[Çözüldü] Açılışta Tüm Hard Disk Bölümlerini Bağlama

Başlatan -DıLgEş-, 28 Şubat 2015 - 13:02:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

-DıLgEş-

Konu başlığında da belirttiğim gibi ben ubuntu açtığımda tüm harddisk bölümlerimin windowstaki gibi kendiliğinden  bağlanmasını istiyorum acaba bu mümkün mü?
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

neynefes

Diskler uygulamasından başlangıçta bağlamasını seçebilirsiniz. Yanlız /media yolundan /mnt üzerine alacaktır diskleri. Bu yolları kullanan uygulamaları düzenlemeniz lazım. Örneğin Kodi gibi..

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: neynefesDiskler uygulamasından başlangıçta bağlamasını seçebilirsiniz. Yanlız /media yolundan /mnt üzerine alacaktır diskleri. Bu yolları kullanan uygulamaları düzenlemeniz lazım. Örneğin Kodi gibi..
Acaba nasıl yapacağımı anlatabilir misiniz? Benim sistem İngilizce olduğu için nasıl yapacağımı bilmiyorum.
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

neynefes

Diskler uygulamasını başlatın sanırım storage diye geçecektir uygulama ismi. Uygulama açıldığında sağda disk bölümlerini göreceksiniz. Bağlamak istediğiniz bölümün üzerine tıklayın aşağısında 3 seçenek görünecek. Play , - ve ayar simgeleri. Ayar simgesine tıklayıp başlangıç seçeneklerini düzenle diyin. Baştan 5. sırada.. Sonra açılan pencerede en üstteki iki seçeneği seçili yapın *tamam diyerek kapatın.

Edit: Uygulama Disks diye de geçebilir tabi :)

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: neynefesDiskler uygulamasını başlatın sanırım Storage diye geçecektir uygulama ismi. Uygulama açıldığında sağda disk bölümlerini göreceksiniz. Bağlamak istediğiniz bölümün üzerine tıklayın aşağısında 3 seçenek görünecek. Play , - ve ayar simgeleri. Ayar simgesine tıklayıp başlangıç seçeneklerini düzenle diyin. Baştan 5. sırada.. Sonra açılan pencerede en üstteki iki seçeneği seçili yapın *tamam diyerek kapatın.
Peki eve gidince deneyeceğim.