul etmiyor

Başlatan hanifimehmet, 28 Şubat 2015 - 13:14:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanifimehmet

Merhabalar,

Ubuntu 14.04 lts kullanıyorum. Bulunduğumuz ortamda bir tane dosya sunucu var. Burada paylaşıma açık klasörler bulunmaktadır. Ubuntudan, paylaşıma açık klasörlere ulaşabiliyorum. Klasörün içine girebilmem için kullanıcı adı ve şifre gerekli. Bunu yazdığım vakit, herhangi bir hata yada uyarı vermeden aynı login ekrarnını karşıma getiriyor ve paylaşım klasörünün içine girmeme izin vermiyor. Örneğin kullanıcı adı kısmına mehmet şifre kısmına ise 1234 yazıyorum kabul etmiyor. ama aynı sunucuda başka bir klasöre başka bir kullanıcı adı ve şifre yazınca kabul ediyor.
Yada ahmet isimli bir personelin kullanıcı adı ahmet şifresi 1234 olsun. girmek istediği klasör de smb://10.60.0.4/muhasebe olsun. Bu yolda ki muhasebe klasörün karşınıza getiriyor ama klasöre tıkladığınızda karşınıza gelen kullanıcı adı ve şifre kısmını doğru yazdığınız halde kaubl etmiyor. sorunu anlayamadım bir türlü.
Windows ta denediğimizde aynı kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılabilyor. Ubuntuyu bir kaç fiziksel makinaya kurup denedim. Olmadı.
Umarım derdimi anlatabilmişimdir.
Teşekkürler.

heartsmagic

sudo smbpasswd -a ahmet
şeklinde bir parola ataması yapıldı mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.